Γενικά ψάχνω προορισμό!!!

faery

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ζυριχη-ισπανια
Ταξίδι-Όνειρο
ο γυρος του κοσμου.... :)
:reading:
λοιπον...θελω να κανονισω ενα ταξιδακι γυρω στο πασχα καπου στην ευρωπη κ οχι πολυ ακριβα!ειμαστε δυο ατομα και υπαρχει περιθωριο για 2 εβδομαδες και θελω οποσδηποτε να περασω απο βερολινο πραγμα που σημαινει οτι δεν ειναι απαραιτητο να παω σε ενα προορισμο!! :lol:
σκεφτομουν για αεροπορικως πραγα και μετα με τρενο βερολινο και μετα ισως αμστερνταμ...αλλα δεν ξερω ποσο θα μου βγει οικονομικα ολο αυτο!!
αν εχετε καμια καλη ιδεα κ κανενα φτηνο τροπο μετακινησης απο χωρα σε χωρα ειναι ολα ευπροσδεκτα!!
περιμενω τις ιδεες σας:hitme:

ευχαριστωωωω!! :idea:
 
Last edited by a moderator:

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Από χώρα σε χώρα μπορείς να ταξιδέψεις με τρένο αρκετά φθηνά. Επίσης από το Βερολίνο στο Άμστερνταμ υπάρχει η δυνατότητα να βρεις και καμιά καλή προσφορά σε αεροπορικά εισιτήρια. Από εκεί και πέρα...θα πρέπει να ψάξεις αρκετά τις ημερομηνίες για να πετύχεις τον καλύτερο δυνατό συνδυασμό! ;-)
 

soula5905

Member
Μηνύματα
28
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
το ψάχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Γειά σας ταξιδιάρηδες! χρειάζομαι βοήθεια γι'αυτό και απευθύνομαι στους ειδικούς.Τον Σεπτέμβριο παντρεύομαι και δυο μερες μετα λέμε να πάμε ένα ταξιδάκι για 8-10 ημέρες, χωρίς όμως να έχουμε ακόμη βρεί προορισμό. (Σημειώσατε οτι δεν θέλουμε απαραίτητα ρομαντικό ταξίδι και μέλια λόγο γάμου, διότι το ταξιδάκι θα το κάναμε έτσι κι αλλίώς).Για να διευκρινήσω ψάχνουμε κάτι μάλλον για Ευρώπη διότι είναι οικονομικότερα και δεν έχουμε πάει καθόλου.(Φαίνεται και απο τον χάρτη άλλωστε).Το ταξίδι δεν θέλουμε να έχει σκοπό χαλάρωση και αραλίκι αλλά και επιμόρφωση.


Υ.Γ. Είμαι σίγουρη πως η βοήθειά σας θα είναι πολύτιμη όπως και πέρυσι που με κατατοπήσατε για το Μπαλί. thanks.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Γειά σας ταξιδιάρηδες! χρειάζομαι βοήθεια γι'αυτό και απευθύνομαι στους ειδικούς.Τον Σεπτέμβριο παντρεύομαι και δυο μερες μετα λέμε να πάμε ένα ταξιδάκι για 8-10 ημέρες, χωρίς όμως να έχουμε ακόμη βρεί προορισμό. (Σημειώσατε οτι δεν θέλουμε απαραίτητα ρομαντικό ταξίδι και μέλια λόγο γάμου, διότι το ταξιδάκι θα το κάναμε έτσι κι αλλίώς).Για να διευκρινήσω ψάχνουμε κάτι μάλλον για Ευρώπη διότι είναι οικονομικότερα και δεν έχουμε πάει καθόλου.(Φαίνεται και απο τον χάρτη άλλωστε).Το ταξίδι δεν θέλουμε να έχει σκοπό χαλάρωση και αραλίκι αλλά και επιμόρφωση.


Υ.Γ. Είμαι σίγουρη πως η βοήθειά σας θα είναι πολύτιμη όπως και πέρυσι που με κατατοπήσατε για το Μπαλί. thanks.
καλησπερα vasoula!!!ευχομαι η ωρα η καλη!!
απο ευρωπη εγω σου προτεινω το παρισι που ειναι και ρομαντικο και επιμορφωτικο!!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.731
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Εγώ πάλι θα πω Ιταλία. Τα έχει όλα και συμφέρει (ε, καλά όχι και τόσο...)
Απλώς διαλέξτε περιοχή και φύγατε!!! Άπειρα αξιοθέατα σε πόλεις, σε χωριά, σε τοπία, σε μουσεία, σε παραλίες, σε βουνά, σε λίμνες, σε ό,τι θέλετε τέλος πάντων!

Α! Με το καλό και ο γάμος!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
καλησπερα vasoula!!!ευχομαι η ωρα η καλη!!
απο ευρωπη εγω σου προτεινω το παρισι που ειναι και ρομαντικο και επιμορφωτικο!!
συμφωνώ και εγώ με τή λατίνα...το παρίσι θα σάς ταιριάξει γάντι για επιμόρφωση και μήν ξεχνάς ...θα διανύεις και τίς πρώτες ημέρες του εγγαμου βίου σας ίσως στην πιό ρομαντική πόλη τής Ευρώπης
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Όπως και η mariath κι εγώ θα πρότεινα Ιταλία. Όπου και να πάτε θα είναι υπέροχα.
Αν νοικιάσετε και αυτοκίνητο, μπορείτε να συνδυάσετε μια μεγάλη πόλη με την εξοχή. (πχ. Τοσκάνη)
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Κι εγώ θα σου πρότεινα Ιταλία....κι έτσι θα μπορέσετε να εκμεταλλευτείτε και τις προσφορές της Alitalia! ;)
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
ψηφίζω κι εγώ δαγκωτό Ιταλία!!!! οι ομορφότερες πόλεις του κόσμου βρίσκονται εκεί..
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Δεν μας γράφεις αν προτιμάς Ευρώπη ή εκτός Ευρώπης.
Από Ιταλία θα σου συνιστούσα Τοσκάνη (Φλωρεντία, Σιένα κλπ) και αν θέλεις ανηφορίζεις και προς τις λίμνες της Βόρειας Ιταλίας. Στη Φλωρεντία θα παρα-επιμορφωθείς.
Πέρσι τον Αύγουστο πήγα Νότια Γερμανία και πέρασα καταπληκτικά.
Η Βαυαρία είναι μαγευτική και μπορείς να τη συνδυάσεις και με Αυστρία, Ελβετία.
Δώσε μας περισσότερα στοιχεία για το τι θέλεις περίπου και εδώ είμαστε.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Γράφει βρε η κοπέλα, σκέφτεται κάτι σε Ευρώπη που να είναι και επιμορφωτικό!

Ιταλία για διανυκτέρευση στη Φλωρεντία και εκδρομές around στην Τοσκάνη είναι πολύ καλή περίπτωση, αλλά το ίδιο μπορεί να γίνει και Ισπανία. Αναλόγως αν θα έχεις βάση τη Μαδρίτη ή τη Βαρκελώνη, βλέπεις διαφορετικά πράγματα!
 

STELLA CHANIA

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΒΕΛΓΙΟ-ΛΟΥΞΕΜΒΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
γεια σου βασουλα!! εγω θα σου προτεινα την πανεεεεεεμορφη πραγα!!! υπεροχη πολη, σα να εισαι σε παραμυθακι!! κι απο κει μπορεις να πας και μια εκδρομουλα προς βιεννη ή και βουδαπεστη!! επισης κοντα στην πραγα υπαρχει και το καρλοβυ βαρυ, ενα χωριο που πραγματικα αξιζει να επισκεφτειτε!!
καλο ταξιδι οπου κι αν πατε τελικα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.377
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom