χριστουγεννιάτικο σκανδιναβικο παζαρι 2010

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μήπως να το κάναμε Σάββατο απογευματάκι που θα είμαι και γω Αθήνα;Αφού ψωνίσουμε τα γλυκά μας και τα στολίδια μας να πάμε για κανένα καφεδάκι;
Υπάρχουν υποχρεώσεις που δεν αναβάλλονται για το Σ/Κ ;) Προσπάθησε αν μπορείς για την Παρασκευή, πάλι κάτι θα κανονίσουμε μετά...:p
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Μόλις γύρισα από το χριστουγεννιάτικο παζάρι... Υπήρχε πάρα πολύς κόσμος και ήμασταν στριμωγμένοι μια και ο χώρος είναι πολύ μικρός. Υπήρχαν όμορφα χριστουγεννιάτικα διακοσμητικά και στολίδια για το δέντρο, κούπες, τραπεζομάντηλα, κάρτες αλλά και αρκετά φαγώσιμα. Κυριαρχούσαν τα σοκολατοειδή :clap:, τα μπισκοτάκια και οι καραμέλλες, αλλά πουλούσαν και τσάι, αποξηραμένα μανιτάρια, σολωμό, μαρμελάδες και διάφορες σάλτσες. Στο ισόγειο μπορεί κανείς να αγοράσει διάφορες λιχουδιές (σάντουιτς με σολωμό, χοτ-ντογκ με πίκλες, κρέπες, γλυκίσματα) και ζεστό αρωματικό κρασί.
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μόλις γύρισα από το χριστουγεννιάτικο παζάρι... Υπήρχε πάρα πολύς κόσμος και ήμασταν στριμωγμένοι μια και ο χώρος είναι πολύ μικρός. Υπήρχαν όμορφα χριστουγεννιάτικα διακοσμητικά και στολίδια για το δέντρο, κούπες, τραπεζομάντηλα, κάρτες αλλά και αρκετά φαγώσιμα. Κυριαρχούσαν τα σοκολατοειδή :clap:, τα μπισκοτάκια και οι καραμέλλες, αλλά πουλούσαν και τσάι, αποξηραμένα μανιτάρια, σολωμό, μαρμελάδες και διάφορες σάλτσες. Στο ισόγειο μπορεί κανείς να αγοράσει διάφορες λιχουδιές (σάντουιτς με σολωμό, χοτ-ντογκ με πίκλες, κρέπες, γλυκίσματα) και ζεστό αρωματικό κρασί.
Mιαμ μιαμ :icecream: Ευχαριστούμε Μπαχαράκι :D

Υ.Γ. Πες τώρα πόσες σοκολάτες και πόσα γλυκά τίμησες ?:haha:
Τι να σου κάνω που φεύγεις και θα μας λείψεις αύριο...:kiss:
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Υπάρχουν υποχρεώσεις που δεν αναβάλλονται για το Σ/Κ ;) Προσπάθησε αν μπορείς για την Παρασκευή, πάλι κάτι θα κανονίσουμε μετά...:p
Κλαψ..Άύριο το πρωϊ έρχομαι:(
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Κλαψ..Άύριο το πρωϊ έρχομαι:(
Μη μου στενοχωριέσαι...την επόμενη φορά που θα έρθεις, δώσε σήμα δυο-τρεις μέρες νωρίτερα και θα σου οργανώσουμε υποδοχή !!!;):D
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Πες τώρα πόσες σοκολάτες και πόσα γλυκά τίμησες ?:haha: Τι να σου κάνω που φεύγεις και θα μας λείψεις αύριο...:kiss:
Ποιος εγώ;;;:D Με έχεις παρεξηγήσει :innocent::haha: Εκτός από 10 σοκολάτες γάλακτος, 10 με ξηρούς καρπούς, μερικά (σακουλάκια εννοείται) σοκολατάκια, κάμποσα (κουτιά) κουλουράκια και κάτι σοκολατογκοφρέττες δεν έφαγα τίποτα άλλο:haha::haha::haha:
Καλά να περάσετε σήμερα!!! :clap:
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Δυστυχώς θα έρθουν κάποιοι φίλοι απόψε και δε θα μπορέσω να έρθω ούτε εγώ :( γκρρρ...
Αν είναι κανείς για ΣΚ ας ενημερώσει, μάλλον για Σάββατο μεσημεράκι-απόγευμα με βλέπω.
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ποιος εγώ;;;:D Με έχεις παρεξηγήσει :innocent::haha: Εκτός από 10 σοκολάτες γάλακτος, 10 με ξηρούς καρπούς, μερικά (σακουλάκια εννοείται) σοκολατάκια, κάμποσα (κουτιά) κουλουράκια και κάτι σοκολατογκοφρέττες δεν έφαγα τίποτα άλλο:haha::haha::haha:
Καλά να περάσετε σήμερα!!! :clap:
:shock: Φτου σου κοριτσάκι μου :lol::lol::lol: (αυτή η ανορεξία σου, με ανησυχεί :bleh:)
Καλό ταξίδι φιλενάδα μου :D

Δυστυχώς θα έρθουν κάποιοι φίλοι απόψε και δε θα μπορέσω να έρθω ούτε εγώ :( γκρρρ...
Αν είναι κανείς για ΣΚ ας ενημερώσει, μάλλον για Σάββατο μεσημεράκι-απόγευμα με βλέπω.
...:(:(:(
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Μια μικρη διευκρινιση μονο..Θα περιλαμβανονται και Σκανδιναβοι στο μπαζαρ?? θα πηγαινε ενας κατω απο το δεντρο μου.. :cool:
Πήγαμε και μεις εχθές.... Δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε (μικρός χώρος, είχαν τελειώσει αρκετά από αυτά που πουλούσαν κ.αλ...)

Ασε ρε coccobil τζίφος....
ο μόνος Σκανδιναβός που κυκλοφόρησε την ώρα που είμασταν εκεί, ήταν ένας παππάς (συμβατικά ντυμένος, απλά με το άσπρο "κολλάρο" στο λαιμό)....
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Ούτε εμένα με ενθουσίασε τελικά. Το περίμενα πολύ διαφορετικό και με περισσότερα πράγματα.
Καλά για Σκανδιναβούς...ούτε για δείγμα. Μόνο κάτι πανύψηλες, κατάξανθες Σκανδιναβές (μα τι τις ταΐζουν ήθελα να 'ξερα :roll:) :shock::shock:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πήγα κι εγώ σήμερα το απόγευμα... Δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα, τα περισσότερα είδη ήταν τυποποιημένα, "τα βρίσκω και στο ikea" μια κατάσταση. Το φαγητό απλό και καλούτσικο, άλλες χρονιές ήταν καλύτερο. Μα να μην έχουν Ρέγγες ούτε για δείγμα?
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Από ότι με ενημέρωσαν οι αδελφές μου, φέτος το παζάρι ήταν χαμηλότερο των προσδοκιών...
Κάθε χρόνο ψωνίζουμε τουλάχιστον τα "παραδοσιακά" προϊόντα , αλλά αυτή τη φορά έμεινα με το μεγάλο παράπονο... μα είναι δυνατόν να μην έχουν τις κλασσικές λεπτοκομένες πίκλες για το hot dog??? :(
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.163
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom