Γενικά χρειαζομαι βοηθεια στην επιλογη νησιου

Σαντορινη*VS Σίφνος

  • Σίφνος

    Votes: 14 53,8%
  • Σαντορινη

    Votes: 12 46,2%

  • Total voters
    26

billakos313

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
γεια χαρα σε ολη την κοινότητα του φορουμ,

Aυτο*ειναι*το*πρωτο*μου*ποστ*εδω*και*θα*ηθελα*την*βοηθεια*σας*μιας*και*δεν*καταφερα*να*βρω*μια*απαντηση*στην*ερωτηση*μου*μεσα*απο*παλαιοτερα*ποστς.
Ειμαι*20*χρονων*και*ψαχνω*ενα*νησι*για*να*παω*τις*αυγουστιατικες*διακοπες*μου*με*την*κοπελα*μου*(3-4*βραδια).*
Εχω*κανει*μια*μικρη*ερευνα*απο*μονος*μου*αλλα*δεν*εχω*καταλυξει*ακομα*πουθενα. Τα*κριτηρια*μου*ειναι*πολλα*γι*αυτο*και*η*βοηθεια*σας*μου*ειναι*απαραιτητη.
Πρωτον*δεν*θα*εχουμε*αυτοκινητο*οποτε*πρεπει*να*βρω*ενα*νησι*στο*οποιο*μπορουμε*να*μετακινουμαστε ανετα χωρις*αμαξι. Επισης*για*τον*ιδιο*λογο*καλο*θα*ηταν*να*υπαρχει*δρομολογιο*απο*Πειραια.
Βασικοτερο*κριτηριο*ειναι*οι*παραλιες*φυσικα!!!*Θελω*ενα*νησι*με*ΠΟΛΥ*ΠΟΛΥ*καλες*παραλιες.
Απο*θεμα*διαμονης*θα*προτιμουσαμε*ενοικιαζομενα*δωματια*παρα*ξενοδοχειο*και*σε*καμια*περιπτωση*καμπινκ.
Η*νυχτερινη*ζωη*δεν*μας*ενδιαφερει*ιδιαιτερα*αλλα*θα*θελαμε*οπωσδηποτε*3-4*μπαρακια*για*βραδακι.
Μεχρι*τωρα*εχω*δει*4*νησια*που*μπορει*να*πληρουν*τις*απαιτησης*μου*αλλα*δεν*ειμαι*και*σιγουρος*(Σιφνος,*Αμοργος,*Συρος,*Κυθηρα).*Ποια*ειναι*η*δικη*σας*αποψη;*Περιμενω*τις*προτασεις*σας :) !*Ευχαριστω!
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
πιστευω οτι τα νησια που προτεινεις ειναι παντελως διαφορετικα μεταξυ τους. Για την περιπτωση σου μου φαινεται πιο λογικη η Συρος. Θα μενετε στην Ερμουπολη, θα διασκεδαζετε τα βραδυα και, αν δε θελετε να δειτε κατι παραπανω, δε χρειαζεστε αυτοκινητο.
 

Edessa 72

Member
Μηνύματα
34
Likes
9
Για την περίπτωση σου & την ηλικία σου, προτείνω Σιφνο ή Πάρο.
Τα συνδυάζουν όλα........ Και όταν λέμε όλα εννοούμε οοοοόλαααααα.....
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
πιστευω οτι τα νησια που προτεινεις ειναι παντελως διαφορετικα μεταξυ τους. Για την περιπτωση σου μου φαινεται πιο λογικη η Συρος. Θα μενετε στην Ερμουπολη, θα διασκεδαζετε τα βραδυα και, αν δε θελετε να δειτε κατι παραπανω, δε χρειαζεστε αυτοκινητο.
Το πέτυχες... ειδικά οι παραλίες της Σύρου είναι φημισμένες σε όλο τον κόσμο...

Σύμφωνα με τα κριτήρια που θέτεις φίλε μου μάλλον από τις 4 επιλογές σου η Σίφνος είναι η καλύτερη... για την Σύρο τα είπαμε, από παραλίες μηδέν , η Αμοργός και αυτοκίνητο χρειάζεται και μέτριες παραλίες έχει και τα Κύθηρα θέλουν οπωσδήποτε αυτοκίνητο... τράβα Σίφνο λοιπόν που και ωραίες παραλίες έχει και είναι υπέροχο νησάκι...
 

billakos313

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
γεια χαρα σε ολη την κοινότητα του φορουμ,

Aυτο*ειναι*το*πρωτο*μου*ποστ*εδω*και*θα*ηθελα*την*βοηθεια*σας*μιας*και*δεν*καταφερα*να*βρω*μια*απαντηση*στην*ερωτηση*μου*μεσα*απο*παλαιοτερα*ποστς.
Ειμαι*20*χρονων*και*ψαχνω*ενα*νησι*για*να*παω*τις*αυγουστιατικες*διακοπες*μου*με*την*κοπελα*μου*(3-4*βραδια).*
Εχω*κανει*μια*μικρη*ερευνα*απο*μονος*μου*αλλα*δεν*εχω*καταλυξει*ακομα*πουθενα. Τα*κριτηρια*μου*ειναι*πολλα*γι*αυτο*και*η*βοηθεια*σας*μου*ειναι*απαραιτητη.
Πρωτον*δεν*θα*εχουμε*αυτοκινητο*οποτε*πρεπει*να*βρω*ενα*νησι*στο*οποιο*μπορουμε*να*μετακινουμαστε ανετα χωρις*αμαξι. Επισης*για*τον*ιδιο*λογο*καλο*θα*ηταν*να*υπαρχει*δρομολογιο*απο*Πειραια.
Βασικοτερο*κριτηριο*ειναι*οι*παραλιες*φυσικα!!!*Θελω*ενα*νησι*με*ΠΟΛΥ*ΠΟΛΥ*καλες*παραλιες.
Απο*θεμα*διαμονης*θα*προτιμουσαμε*ενοικιαζομενα*δωματια*παρα*ξενοδοχειο*και*σε*καμια*περιπτωση*καμπινκ.
Η*νυχτερινη*ζωη*δεν*μας*ενδιαφερει*ιδιαιτερα*αλλα*θα*θελαμε*οπωσδηποτε*3-4*μπαρακια*για*βραδακι.
Μεχρι*τωρα*εχω*δει*4*νησια*που*μπορει*να*πληρουν*τις*απαιτησης*μου*αλλα*δεν*ειμαι*και*σιγουρος*(Σιφνος,*Αμοργος,*Συρος,*Κυθηρα).*Ποια*ειναι*η*δικη*σας*αποψη;*Περιμενω*τις*προτασεις*σας :) !*Ευχαριστω!
γεια χαρα σε ολη την κοινότητα του φορουμ,

Aυτο ειναι το πρωτο μου ποστ εδω και θα ηθελα την βοηθεια σας μιας και δεν καταφερα να βρω μια απαντηση στην ερωτηση μου μεσα απο παλαιοτερα ποστς.
Ειμαι 20 χρονων και ψαχνω ενα νησι για να παω τις αυγουστιατικες διακοπες μου με την κοπελα μου (3-4 βραδια).
Εχω κανει μια μικρη ερευνα απο μονος μου αλλα δεν εχω καταλυξει ακομα πουθενα. Τα κριτηρια μου ειναι πολλα γι αυτο και η βοηθεια σας μου ειναι απαραιτητη.
Πρωτον δεν θα εχουμε αυτοκινητο οποτε πρεπει να βρω ενα νησι στο οποιο μπορουμε να μετακινουμαστε ανετα χωρις αμαξι. Επισης για τον ιδιο λογο καλο θα ηταν να υπαρχει δρομολογιο απο Πειραια.
Βασικοτερο κριτηριο ειναι οι παραλιες φυσικα!!! Θελω ενα νησι με ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ καλες παραλιες.
Απο θεμα διαμονης θα προτιμουσαμε ενοικιαζομενα δωματια παρα ξενοδοχειο και σε καμια περιπτωση καμπινκ.
Η νυχτερινη ζωη δεν μας ενδιαφερει ιδιαιτερα αλλα θα θελαμε οπωσδηποτε 3-4 μπαρακια για βραδακι.
Μεχρι τωρα εχω δει 4 νησια που μπορει να πληρουν τις απαιτησης μου αλλα δεν ειμαι και σιγουρος (Σιφνος, Αμοργος, Συρος, Κυθηρα). Ποια ειναι η δικη σας αποψη; Περιμενω τις προτασεις σας :) ! Ευχαριστω!
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Το πέτυχες... ειδικά οι παραλίες της Σύρου είναι φημισμένες σε όλο τον κόσμο...

Σύμφωνα με τα κριτήρια που θέτεις φίλε μου μάλλον από τις 4 επιλογές σου η Σίφνος είναι η καλύτερη... για την Σύρο τα είπαμε, από παραλίες μηδέν , η Αμοργός και αυτοκίνητο χρειάζεται και μέτριες παραλίες έχει και τα Κύθηρα θέλουν οπωσδήποτε αυτοκίνητο... τράβα Σίφνο λοιπόν που και ωραίες παραλίες έχει και είναι υπέροχο νησάκι...
μπορεις να μην απαντας με εμπαθεια σε καθε σχολιο μου ?

Ναι , τη Συρο προτεινω για τις διακοπες του παιδιου. Από,τι ειδα απο τις επιλογες που δινει, μαλλον δεν εχει εμπειρια στα νησια και θεωρω τη Συρο καταλληλη για να ξεκινησει, καθως δεν θα τον δυσκολεψει. Ειδικα το να μην εχει μεταφορικο μεσο, τον περιοριζει πολυ. Στην Ερμουπολη έχει πολλες δυνατοτητες.......
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Με καμιά εμπάθεια δεν απαντάω, απλά το έχω ξαναπεί, αμα δεν ξέρει κάποιος ένα θέμα ας μην ποστάρει... ο άνθρωπος ζητάει κάτι συγκεκριμένο

Βασικοτερο κριτηριο ειναι οι παραλιες φυσικα!!! Θελω ενα νησι με ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ καλες παραλιες.
όσο καλή διάθεση και να εχει κάποιος με την Σύρο, ωραίες παραλίες δεν έχει... μην ποστάρεις για να ποστάρεις λοιπόν και παίρνεις στο λαιμό σου τον κόσμο...
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Με καμιά εμπάθεια δεν απαντάω, απλά το έχω ξαναπεί, αμα δεν ξέρει κάποιος ένα θέμα ας μην ποστάρει... ο άνθρωπος ζητάει κάτι συγκεκριμένο



όσο καλή διάθεση και να εχει κάποιος με την Σύρο, ωραίες παραλίες δεν έχει... μην ποστάρεις για να ποστάρεις λοιπόν και παίρνεις στο λαιμό σου τον κόσμο...
δεν ποσταρω για να ποσταρω, απλα λαμβανω υποψιν και τις αλλες συνιστωσες. Υπο αυτην την εννοια , και τα αλλα νησια καλα ειναι.Δε νομιζω ότι θα 'τον παρω στο λαιμο μου' αν του προτεινω να παει στη Συρο. Ειναι απιστευτη Κυκλαδα , με μία Χώρα στην οποία μπορεις να κάνεις πραγματα. Επαναλαμβανω οτι η απουσια μεταφορικου ειναι αυτη που με κανει να τον ωθω στην επιλογη αυτη.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Συρος¨:πανεμορφη η ερμουπολη αλλα μεχρι εκει...κατω του μετριου παραλιες το νησι και φουλ οικογενειακο....Τα καροτσακια με οικογεινειες πανε κ ερχονται τα βραδια στην περατζαδα στο λιμανι...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.242
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom