ψαχνω προορισμο

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Α εκεί πιάσαμε φλέβα χρυσού. Ο μάγειρας ήταν εξαιρετικός. Τουρκική κουζίνα εννοείται κι επειδή οι ξενερωτοι Άγγλοι δεν έτρωγαν τζατζικι το είχαμε για πάρτη μας. Τόσο φαΐ και ξαπλες ποτέ ξανά. Αφού κατάντησα να βαριέμαι να κάνω ένα βήμα παραπερα
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Hydronetta μάλλον το θέμα φαγητού είναι το δυνατό σημείο αυτών των πλοίων διότι δικοί μου γνωστοί που πήγαιναν κάθε χρόνο για αρκετά χρόνια αυτό μου έλεγαν πάντα πρώτο πρώτο. Πάρα πολύ καλή ποιότητα, πάρα πολλή ποσότητα φαγητού. Κι επίσης τόνιζαν κι αυτό που λες, ότι δεν κάνανε πάνω στο σκάφος τίποτα μα τίποτα. Φαγητό και μπάνιο μόνο.
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
ωραια ιδεα ακουγεται αλλα η γυναικα δε τα παει καλα με τη θαλασσα και τα κουνηματα (ναυτιες κτλ) οποτε απορριπτεται.

λιμνη κομο τι παιζει ακριβως;
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Παιδια λεω για λιμνη κομο τελικα. Σε ποια περιοχη να κοιταξω να μενω;ποιες ειναι οι καλυτερες;
 

pierikos

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Το ψάχνω
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!
Παιδες καλησπερα. Μεσς σεπτεμβρη θελω να παω με τη γυναικα μου ενα 5ημερο ευρωπη.
Θελουμε καπου να χαλαρωσουμε κ οχι ναχουμε ενα καρο αξιοθεατα να δουμε κ να τρεχουμε απτο ενα στο αλλο ως συνηθως.
Ωραιο ξενοδοχειο, ατμοσφαιρικη πολη...
Ελεγα για αλσατια, Γαλλια αλλα ετσι οπως ταχςμε πει συμφερε να πεταξω γερμανια κ απο κει να νοικιασω αμαξι κτλ κτλ πραγμα που νομιζω θα τη χαλαγε τη γυναικα.

Εχετε καποιες αλλες προτασεις?

Σκεφτομουνα κ τη λυση του resort σε καμια φτηνη χωρα (τουρκια, ουγγαρια)...

Για πειτε γενικα ιδεες.
Ευχαριστω
Είμαι τύπος που όταν πηγαίνω σε ένα μέρος διακοπές, θέλω "να τα δω όλα", ή τουλάχιστο όσα περισσότερα πράγματα μπορώ, κυρίως γιατί λόγω των περιορισμένων οικονομικών δυνατοτήτων μου σκέφτομαι ότι δύσκολα θα ξαναπάω ποτέ στο ίδιο μέρος (τουλάχιστο αυτό αν συμβεί, θα προκύψει και δε θα αποτελεί προτεραιότητα). Θεωρώ όμως ότι ακόμη και στους προορισμούς με πάρα πολλά αξιοθέατα, κάποιος μπορεί να πάει και να είναι χαλαρός, να επιλέξει να δει λιγότερα πράγματα και να κερδίσει σε χαλάρωση, ξεκούραση κτλ. Στη Βουδαπέστη π.χ. λόγω της σύνθεσης της παρέας (άλλα 2 ζευγάρια) ακολούθησα ένα πιο χαλαρό πρόγραμμα, αλλά στο τέλος αισθάνθηκα το ίδιο "γεμάτος". Θερμά λουτρά, Δούναβης, καλό φαγητό, φτηνά, ευγενής κόσμος.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.877
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom