Αίγυπτος χουργκαντα-info???

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
γεια σας παιδια!!!εχοντας ηδη παει στο σαρμ ελ σειχ,το οποιο ηταν φανταστικο, θα ηθελα να μαθω καποια πραγματα για χουργκαντα.εχω μαθει οτι μοιαζει πολυ με το σαρμ ελ σειχ μονο που ειναι πιο παλιο θερετρο συγκριτικα...
οποιος εχει παει ή γνωριζει....ας μου δωσει τα φωτα του!!:bleh:
ταξιδιωτικη ιστορια για χουργκαντα δεν βρηκα...:roll:
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Δεν έχω πάει αλλά μεταφέρω ότι έχω διαβάσει.
Παραλίες ιδανικές για windsurfing, όχι τόσο ωραίες όσο στο Σάρμ και στέκι Ρώσων τουριστών τα τελευταία χρόνια.
Εκτός από δύο παραλίες όλες οι υπόλοιπες είναι ιδιωτικές.
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Δεν έχω πάει αλλά μεταφέρω ότι έχω διαβάσει.
Παραλίες ιδανικές για windsurfing, όχι τόσο ωραίες όσο στο Σάρμ και στέκι Ρώσων τουριστών τα τελευταία χρόνια.
Εκτός από δύο παραλίες όλες οι υπόλοιπες είναι ιδιωτικές.
καλα για τους ρωσους ναι τι φανταζομαι..αφου στο σαρμ οι καταλογοι ηταν στα αγγλικα και στα ρωσικα:shock:...........
ευχαριστω!!:clap:
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Εκτός από την θάλασσα που αξίζει πολλά, η υπόλοιπη περιοχή δεν λεεί τίποτε το ιδιαίτερο.
Ορδές Ρώσων και Γερμανών σε τεράστια ξενοδοχεία-πόλεις, ο θρίαμβος του all inclusive.
Ωραίες είναι οι εκδρομές με σκάφος στα νησάκια της περιοχής (ονόματα μου διεφεύγουν).
 

george diver

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Ταξίδι-Όνειρο
Στούς βυθούς ολης της γης
εχω παει χουργκαντα 2 φορες 1999-2000 για καταδυσεις. εμενα μου αρεσε απλα δεν εχει(τοτε τουλαχιστον που πηγα) καμια σχεση με σαρμ ελ σειχ απο οτι μου εχου πει φιλοι που εχουν παει και στα δυο. το σαρμ ειναι πολυ πιο εξελιγμενο τουριστικα.περα απο την θαλασσα πιστευω δεν εχει και πολλα να δεις οπως στο σαρμ αλλα αυτα ειναι γουστα. εγω πηγα αποκλειτικα για καταδυσεις και δεν ειχα και πολυ χρονο να γυρισω ολη την πολη. εξαρταται τι ζητας σε καθε ταξιδι.
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
εχω παει χουργκαντα 2 φορες 1999-2000 για καταδυσεις. εμενα μου αρεσε απλα δεν εχει(τοτε τουλαχιστον που πηγα) καμια σχεση με σαρμ ελ σειχ απο οτι μου εχου πει φιλοι που εχουν παει και στα δυο. το σαρμ ειναι πολυ πιο εξελιγμενο τουριστικα.περα απο την θαλασσα πιστευω δεν εχει και πολλα να δεις οπως στο σαρμ αλλα αυτα ειναι γουστα. εγω πηγα αποκλειτικα για καταδυσεις και δεν ειχα και πολυ χρονο να γυρισω ολη την πολη. εξαρταται τι ζητας σε καθε ταξιδι.
σευχαριστω πολυ!!παντως και στο σαρμ αν εξαιρεσεις τις εκδρομες που μπορεις να οργανωσεις και στη χουργκαντα για να περασεις την ωρα σου 1-2 μερη εχει να χαζεψεις..παντως δεν αποτελει προβλημα αυτο για μας!!!στο ξενοδοχειο σου εκανες καταδυσεις ή αλλου?ο βυθος ωραιος?
 

george diver

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Ταξίδι-Όνειρο
Στούς βυθούς ολης της γης
σευχαριστω πολυ!!παντως και στο σαρμ αν εξαιρεσεις τις εκδρομες που μπορεις να οργανωσεις και στη χουργκαντα για να περασεις την ωρα σου 1-2 μερη εχει να χαζεψεις..παντως δεν αποτελει προβλημα αυτο για μας!!!στο ξενοδοχειο σου εκανες καταδυσεις ή αλλου?ο βυθος ωραιος?
καταδυσεις εκανα με ενα καταδυτικο κεντρο που ειχα κλεισει απο εδω.βασικα πηγα εκει μονο για καταδυσεις. φευγαμε στις 09.00 με σκαφος και γυριζαμε περιπου στις 16.00 στο ξενοδοχειο. οποτε μου εμενε πολυ λιγος χρονος για βολτες στην πολη και αυτο μου ηταν λιγο δυσκολο γιατι ημουν κοματια. ασε που γυριζα στο κρεβατι ξαπλωνα και ακομα κουνιωμουν. στην ερυθρα ανοιχτα μεσα εχει ΠΑΝΤΑ αερα και κυμα.
αυτο που μου αρεσε στην χουργκαντα ηταν οτι ηταν λιγοτερο τουριστικη απο σαρμ και οι ανθρωποι ηταν πιο γνησιοι και απλοι.
ο βυθος στην ερυθρα ειναι γνωστο σε μας τους αυτοδυτες και οχι μονο οτι ειναι απο τους πιο ομορφους του κοσμου. :D:D
αν πας ιουλιο αυγουστο. παρε και ενα fujitsu αγκαλια μαζι σου:):):)
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
καταδυσεις εκανα με ενα καταδυτικο κεντρο που ειχα κλεισει απο εδω.βασικα πηγα εκει μονο για καταδυσεις. φευγαμε στις 09.00 με σκαφος και γυριζαμε περιπου στις 16.00 στο ξενοδοχειο. οποτε μου εμενε πολυ λιγος χρονος για βολτες στην πολη και αυτο μου ηταν λιγο δυσκολο γιατι ημουν κοματια. ασε που γυριζα στο κρεβατι ξαπλωνα και ακομα κουνιωμουν. στην ερυθρα ανοιχτα μεσα εχει ΠΑΝΤΑ αερα και κυμα.
αυτο που μου αρεσε στην χουργκαντα ηταν οτι ηταν λιγοτερο τουριστικη απο σαρμ και οι ανθρωποι ηταν πιο γνησιοι και απλοι.
ο βυθος στην ερυθρα ειναι γνωστο σε μας τους αυτοδυτες και οχι μονο οτι ειναι απο τους πιο ομορφους του κοσμου. :D:D
αν πας ιουλιο αυγουστο. παρε και ενα fujitsu αγκαλια μαζι σου:):):)
ναι i know....περσυ και προπερσυ πηγα αυγουστο!!!!νασαι καλα..ελπιζω να τα καταφερουμε!
 

kos_kal

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Να ρωτήσω...Για γαμήλιο ταξίδι, που σκοπό έχει κυρίως την ξεκούραση, με λίγες δραστηριότητες και ακόμα λιγότερες εκδρομές αξίζει;;; ή να ψάξω καμία άλλη περιοχή;;
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Να ρωτήσω...Για γαμήλιο ταξίδι, που σκοπό έχει κυρίως την ξεκούραση, με λίγες δραστηριότητες και ακόμα λιγότερες εκδρομές αξίζει;;; ή να ψάξω καμία άλλη περιοχή;;
Να ψάξεις άλλη περιοχή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.449
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom