Σουδάν “Πάμε για ύπνο Κατερίνα, πάμε ν’αλλάξουμε ζωή....” (by hydronetta & isabelle)

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.163
Τον πρώτο λόγο τον έχει @hydronetta. Αυτός φταίει (και) γι αυτήν την ιστορία που την ξεκίνησε μάλιστα κρυφίως και νυχτιάτικα ενώ ακόμα ταξιδεύαμε (δεν ξεχνάω εγώ, έχω μνήμη ελέφαντα). Κατά συνέπεια νύπτω τας χείρας μου. Πολύ σχολαστικά :haha:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Νομίζω καλύτερα να κρατήσουμε τη χρονολογική σειρά του ταξιδιού. Πρωτα τα κεφάλαια της νίπτουσας ως έτερος Σπύρος Παπαδόπουλος τας χείρας της σχολαστικά συγγραφέως (aka isabelle) και μετά τα κοινά.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.953
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Υπέροχη αφήγηση και ακόμα μία ιστορία - σταθμός από την αγαπημένη τριάδα που μόλις ολοκλήρωσα.
Επιτρέψτε μου να πω ωστόσο ότι ήταν ίσως πολύ πιο δυνατή σε εικόνες αυτή τη φορά, αποτυπώνοντας πολύ ζωντανά -μέσω της αψεγάδιαστης φωτογραφίας- τα συναισθήματα.

Συγχαρητήρια σε όλους, περιμένουμε τα νεότερα προκειμένου να γεμίζουμε ιδέες και να βάζουμε νέες προοπτικές στον ταξιδιωτικό μας χάρτη.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Υπέροχη αφήγηση και ακόμα μία ιστορία - σταθμός από την αγαπημένη τριάδα που μόλις ολοκλήρωσα.
Επιτρέψτε μου να πω ωστόσο ότι ήταν ίσως πολύ πιο δυνατή σε εικόνες αυτή τη φορά, αποτυπώνοντας πολύ ζωντανά -μέσω της αψεγάδιαστης φωτογραφίας- τα συναισθήματα.

Συγχαρητήρια σε όλους, περιμένουμε τα νεότερα προκειμένου να γεμίζουμε ιδέες και να βάζουμε νέες προοπτικές στον ταξιδιωτικό μας χάρτη.
Τα εύσημα ανήκουν στην @isabelle και τον Ζυρ που κατόρθωσαν να αποτυπώσουν τόσο εκφραστικά πορτρέτα. Ας όψονται οι τηλεφακοί (λέει ο ζηλιάρης τώρα)
Και βέβαια τι να σχολιάσω για το κείμενο της συνταξιδιώτισσάς μου, που χειρίζεται άριστα τη γλώσσα και μεταφέρει άψογα εικόνες και συναισθήματα. (ξαναλέει ο ζηλιάρης)
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.163
Υπέροχη αφήγηση και ακόμα μία ιστορία - σταθμός από την αγαπημένη τριάδα που μόλις ολοκλήρωσα.
Επιτρέψτε μου να πω ωστόσο ότι ήταν ίσως πολύ πιο δυνατή σε εικόνες αυτή τη φορά, αποτυπώνοντας πολύ ζωντανά -μέσω της αψεγάδιαστης φωτογραφίας- τα συναισθήματα.

Συγχαρητήρια σε όλους, περιμένουμε τα νεότερα προκειμένου να γεμίζουμε ιδέες και να βάζουμε νέες προοπτικές στον ταξιδιωτικό μας χάρτη.
@psilos3 Μαζί μ΄ένα μεγάλο ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά και τονωτικά σου λόγια προς την φωτοσυγγραφική ομάδα, να προσθέσω κι ένα προσωπικό δικο μου για το τακτ σου να μην σχολιάσεις τη δική μου ευθύνη ως προς την χρονική διάρκεια που χρειάστηκε για να ολοκληρωθεί η ιστορία. Είσαι ο άνθρωπος μου, πάει και τελείωσε :haha:

Όσο για τις ερμηνείες του hydronetta στην απονομή ευσήμων, εννοείται ότι προκύψανε από επεξεργασίες του γουρουνίσιου μυαλού του, δηλαδή είναι για τα μπάζα. :p.
Τώρα όμως που το σκέφτομαι, ανησυχώ μήπως ο εν λόγω δεν κινείται μόνο από την γνωστή σεμνότητά του (ένα από τα ελάχιστα γουρουνίσια προσόντα του) αλλά υπάρχει και κάποια πιο πονηρή σκέψη από πίσω.
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ @hydronetta ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟΠΙΑΣΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΕΤΑΣΜΑ ΚΑΠΝΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΜΕ ΚΑΝΑ ΤΗΛΕΦΑΚΟ 400άρι;;;:icon_evil:
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.953
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Τα εύσημα ανήκουν στην @isabelle και τον Ζυρ που κατόρθωσαν να αποτυπώσουν τόσο εκφραστικά πορτρέτα. Ας όψονται οι τηλεφακοί (λέει ο ζηλιάρης τώρα)
Και βέβαια τι να σχολιάσω για το κείμενο της συνταξιδιώτισσάς μου, που χειρίζεται άριστα τη γλώσσα και μεταφέρει άψογα εικόνες και συναισθήματα. (ξαναλέει ο ζηλιάρης)
Αλίμονο σε μας που δεν έχουμε καταφέρει να πάρουμε τον πρώτο μας φακό ακόμα και παλεύουμε με τον ''μανίσιο'' της Nikon. Πραγματικά μιλάνε οι φωτογραφίες ολων σας! Όσο για το κείμενο, εντάξει ο όρος άριστα για το χειρισμό της γλώσσας μπορεί και να είναι λίγος :)

@psilos3 Μαζί μ΄ένα μεγάλο ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά και τονωτικά σου λόγια προς την φωτοσυγγραφική ομάδα, να προσθέσω κι ένα προσωπικό δικο μου για το τακτ σου να μην σχολιάσεις τη δική μου ευθύνη ως προς την χρονική διάρκεια που χρειάστηκε για να ολοκληρωθεί η ιστορία. Είσαι ο άνθρωπος μου, πάει και τελείωσε :haha:
Το ευχαριστώ ανήκει σε σας για όλο αυτό που προσφέρετε με τις κοινές ιστορίες σας. Ως προς το χρόνο αποπεράτωσης νομίζω ότι έχει μικρή σημασία, καθώς τα γραπτά είναι για να μένουν και πολύς κόσμος (όπως εγώ) τα ανακαλύπτει αργά. Ποιος έχει άλλωστε το δικαίωμα να ζητήσει πως θα κατανείμεις το συγγραφικό σου χρόνο και πότε; ;)

Την αγάπη μου στην ακούραστη & αξιοζήλευτη παρέα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom