ψάχνω συνταξιδιώτη για λατινική αμερική

pulheria

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
μου αρέσουν φοβέρα τα ταξίδια συνήθως σόλο ή με καλή παρέα. Ψάχνω για συνταξιδιώτη για ένα ταξίδι ζωής που ονειρεύομαι να κάνω στο μέλλον, στην κεντρική και νότια αμερική, θα ξεκινήσω από μεξικό και θα καταλήξω στο Περού. για την ώρα έχω αρχισει να μαθαίνω ισπανικά. δεν έχω περιορισμούς χρόνου και μπορώ να ταξιδεύω για μήνες.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.028
μου αρέσουν φοβέρα τα ταξίδια συνήθως σόλο ή με καλή παρέα. Ψάχνω για συνταξιδιώτη για ένα ταξίδι ζωής που ονειρεύομαι να κάνω στο μέλλον, στην κεντρική και νότια αμερική, θα ξεκινήσω από μεξικό και θα καταλήξω στο Περού. για την ώρα έχω αρχισει να μαθαίνω ισπανικά. δεν έχω περιορισμούς χρόνου και μπορώ να ταξιδεύω για μήνες.

Εγώ πάλι ψάχνω λεφτά για Λατικνική Αμερική (δες το Ταξίδι-Όνερό μου)! :haha: Εύχομαι να τα καταφέρουμε!!!
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Εγώ πάλι μόνο παρέα έχω για το ταξίδι, δεν έχω ούτε τα χρήματα, ούτε το χρόνο. Στείλτε μου μια κάρτα από το Περού.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
τουλαχιστον υπαρχει ποικιλια ....
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
ε, το μονο σιγουρο ειναι οτι στους περισσοτερους λειπουν τα λεφτα για ενα τετοιο ταξιδι;)

και μενα ονειρο μου η λατινικη:(

ξερω και λιγα ισπανικουλια οποτε παρτε με μαζι σας:)
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
μηπως το travelstories πρεπει να κανονισει μια εκδρομη για Λατινικη Αμερικη για τους αφραγκους συμφορουμιτες;;;
 

pulheria

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
δεν χρειάζονται πολλα χρηματα για ενα τετοιο ταξιδι

Εγώ πάλι μόνο παρέα έχω για το ταξίδι, δεν έχω ούτε τα χρήματα, ούτε το χρόνο. Στείλτε μου μια κάρτα από το Περού.

δεν χρειάζονται ειλικρινα πολλα χρηματα για ένα τετοιο ταξίδι. ειδικά οταν κάποιος ταξιδεύει όπως εγώ σε low budget μέρη για backpackers με τιμές που κυμμαίνονται από 5 με 8 δολλάρια τη βραδιά το δωμάτιο και δεν εννοώ το άτομο. μόνο το αεροπορικό και αυτό είναι σε λογικα΄πλαίσια για μεξικό μετα επιστροφής κυμμαίνεται πχ απο 860-900 αλλά μπορεί κάποιος να βρει και φθηνότερα εισιτήρια. η ζωή και το φαγητό είναι τόσο φθηνό σε αυτά τα μέρη που ειλικρινά δεν χρειάζονται χρήματα όσο για τις διαδρομές εξυπακούεται ότι θα μετακινουμε σε κάθε χώρα και από χωρα σε χωρα με λεωφορεία και όχι με αεροπλάνα.
 

pulheria

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
me ena 20000 gia exi mines stin notia kentriki ameriki ego prosopika exo katharisei

Εγώ πάλι μόνο παρέα έχω για το ταξίδι, δεν έχω ούτε τα χρήματα, ούτε το χρόνο. Στείλτε μου μια κάρτα από το Περού.
den prokeitai na paro mazi moy pera apo 2000 euro gia exi mines poy tha leipso exo. fagito domatia sxethon tsampa kai eithika an paei kapoios gia ena mina milame gia 100% tsampa. metaforika mesa pera apo to arxiko taxithi apo ellatha meta epistrophis pou tha einai to eisitiro apokleistika leoforeia gia na gyriso tin kathe xora kai apo xora se xora. den nomizo oti einai kati to anefikto, anefikto tha itan na gyrisv tin eyropi pou einai panakrivi
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
δεν χρειάζονται ειλικρινα πολλα χρηματα για ένα τετοιο ταξίδι. ειδικά οταν κάποιος ταξιδεύει όπως εγώ σε low budget μέρη για backpackers με τιμές που κυμμαίνονται από 5 με 8 δολλάρια τη βραδιά το δωμάτιο και δεν εννοώ το άτομο. μόνο το αεροπορικό και αυτό είναι σε λογικα΄πλαίσια για μεξικό μετα επιστροφής κυμμαίνεται πχ απο 860-900 αλλά μπορεί κάποιος να βρει και φθηνότερα εισιτήρια. η ζωή και το φαγητό είναι τόσο φθηνό σε αυτά τα μέρη που ειλικρινά δεν χρειάζονται χρήματα όσο για τις διαδρομές εξυπακούεται ότι θα μετακινουμε σε κάθε χώρα και από χωρα σε χωρα με λεωφορεία και όχι με αεροπλάνα.
ε και τα 850-900 ειναι ευρω δεν ειναι στραγαλια ...
 

pulheria

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
δεν χρειάζεσαι πολλά λεφτά για ένα τέτοιο ταξίδι..

Εγώ πάλι ψάχνω λεφτά για Λατικνική Αμερική (δες το Ταξίδι-Όνερό μου)! :haha: Εύχομαι να τα καταφέρουμε!!!
ειλικρινά δεν χρειάζονται λεφτά για ένα τετοιο ταξίδι ειδικά αν εισαι τύπος που δεν ταξιδεύεις με γκρουπ και δεν σε ενδιαφέρουν τα ξενοδοχεία αστέρων. εγώ λέω για δικλείδα ασφαλειας να παρω μαζί μου γύρω στα 2000 ευρώ για ένα ταξίδι 6 μηνών που υπολογίζω και πάλι νομίζω ότι είναι πολλά. το δε αεροπορικό από ελλαδα για μεξικό μεταά επιστροφής δεν είναι ιδιαίτερα ακριβό. αν κάποιος υπολογίζει να πάει 1 μήνα ή 20 μέρες σε αυτά τα μέρη ειλικρινά είναι τσάμπα μόνο το αεροπορικό είναι αυτό που κοστίζει κάτι παραπάνω. τα δωμάτια για backpackers ταξιδιώτες τουρίστες είναι γύρωσ τα 5 με 7 δολλάρια τη βραδιά σε αυτά τα μέρη΄, το φαγητό τσάμπα και οι μεταφορές για κάποιον που θέλει να ταξιδέψει και να γνωρίσει σε βάθος αυτές τις χώρες θα είναι αποκλειστικα με λεωφορεία.
εχω ταξιδεψει σε low budget προορισμούς της νοτιανατολικής ασίας και ήταν τόσο φτηνά που καθόμουν μήνες κάτω, με 1500 ευρώ το 2006 είχα κάτσει 4 μήνες σουματρα, μπαλι μαλαισία ταυλάνδη!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom