ψαχνω προορισμο

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Παιδες καλησπερα. Μεσς σεπτεμβρη θελω να παω με τη γυναικα μου ενα 5ημερο ευρωπη.
Θελουμε καπου να χαλαρωσουμε κ οχι ναχουμε ενα καρο αξιοθεατα να δουμε κ να τρεχουμε απτο ενα στο αλλο ως συνηθως.
Ωραιο ξενοδοχειο, ατμοσφαιρικη πολη...
Ελεγα για αλσατια, Γαλλια αλλα ετσι οπως ταχςμε πει συμφερε να πεταξω γερμανια κ απο κει να νοικιασω αμαξι κτλ κτλ πραγμα που νομιζω θα τη χαλαγε τη γυναικα.

Εχετε καποιες αλλες προτασεις?

Σκεφτομουνα κ τη λυση του resort σε καμια φτηνη χωρα (τουρκια, ουγγαρια)...

Για πειτε γενικα ιδεες.
Ευχαριστω
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Εχω 2 προτασεις.Λιμνες Βορειου Ιταλιας{Κομο,Ματζορε} απο Μιλανο και Ρομαντικος δρομος{Romantic strasse} απο Μοναχο η Νυρεμβεργη.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
goulet cruise στα παράλια της τουρκίας, εντελώς τεμπέλικα (εναλλακτικά ξενοδεοχείου)
 

Ninu

Member
Μηνύματα
80
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή,Αυστραλία
Θα πρότεινα Ελβετία (Βασιλεία ή Βέρνη έχω πάει μόνο και θεωρώ ότι για ζευγάρι είναι ιδανικά).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043
goulet cruise στα παράλια της τουρκίας, εντελώς τεμπέλικα (εναλλακτικά ξενοδεοχείου)
Αυτή είναι πολύ ωραία ιδέα, το έχω ψάξει κι εγώ. Περιμένω να μεγαλώσει λίγο ο γιος, γιατί δεν δέχονται μικρά παιδιά (θετικο για σας...)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043
Υπαρχει καποια σελιδα να δω..? :)
Από τα πιο γνωστα δρoμολόγια είναι η "Blue Cruise" που περιλαμβάνει την περιοχή περιξ της Αλικαρνασσού (Bodrum). Αν ψάξεις στο google την Blue Cruise, θα βρεις διαφορες εταιρείες που κάνουν την κρουαζιέρα με γολέτα και στο tripadvisor κριτικες για την καθεμιά.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Δεν είναι μια είναι πολλές και από διαφορετικά λιμάνια. Βασικά μένεις σε μια γολετα σου μαγειρευουνε πρωί μεσημέρι βράδυ κάνουν στάση καταμεσής σε κολπισκους για να ριξεις βουτιά (παραλίες εγώ τουλάχιστον της προκοπής δεν είδα) καθώς επίσης και σε κάποια αξιοθέατα. Ηταν οι πιο τεμπελικες διακοπές της ζωής μου. Δεδομένου ότι οι συγκατοικοι μας αναζητούσαν ήλιο εγώ την είχα αραξει κάτω απο την τέντα σα πασας πίνοντας αρειμανιως αριανι και διαβάζοντας το βιβλιαράκι μου. Θέλει όμως προσοχή στην επιλογή γολετας να είναι περιποιημένη και το δωμάτιο να είναι άνετο. Εγώ δεν βολευτηκα και το βράδυ την έβγαζα καταστρωμα
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλα αυτο που λετε γινεται ευκολα και με ιστιοπλοικο απο εδω.
Παντως πολυ ωραιες διακοπες ετσι. Να παρεις το σκαφος με μια παρεα και να γυρισεις μερικα νησια.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Η διαφορα είναι ότι εκεί κλείνεις και ατομικά. Απλα δεν ξερεις με ποιους θα συνυπαρχεις. Το σκάφος είναι μεγαλύτερο άρα κουναει λιγότερο και οι ακτές είναι πιο απανεμες
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλα το ατομικα δεν μου αρεσει και τοσο πολυ να σου πω.
Τωρα για το σκαφος και μεις αν μαζευτουμε 10 ατομα μπορουμε να νοικιασουμε καλο σκαφος και να παμε ενα τουρ καλο με καλο σκαφος.
Τελος παντων αυτη ειναι μια καλη ιδεα για διακοπες και πραγματικα απολαμβανεις τα παντα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.747
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom