ψαχνω ιδεες....

worldparty

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Καλως σας βρηκα!! Διαβαζω με τις ωρες της συζητησεις σας, τις εμπειρειες σας και φυσικα χαζευω τις φωτογραφιες σας!! Ηρθε η ωρα να ζητησω κι εγω τις πολυτιμες συμβουλες σας... Θελουμε να παμε ενα ταξιδακι με τον αντρα μου ο προυπολογισμος μας ειναι 2000€ max. Μια σκεψη ειναι να πεταξουμε για Μιλανο κι απο εκει να νοικιασουμε αμαξακι και να γυρισουμε βορεια ιταλια ισως και νοτια Γαλλια.. Με τις μερες δεν εχουμε προβλημα αρκει να μην ξεφυγουμε απο τον προυπολογισμο. Η ερωτηση λοιπον ειναι που πιστευετε οτι αξιζει να παμε αλλα και ποσο χρονο πρεπει να αφιερωσουμε στο καθε μερος που θα προτεινετε?? Ευχαριστω εκ των πρωτερον...
 

Zames

Member
Μηνύματα
107
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Νάξος
Ταξίδι-Όνειρο
Παρίσι-Άμστερνταμ-Ιαπωνία
Καλως σας βρηκα!! Διαβαζω με τις ωρες της συζητησεις σας, τις εμπειρειες σας και φυσικα χαζευω τις φωτογραφιες σας!! Ηρθε η ωρα να ζητησω κι εγω τις πολυτιμες συμβουλες σας... Θελουμε να παμε ενα ταξιδακι με τον αντρα μου ο προυπολογισμος μας ειναι 2000€ max. Μια σκεψη ειναι να πεταξουμε για Μιλανο κι απο εκει να νοικιασουμε αμαξακι και να γυρισουμε βορεια ιταλια ισως και νοτια Γαλλια.. Με τις μερες δεν εχουμε προβλημα αρκει να μην ξεφυγουμε απο τον προυπολογισμο. Η ερωτηση λοιπον ειναι που πιστευετε οτι αξιζει να παμε αλλα και ποσο χρονο πρεπει να αφιερωσουμε στο καθε μερος που θα προτεινετε?? Ευχαριστω εκ των πρωτερον...
Καλως σε βρηκαμε! Λοιπον νομιζω με 2000€ μπορειτε να κανετε πολλα... Καταρχας δε μας ειπες που εχεις ταξιδεψει ή ποια ειναι τα ενδιαφεροντα σας ή και ακομα αν σκεφτεστε για εκτος Ευρωπης ταξιδι. Πιστευω αν θες να δεις Μιλανο και λιμνες θα θελεις μια βδομαδα τουλαχιστον! Αν προσθεσεις και την Γαλλια αλλη μια... Εφοσον δεν εχετε και θεμα ημερων! Εγω σου δινω και αλλες ιδεες και αν θες ρωτας ξανα... Καλως ορισες και παλι!

ΕΥΡΩΠΗ
Βερολίνο (5 μέρες τουλαχιστον + εκδρομες Δρέσδη, Λειψία ,Ποτσδαμ)
Παρισι (6 μέρες τουλαχιστον + Disneyland, Βερσαλλίες και Mont Saint Michel)
Mαδρίτη (5 μέρες τουλάχιστον + εκδρομές Τολέδο, Σεγκόβια, Σαλαμάνκα)
Λονδίνο (6 μέρες τουλάχιστον + εκδρομές Stonehenge, Οξφόρδη, Cambridge)
Πόλη (4 μέρες τουλάχιστον)
Γύρος Ιταλίας (7 μέρες τουλάχιστον Ρώμη, Βενετία, Φλωρεντία κτλ)
Μιλάνο - Λίμνες (6 μέρες τουλάχιστον)
Κ. Ευρώπη (9 μέρες τουλάχιστον Βιέννη, Βουδαπέστη, Πράγα, Μπρατισλάβα, Κρακοβία)
Κύπρος (5 μέρες το πολυ)
Βαρκελώνη (4 μέρες τουλάχιστον + Ανδόρρα, Φιγκέρες, Χιρονα και μπορει Ζαραγόζα)

Ασία
Ντουμπάι (5 μερες τουλάχιστον)
Κατάρ (5 μέρες τουλαχιστον)
Ισραήλ (7 μέρες τουλάχιστον)
Λίβανος (5 μέρες τουλαχιστον)

Αφρική
Μαρόκο (6 μέρες τουλάχιστον)
Τυνησία (6 μέρες τουλάχιστον)

Να διευκρινισω οτι δεν ειναι σιγουρο για ολα οτι 2000€ φτανουν αλλα με καλο κουμαντο νομιζω πως γινεται. Αν ψαξεις σε τουριστικα γραφεια για ολα τα ταξιδια σου ειπα φτανουν και περισσευουν τα 2000€. Αν παλι θες να πας μονη χωρις γραφειο εξαρταται απο αεροπορικα.

Επειδη μαλλον ξεφυγα απο το θεμα θα σου πω για τις Λιμνες. Θα πας Μιλάνο, λιμνες Κόμο, Ματζόρε, Λουγκάνο. Απο Ελβετία Λουγκάνο, Σαιντ Μόριτς και Chur και αν θες και κυανη ακτη τα στανταρακια Νίκαια, Μονακό και Καννες. Το βλεπω να βγαινει πανω απο δωδεκαημερο με αμαξι και δεκαημερο με αεροπλάνο.

Ευχομαι να μην σε μπερδεψα, αν το εκανα μην με μισησεις και καλα ταξιδια!

ΥΓ Οτι αλλο θες ρωτα!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.121
Παρισι (6 μέρες τουλαχιστον + Disneyland, Βερσαλλίες και Mont Saint Michel)

Λονδίνο (6 μέρες τουλάχιστον + εκδρομές Stonehenge, Οξφόρδη, Cambridge)

Κ. Ευρώπη (9 μέρες τουλάχιστον Βιέννη, Βουδαπέστη, Πράγα, Μπρατισλάβα, Κρακοβία)


Να διευκρινισω οτι δεν ειναι σιγουρο για ολα οτι 2000€ φτανουν αλλα με καλο κουμαντο νομιζω πως γινεται. Αν ψαξεις σε τουριστικα γραφεια για ολα τα ταξιδια σου ειπα φτανουν και περισσευουν τα 2000€.
Μπορείς να μας κανεις πιο αναλυτικό προϋπολογισμο για να φτάσουν 1000 ευρω το άτομο για 6 μέρες τουλάχιστον σε πανάκριβες ευρωπαικές πόλεις όπως το Λονδίνο και το Παρισι η ακόμη πιο εντυπωσιακό το 9ήμερο στη Βιέννη ή το 12ήμερο Ιταλία και Γαλλία, να μαθαίνουμε κι εμείς; Δηλαδή πόσο τα αεροπορικά,πόσο τα ξενοδοχεία, πόσο οι 3 εκδρομές και το ημερήσιο κόστος διαβίωσης ανά ημέρα;
Γιατί εγώ όπως και να τα υπολογίσω δεν φτάνουν.
 
Last edited:

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Νομίζω πως ο Zames υπολόγισε μόνο αεροπορικά και ξενοδοχεία, όχι άλλα έξοδα εκεί. Έτσι βγαίνουν όλες οι προτάσεις.
 

worldparty

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Καλως σε βρηκαμε! Λοιπον νομιζω με 2000€ μπορειτε να κανετε πολλα... Καταρχας δε μας ειπες που εχεις ταξιδεψει ή ποια ειναι τα ενδιαφεροντα σας ή και ακομα αν σκεφτεστε για εκτος Ευρωπης ταξιδι. Πιστευω αν θες να δεις Μιλανο και λιμνες θα θελεις μια βδομαδα τουλαχιστον! Αν προσθεσεις και την Γαλλια αλλη μια... Εφοσον δεν εχετε και θεμα ημερων! Εγω σου δινω και αλλες ιδεες και αν θες ρωτας ξανα... Καλως ορισες και παλι!

ΕΥΡΩΠΗ
Βερολίνο (5 μέρες τουλαχιστον + εκδρομες Δρέσδη, Λειψία ,Ποτσδαμ)
Παρισι (6 μέρες τουλαχιστον + Disneyland, Βερσαλλίες και Mont Saint Michel)
Mαδρίτη (5 μέρες τουλάχιστον + εκδρομές Τολέδο, Σεγκόβια, Σαλαμάνκα)
Λονδίνο (6 μέρες τουλάχιστον + εκδρομές Stonehenge, Οξφόρδη, Cambridge)
Πόλη (4 μέρες τουλάχιστον)
Γύρος Ιταλίας (7 μέρες τουλάχιστον Ρώμη, Βενετία, Φλωρεντία κτλ)
Μιλάνο - Λίμνες (6 μέρες τουλάχιστον)
Κ. Ευρώπη (9 μέρες τουλάχιστον Βιέννη, Βουδαπέστη, Πράγα, Μπρατισλάβα, Κρακοβία)
Κύπρος (5 μέρες το πολυ)
Βαρκελώνη (4 μέρες τουλάχιστον + Ανδόρρα, Φιγκέρες, Χιρονα και μπορει Ζαραγόζα)

Ασία
Ντουμπάι (5 μερες τουλάχιστον)
Κατάρ (5 μέρες τουλαχιστον)
Ισραήλ (7 μέρες τουλάχιστον)
Λίβανος (5 μέρες τουλαχιστον)

Αφρική
Μαρόκο (6 μέρες τουλάχιστον)
Τυνησία (6 μέρες τουλάχιστον)

Να διευκρινισω οτι δεν ειναι σιγουρο για ολα οτι 2000€ φτανουν αλλα με καλο κουμαντο νομιζω πως γινεται. Αν ψαξεις σε τουριστικα γραφεια για ολα τα ταξιδια σου ειπα φτανουν και περισσευουν τα 2000€. Αν παλι θες να πας μονη χωρις γραφειο εξαρταται απο αεροπορικα.

Επειδη μαλλον ξεφυγα απο το θεμα θα σου πω για τις Λιμνες. Θα πας Μιλάνο, λιμνες Κόμο, Ματζόρε, Λουγκάνο. Απο Ελβετία Λουγκάνο, Σαιντ Μόριτς και Chur και αν θες και κυανη ακτη τα στανταρακια Νίκαια, Μονακό και Καννες. Το βλεπω να βγαινει πανω απο δωδεκαημερο με αμαξι και δεκαημερο με αεροπλάνο.

Ευχομαι να μην σε μπερδεψα, αν το εκανα μην με μισησεις και καλα ταξιδια!

ΥΓ Οτι αλλο θες ρωτα!




Φυσικα και δεν μς μπερδεψες και φυσικα σε ευχαριστω για τις ιδεες και τον χρονο σου...
Τα μερη που εχω παει ειναι
Παρισι 2 φορες και καστρα του λιγηρα disney κλπ
Βιεννη και klagenfurt
Λουμπλιανα
Λονδινο
Κολωνια και Ντυσελντορφ
Βουκουρεστι 2 φορες
Νοτια Αφρικη : Γιοχανεσμπουργκ και Πρετορια
Τουρκια: Πολη, Αιβαλι, Προυσα
Ανδριανουπολη
Αμστερνταμ
Βρυξελλες και Μπριζ
Το θεμα ειναι ο αντρας μου ο οποιος λογω επαγγελματος ειναι ναρκαλιευτης χρειαζεται καποια διαδικασια κλπ με αναφορες υποχρεωτικες αδειες κλπ δεν εχει βγει εξωτερικο εκτος απο τα Χριστουγεννα που πηγαμε Βουλγαρια Παμποροβο και Πλοβντιβ. Επειδη εγω λατρευω τα ταξιδια και θςλω να παω παντου θα ηθελα με αυτο το ταξιδι να δωσω το ερεθισμα και στο ετερον ημισ . Εχθες το βραδυ εκλεισα λοιπον 3-10 Απριλιου αεροπορικα για Μιλανο και τωρα θελω να κανω ενα πλανο ωστε να νοικιασω αμαξι να κλεισω ξενοδοχεια κλπ. Φανταζομαι οτι σε 7 μερες δε μπορω να δω τα παντα αλλα μπορω να παρω μια γευση απο μιλανο κομο φλωρεντια βερονα και βενετια. Δεν ξερω κατα ποσο αξιζει μια παρακαμψη για Σαν μαρινο! Ολες οι συμβουλες καλοδεχουμενες!!!!

Φυσικα και δεν μς μπερδεψες και φυσικα σε ευχαριστω για τις ιδεες και τον χρονο σου...
Τα μερη που εχω παει ειναι
Παρισι 2 φορες και καστρα του λιγηρα disney κλπ
Βιεννη και klagenfurt
Λουμπλιανα
Λονδινο
Κολωνια και Ντυσελντορφ
Βουκουρεστι 2 φορες
Νοτια Αφρικη : Γιοχανεσμπουργκ και Πρετορια
Τουρκια: Πολη, Αιβαλι, Προυσα
Ανδριανουπολη
Αμστερνταμ
Βρυξελλες και Μπριζ
Το θεμα ειναι ο αντρας μου ο οποιος λογω επαγγελματος ειναι ναρκαλιευτης χρειαζεται καποια διαδικασια κλπ με αναφορες υποχρεωτικες αδειες κλπ δεν εχει βγει εξωτερικο εκτος απο τα Χριστουγεννα που πηγαμε Βουλγαρια Παμποροβο και Πλοβντιβ. Επειδη εγω λατρευω τα ταξιδια και θςλω να παω παντου θα ηθελα με αυτο το ταξιδι να δωσω το ερεθισμα και στο ετερον ημισ . Εχθες το βραδυ εκλεισα λοιπον 3-10 Απριλιου αεροπορικα για Μιλανο και τωρα θελω να κανω ενα πλανο ωστε να νοικιασω αμαξι να κλεισω ξενοδοχεια κλπ. Φανταζομαι οτι σε 7 μερες δε μπορω να δω τα παντα αλλα μπορω να παρω μια γευση απο μιλανο κομο φλωρεντια βερονα και βενετια. Δεν ξερω κατα ποσο αξιζει μια παρακαμψη για Σαν μαρινο! Ολες οι συμβουλες καλοδεχουμενες!!!!



Παιδια συγνωμη αν σας τα εγραψα μπερδεμενα 2000 και για τους δυο. Τα αεροπορικα κοστισαν 140€ και για τους δυο με επιστροφη υπολογιζω αλλα 100€ πηγαινε ελα στο αεροδρομιο μιας και μενουμε επαρχια οποτε μας περισσευουν 1750€ για 7 μερες. Επομενη κινηση ςιναι να νοικιασω αμαξι (κι εδω καλοδεχουμενες οι συμβουλες σας) και μολις κανω ενα πλανο να κλεισω και ξενοδοχεια!! Και παλι ευχαριστω...
 
Last edited by a moderator:

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547

Zames

Member
Μηνύματα
107
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Νάξος
Ταξίδι-Όνειρο
Παρίσι-Άμστερνταμ-Ιαπωνία
Μπορείς να μας κανεις πιο αναλυτικό προϋπολογισμο για να φτάσουν 1000 ευρω το άτομο για 6 μέρες τουλάχιστον σε πανάκριβες ευρωπαικές πόλεις όπως το Λονδίνο και το Παρισι η ακόμη πιο εντυπωσιακό το 9ήμερο στη Βιέννη ή το 12ήμερο Ιταλία και Γαλλία, να μαθαίνουμε κι εμείς; Δηλαδή πόσο τα αεροπορικά,πόσο τα ξενοδοχεία, πόσο οι 3 εκδρομές και το ημερήσιο κόστος διαβίωσης ανά ημέρα;
Γιατί εγώ όπως και να τα υπολογίσω δεν φτάνουν.
Εχθες το βραδυ εκλεισα λοιπον 3-10 Απριλιου αεροπορικα για Μιλανο και τωρα θελω να κανω ενα πλανο ωστε να νοικιασω αμαξι να κλεισω ξενοδοχεια κλπ. Φανταζομαι οτι σε 7 μερες δε μπορω να δω τα παντα αλλα μπορω να παρω μια γευση απο μιλανο κομο φλωρεντια βερονα και βενετια. Δεν ξερω κατα ποσο αξιζει μια παρακαμψη για Σαν μαρινο! Ολες οι συμβουλες καλοδεχουμενες!!!!

Παιδια συγνωμη αν σας τα εγραψα μπερδεμενα 2000 και για τους δυο. Τα αεροπορικα κοστισαν 140€ και για τους δυο με επιστροφη υπολογιζω αλλα 100€ πηγαινε ελα στο αεροδρομιο μιας και μενουμε επαρχια οποτε μας περισσευουν 1750€ για 7 μερες. Επομενη κινηση ςιναι να νοικιασω αμαξι (κι εδω καλοδεχουμενες οι συμβουλες σας) και μολις κανω ενα πλανο να κλεισω και ξενοδοχεια!! Και παλι ευχαριστω...
Θα σε συμβούλευα να κόψεις κάτι.Για 7 μέρες είναι too much.Ίσως Φλωρεντία που συνδυάζεται καλύτερα με την υπόλοιπη Τοσκάνη.
@paefstra η αληθεια ειναι οτι με 2000€ κατα τη γνωμη μου χωρις πολυτελειες σε ξενοδοχεια και φαγητο βγαινουν. Ομως μιλησα και λιγο θεωρητικα (χωρις να ειμαι 100% σιγουρος πως βγαινει), αλλα και να μην βγει πας με ταξιδιωτικο γραφειο που 1000% φτανουν! Εγω Ισπανια που παω σε μια εβδομαδα παω με 510€ και θα παρω κανα 250€ μαζι μου! Δηλαδη με 760€ παω Ισπανια για εξι μερες!Με αυτο το σκεπτικο εγραψα οτι εγραψα.

@worldparty για εφτα μερες αεροπορικός πηγαινε Μιλάνο, Λιμνες (Ματζορε, Κόμο, Λουγκανο), Chur, Saint Moritz και Λουγκάνο! Ετσι θα πας και Ιταλία και Ελβετία... Και σε 7 μέρες βλέπεις πολλα και καλά. Θα συμφωνησω με τον @greg_thess να αφησεις Φλωρεντια, Σαν Μαρίνο και τις αλλες που ειπες. Εκτος αν θες να αλλαξεις εντελως τα πλανα σου και να μην πας λιμνες! Τοτε πηγαινε Μιλάνο, Τορίνο, Μπολόνια και Βενετία. Νομιζω 7 μέρες ειναι καλες για να της δεις λιγακι! Και με 1750€ θα περασεις τελεια! Για αμαξι δεν μπορω να σε βοηθησω:(. Καλα ταξιδια:D!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.121
@paefstra η αληθεια ειναι οτι με 2000€ κατα τη γνωμη μου χωρις πολυτελειες σε ξενοδοχεια και φαγητο βγαινουν. Ομως μιλησα και λιγο θεωρητικα (χωρις να ειμαι 100% σιγουρος πως βγαινει), αλλα και να μην βγει πας με ταξιδιωτικο γραφειο που 1000% φτανουν! Εγω Ισπανια που παω σε μια εβδομαδα παω με 510€ και θα παρω κανα 250€ μαζι μου! Δηλαδη με 760€ παω Ισπανια για εξι μερες!Με αυτο το σκεπτικο εγραψα οτι εγραψα.
Αν νομίζεις ότι 250 ευρώ φτάνουν για φαγητό, καφέδες, μετακινήσεις, ποτά και εισόδους σε μουσεία, ήτοι 40 ευρώ τη μέρα, φοβάμαι ότι θα κανεις λαθος. Εκτός αν βγάλετε 6 μέρες περπατώντας στους δρόμους και τρώγοντας 3 φορές τη μέρα σάντουιτς, αλλά ο μέσος ταξιδιωτης δεν πάει έτσι εκδρομή. Και όταν προτείνουμε σε άλλους ένα τόσο ακραίο οικονομικό πλάνο, καλό είναι να το εξηγούμε εξ' αρχής γιατί ο άλλος λογικά θα θέλει να πάει σε μουσεία και να φάει σαν άνθρωπος ή να μετκινηθεί με ΜΜΕ και κανένα ταξι, όχι μόνο με τα πόδια. Η Ισπανία είναι βέβαια φτηνή και το 1000ρικο γίνεται για ένα νορμάλ ταξίδι
Αν πρόσεξες, ανέφερα τα 6ημερα τουλάχιστον που πρότεινες σε Παρίσι και Λονδινο μαζί με 3 εκδρομές, όταν τα ξενοδοχεία και τα εισιτήρια για τις εκδρομές είναι πολύ πολύ ακριβά. Για το 9ήμερο Βιέννη και άλλες 2 πόλεις ή το 12ήμερο Ιταλία/ Γαλλία είναι επιστημονική φαντασία.

αλλα και να μην βγει πας με ταξιδιωτικο γραφειο που 1000% φτανουν
Σχετικά με τα ταξιδιωτικά οι τιμές που δημοσιε΄υονται προσαυξάνονται με τους "φόρους αεροδρομίου" ή τα 50ρικα για κάθε "προαιρετική εκδρομη" ή τα έξτρα λεφτά για κεντρικό ξενοδοχείο για να μην πληρώνεις κερατιάτικα στο ταξί το βράδυ. Τα 500 γίνονται 700 πριν το καταλάβεις.
 
Last edited by a moderator:

Zames

Member
Μηνύματα
107
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Νάξος
Ταξίδι-Όνειρο
Παρίσι-Άμστερνταμ-Ιαπωνία
Αν νομίζεις ότι 250 ευρώ φτάνουν για φαγητό, καφέδες, μετακινήσεις, ποτά και εισόδους σε μουσεία, ήτοι 40 ευρώ τη μέρα, φοβάμαι ότι θα κανεις λαθος. Εκτός αν βγάλετε 6 μέρες περπατώντας στους δρόμους και τρώγοντας 3 φορές τη μέρα σάντουιτς, αλλά ο μέσος ταξιδιωτης δεν πάει έτσι εκδρομή. Και όταν προτείνουμε σε άλλους ένα τόσο ακραίο οικονομικό πλάνο, καλό είναι να το εξηγούμε εξ' αρχής γιατί ο άλλος λογικά θα θέλει να πάει σε μουσεία και να φάει σαν άνθρωπος ή να μετκινηθεί με ΜΜΕ και κανένα ταξι, όχι μόνο με τα πόδια. Η Ισπανία είναι βέβαια φτηνή και το 1000ρικο γίνεται για ένα νορμάλ ταξίδι
Αν πρόσεξες, ανέφερα τα 6ημερα τουλάχιστον που πρότεινες σε Παρίσι και Λονδινο μαζί με 3 εκδρομές, όταν τα ξενοδοχεία και τα εισιτήρια για τις εκδρομές είναι πολύ πολύ ακριβά. Για το 9ήμερο Βιέννη και άλλες 2 πόλεις ή το 12ήμερο Ιταλία/ Γαλλία είναι επιστημονική φαντασία.
Kαλα αν εσυ θες να σπαταλας 500 € σε ξενοδοχεια δικο σου θεμα! Εγω προτιμω να τα χαλασω σε σουβενιρ και φαγητο! Επισης δεν εχω οικογενεια να πληρωνω και για αυτους, ο καθενας της παρεας μονος του. Αν διαβασες πριν τι ελεγα ολα ειναι πληρωμενα! Εισοδοι σε μουσεια και παλατια, μετακινησεις ,εκδρομες πληρωμενα και εγω πληρωνω μονο το φαι και σουβενιρ που δεν ξεπερνανε τα 30 -40 € τη μερα. Αυτη ειναι η γνωμη μου, αν θες να χαλας 50€ για φαι δικο σου κουσουρι. Εγω θα ξοδευω κανα 15-20€ σε μεσημεριανα τη μερα γιατι πρωινο και βραδινο ειναι στην τιμη, και κανα 5-10€ σε σουβενιρ σε καθε πολη που θα παω! Τα λεφτα ειναι μια χαρα (για μενα τουλαχιστον, αφου καφε εχει το ξενοδοχειο, ασε που δεν πινω συχνα, δε πινω ποτα και μετακινησεις γινονται με πουλμαν του γραφειου). Οσο για τα αλλα δεν ειμαι εμπειρος και μαλλον εχεις δικιο ,αλλα κατα τη γνωμη μου βγαινουν (Λονδινα Παρισια)! Αλλα το σκεπτικο μου ηταν με βαση οτι καποια στιγμη εψαξα για να κανω τον γυρο της Ευρωπης (ενα μηνα 2500-3000€ ) ετσι με καλο κουμαντο ενα δεκαημερο στις ιδιες πολεις που εψαξα ειναι καλα. Αν ξαναδιαβασεις τι γραφω στο πρωτο πρωτο μηνυμα λεω πως δεν μας εχει πει τι τυπος ταξιδιωτη ειναι... μας ειπε αν θελει ξενοδοχειο-παλατι ή μια τρυπα μονο για το βραδυ?Οχι, οποτε μιλησα με το δικο μου τροπο ταξιδιου που δεν με ενδιαφερει τι ξενοδοχειο θα ειναι αρκει να ειναι φτηνο! Δεν μας διευκρινισε τιποτα. Συμφωνεις μαζι μου τωρα που διευκρινηστηκαν τα πραγματα, οτι 250€ ειναι καλα? Αν διαφωνεις πες μου να δω μπας και θελω οντως και αλλα λεφτα.

@paefstra θα ειμαι ειλικρινης μπορει να ηταν λαθος δικο μου να της μιλησω σαν να ειμαστε το ιδιο ατομο (δηλαδη αν εχει οντως τις ιδιες προτιμισεις σε ξενοδοχεια κτλ) για τα αλλα νομιζω ομως οτι εχω δικιο
 
Last edited by a moderator:

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.797
Εγω Ισπανια που παω σε μια εβδομαδα παω με 510€ και θα παρω κανα 250€ μαζι μου! Δηλαδη με 760€ παω Ισπανια για εξι μερες!Με αυτο το σκεπτικο εγραψα οτι εγραψα.
Έχεις την καλοσύνη σε παρακαλώ να μας πεις το πρόγραμμα σου;
Πόσο κάναν τα αεροπορικά-ξενοδοχείο-μετακινήσεις και επισκέψεις;
 

Zames

Member
Μηνύματα
107
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Νάξος
Ταξίδι-Όνειρο
Παρίσι-Άμστερνταμ-Ιαπωνία
Έχεις την καλοσύνη σε παρακαλώ να μας πεις το πρόγραμμα σου;
Πόσο κάναν τα αεροπορικά-ξενοδοχείο-μετακινήσεις και επισκέψεις;
Την αλλη εβδομαδα θα παω με γραφειο.
Πάμε με SwissAir πρωι και γυρναμε 2 πμ.

1η μέρα Αθηνα - Ζυρίχη - Μάλαγα - Γρανάδα
2η μέρα Γρανάδα
3η μέρα Γρανάδα - Κόρδοβα - Σεβίλλη
4η μέρα Σεβίλλη
5η μέρα Σεβίλλη - Κάντιθ - Σεβίλλη
6η μέρα Σεβίλλη - Μάλαγα - Ζυρίχη - Αθήνα

Ξενοδοχεία
Σεβίλλη AL ANDALUS PALACE
Γρανάδα LOS ANGELES

Δεν ξερω τιμες αναλυτικα, συνολο ομως ειναι 510€
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.051
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom