Γενικά χρειαζομαι βοηθεια στην επιλογη νησιου

Σαντορινη*VS Σίφνος

  • Σίφνος

    Votes: 14 53,8%
  • Σαντορινη

    Votes: 12 46,2%

  • Total voters
    26

Nikoletta!

Member
Μηνύματα
46
Likes
107
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
+1 και από μένα για Σέριφο. 😊 Έχει όλα όσα ζητάς. Τέλειες παραλίες, κουκλίστικη Χώρα με υπέροχη θέα και γραφικά εκκλησάκια, ζωή το βράδυ, λίγες ώρες με το πλοίο. Αφού δεν έχετε ταξιδέψει ξανά σε νησί του Αιγαίου πιστεύω θα σας εντυπωσιάσει. Γενικά αυτό το νησί κάτι μου έκανε.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Είναι και το θέμα κόστος βέβαια.. Τώρα τελευταία στιγμή ιδίως ειναι πιο εύκολο να βρεις κατι ωραίο στην Άνδρο παρα στην Σεριφο.. Σεριφο οσο έχω δει σχεδόν διπλασιες τιμες παίζουν..
 

pigeon

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα, θέλω μέχρι τέλος Ιουλίου να αξιοποιήσω τα εισητηρια του κοινωνικού τουρισμού. Ήθελα Λέρο αλλά λόγω κακής συνεννόησης με το ξενοδοχείο δεν βρήκα δωμάτιο. Τώρα σκέφτομαι για Χίο. Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για το που να πάμε εγώ κ ένα 10χρονο παιδάκι. Ιδανικά θα προτιμούσα να πάω σε ένα από τα Νησιά που δίνουν 10 διανυκτερεύσεις αλλά λόγω κόστους θα προτιμούσα να μην πάρω αυτοκίνητο.καμια ιδέα;
Ευχαριστώ
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα, θέλω μέχρι τέλος Ιουλίου να αξιοποιήσω τα εισητηρια του κοινωνικού τουρισμού. Ήθελα Λέρο αλλά λόγω κακής συνεννόησης με το ξενοδοχείο δεν βρήκα δωμάτιο. Τώρα σκέφτομαι για Χίο. Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για το που να πάμε εγώ κ ένα 10χρονο παιδάκι. Ιδανικά θα προτιμούσα να πάω σε ένα από τα Νησιά που δίνουν 10 διανυκτερεύσεις αλλά λόγω κόστους θα προτιμούσα να μην πάρω αυτοκίνητο.καμια ιδέα;
Ευχαριστώ
Καλησπέρα. Από τα νησιά που μπορείς να έχεις 10 διανυκτερεύσεις με τον κοινωνικό τουρισμό, χωρίς αυτοκίνητο, η καλύτερη περίπτωση είναι η Λέρος κα μετά θα έβαζα την Κω. Για τα άλλα: Λέσβο, Χίο, Σάμο θα πρέπει να συμβιβαστείς με την ιδέα ότι θα μείνεις 10 μέρες σε ένα μέρος και θα κάνεις 1-2 εξορμήσεις κοντινές με τα κτελ. Με αυτήν τη λογική, ως παράδειγμα σου δίνω στη Λέσβο την περιοχή Μόλυβου, Πέτρας, Άναξου. Αν βρεις Πέτρα ή Άναξο που έχουν αξιοπρεπή παραλία, έχεις τη δυνατότητα να μετακινείσαι με τοπική συγκοινωνία και στα υπόλοιπα. Πέτρα και Μόλυβος είναι γραφικά χωριά, ιδίως ο Μόλυβος και ίσως μπορέσετε να βάλετε ακόμα κάποια εκδρομή (Συκαμιά κτλ) με οργανωμένο τουρ, το οποίο θα βρείτε, αν υπάρχει, επιτόπου.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Καλύτερα Κως, εάν δεν γίνεται στη Λέρο. Πολύ εύκολη σε μετακινήσεις και μπορείς να κάνεις εκδρομές και σε Κάλυμνο η Νίσυρο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom