Γερμανία χεμερινη οδηγηση στο βερολινο

Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπερα και χρονια πολλα.ειμαι καινουριο μελος και πραγματικα χαιρομαι που ειμαι μαζι σας.σε 7 μερες θα ταξιδεψω στο βερολινο και οι πληροφοριες σας μου ειναι εξαιρετικα χρησιμες.αυτο που θελω να ρωτησω αφορα την οδηγηση εκει.εχει χωρους ελευθερης σταθμευσης,εχει παγετο κατα την διαρκεια της ημερας,υπαρχει μποτιλιαρισμα,γενικα οι συνθηκες πως ειναι.αξιζει να νοικιασω αυτοκινητο.ευχαριστω και καλη χρονια.
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
καλησπερα και χρονια πολλα.ειμαι καινουριο μελος και πραγματικα χαιρομαι που ειμαι μαζι σας.σε 7 μερες θα ταξιδεψω στο βερολινο και οι πληροφοριες σας μου ειναι εξαιρετικα χρησιμες.αυτο που θελω να ρωτησω αφορα την οδηγηση εκει.εχει χωρους ελευθερης σταθμευσης,εχει παγετο κατα την διαρκεια της ημερας,υπαρχει μποτιλιαρισμα,γενικα οι συνθηκες πως ειναι.αξιζει να νοικιασω αυτοκινητο.ευχαριστω και καλη χρονια.
Γειά σου Πάνο και καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!!

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!

Στο ερώτημά σου: Πρόσφατα (πριν 6 μέρες) γύρισα από Βερολίνο. Μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι οι συνθήκες οδήγησης στην πόλη είναι άψογες! Δεν οδήγησα βέβαια εκεί εγώ, αλλά σαν πεζός που ήμουν, κατάλαβα ότι οι Γερμανοί είναι πολύ ... μπροστά στο θέμα αυτό!
Αν π.χ. πάει κάποιος να περάσει τις διαβάσεις, σταματάνε όλοι οι οδηγοί στη μέση του δρόμου μέχρι να περάσει και ο τελευταίος πεζός και μετά ξανασυνεχίζουν! Και 20 μέτρα μακριά να είναι, θα σταματήσουν και θα περιμένμουν να έρθει και να περάσει ο πεζός από τις διαβάσεις, και μετά τα αυτοκίνητα θα ξεκινήσουν ξανά! Προσωπικά, έπαθα μεγάλη πλάκα όταν μου συνέβη πρώτη φορά αυτό!

Μποτιλιάρισμα καθόλου, εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων που παρατήρησα και πάλι σε πολύ εμπορικκούς δρόμους (συν ότι υπήρχαν αρκετές χριστουγεννιάτικες αγορές, παραπάνω κόσμος και τουρίστες, κ.τ.λ.).

Σε γενικές γραμμές μια χαρά μου φάνηκαν οι δρόμοι και η οδήγηση!!!!

Καλά να περάσεις !!!!
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
καλησπερα και χρονια πολλα.ειμαι καινουριο μελος και πραγματικα χαιρομαι που ειμαι μαζι σας.σε 7 μερες θα ταξιδεψω στο βερολινο και οι πληροφοριες σας μου ειναι εξαιρετικα χρησιμες.αυτο που θελω να ρωτησω αφορα την οδηγηση εκει.εχει χωρους ελευθερης σταθμευσης,εχει παγετο κατα την διαρκεια της ημερας,υπαρχει μποτιλιαρισμα,γενικα οι συνθηκες πως ειναι.αξιζει να νοικιασω αυτοκινητο.ευχαριστω και καλη χρονια.
Εγώ πήγα με το δικό μου αυτοκίνητο το καλοκαίρι που μας πέρασε. Κάποια πράγματα για την κίνηση στην πόλη έγω γράψει εδώ http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...EF%F5%F2-%F4%E7%F2-%E5%F5%F1%FE%F0%E7%F2.html
Για ότι άλλο στη διάθεσή σου. Για το πάρκινγκ έχει παντού αλλά παντού πληρώνεις (όχι πολλά). Καλή χρονιά και καλώς όρισες:D
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Το θέμα μετακινήθηκε.
Παρακαλώ να ανοίγεται θέματα στο σωστό χώρο.
Και πριν ανοίξετε νέο θέμα, κάντε μία αναζήτηση, μπορεί αυτό που θέλετε να έχει ήδη απαντηθεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom