ωραία πήγατε το ταξίδι ονειρο..

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
μετά τι θα έχετε να προσμένετε? το έχετε σκεφτεί ποτέ ?
εγω θα ήθελα πολύ να παω ενα ταξίδι στο νότο των ΗΠΑ ή να ανέβω το Μισσισσιππή ή στην Κεντρική Ασία στο δρομο του μεταξιού..
θα μπορούσα να το κάνω.. σκέφτομαι όμως οτι μετά δεν θα έχω κάτι σουπερ να προσμένω.. και θα πάθω κατάθλιψη.. :(
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Έχω ίσαμε δέκα ταξίδια - όνειρο και ίσως και παραπανω. Σε κάθε περίοδο της ζωής μου κάποιο βγαίνει στην επιφάνεια και είναι το πιο ισχυρό από τα υπόλοιπα. Τώρα για παράδειγμα έχω ως ταξίδι όνειρο το Λάος την Καμπότζη και το Βιετνάμ. Μάλλον επειδή δεν έχω τόσο χρόνο ελεύθερο, θα μου πάρει νομιζω τρία ίσως και τέσερα ταξίδια να το πραγματοποιήσω. Μετά το ψυχανεμίζομαι το Μπουταν και τα Ιμαλάια να προκύπτουν. Έπειτα η Μογγολία, Παπούα- Νέα Γουινέα και αν τελειώσω και με αυτά είμαι σίγουρη οτι θα με πιάσει μια αδημονία για Αφρική, Αιθιοπία, Τανζανία, Ζανζιβάρη, Μαδαγασκάρη, Μονζαμβίκη (δεν ξέρω και πολλά πράγματα για αυτήν την χώρα, αλλά μυστηριωδώς με ελκύει η ιδέα), Ναμίμπια. Αχ και έχω ξεχάσει και την Ινδία! Καλά να είμαστε και μόλις πραγματοποιηθεί το ένα ταξίδι όνειρο αμέσως θα γεννηθεί ένα επόμενο όνειρο, να είσαι βέβαιη.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.969
Likes
9.385
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Συμφωνω με την Ερση..δεν εχω ενα ταξιδι ονειρο , απλα στο προφιλ μου δε χωραγαν και τα 45 ονειρα που εχω :haha::haha: οποτε εβαλα τη Μικρονησια. Κι εσυ στο ποστ σου μας αναφερεις τρια διαφορετικα ταξιδια ονειρο που θα ηθελες να κανεις. Μας λες οτι μπορεις να τα κανεις και το αποφευγεις γιατι μετα δε θα εχεις τι να περιμενεις?
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
στο μυαλό μου τα εχω πλασει σαν τα μυθικά ταξίδια ... τις απόλυτες ταξιδιωτικές εμπειριες..για μενα..αν τρωω στραγάλια & κανω οικονομίες ναι θα μπορουσα να τα κανω..
οπως το έχω φανταστεί θα ειναι ίσως σαν να τρως ενα σουπερ φαγητό και μετά να σου φαίνονται όλα τα υπόλοιπα ανοστα .. οποτε τους συγκεκριμένους προορισμούς τους αφήνω για αργότερα..
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μη σε νοιάζει καθόλου. Θα ξαπεινάσεις γρήγορα. Βαμπίρ των ταξιδιών είμαστε!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Είναι λίγο δύσκολο να πραγματοποιήσω το ταξίδι μου- όνειρο στο άμεσο μέλλον οπότε έχω αρκετό χρόνο μέχρι τότε για να σκεφτώ το αμέσως επόμενο ταξίδι μου- όνειρο.
 

marakixin

Member
Μηνύματα
148
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
αγια-πετρουπολη
τα ταξιδια ονειρα γεννιουνται απο ττην ψυχη και την καρδια μας και ειναι ανεξάντλητα,οπως και αυτα που τα γεννησαν.Ολοι μας κρυβουμαι μεσα μας ανολοκλήρωτους ποθους...Μια εικονα σε ενα ντοκυμαντερ μια αφηγηση ενα βιβλιο και ενα καινουργιο ταξιδι γεννιεται...Η Αγια Πετρουπολη ειναι απο παιδι και δεν μπορει παρα να με συναντησει και να την συναντησω, ξερω θα ειναι μια στιγμη αναγνωρισης γιατι υπαρχει μεσα μου...Μετα ο υπερσιβηρικός το τραινο και το ταξιδι του...Η Ινδια... το Θιβετ με την στεγη του κοσμου...Η Αφρικη το Κιλιμαντζαρο...το Ματσου Πιτσου και τοσα αλλα καποια θα ρθουν καποια οχι αλλα σημασια εχει και το ονειρο για να τα φτασεις
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Χα! Αμα καταφέρω να πραγματοποιήσω το ταξίδι - όνειρο που έχω τώρα, στη συνέχεια θα μου παρουσιαστεί κάτι άλλο, οπότε δεν ανησυχώ καθόλου μήπως και πάθω κατάθλιψη! Πιο πολύ ανησυχώ μήπως και ΔΕΝ καταφέρω να πραγματοποιήσω τίποτα λόγω χρόνου και κόστους!
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Απλά αναφέρω ότι άν κάποιος βρεθεί στην εξαιρετικά δυσάρεστη θέση να έχει πραγματοποιήσει όλα του τα ονειρεμένα ταξίδια στη Γή, υπάρχουν πάντα λύσεις: www.virgingalactic.com

;);)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.969
Likes
9.385
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εγω παντως αν μπορουσα να πραγματοποιησω το ταξιδι ονειρο (αν ειχα μονο ενα) , θα το εκανα τωρα και δε θα το αφηνα για αργοτερα γιατι δεν ξερω τι θα υπαρξει και αν θα υπαρξει αργοτερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.179
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom