1η συνάντηση Ιταλόφιλων! (7/5/2009)

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Γενικά το εστιατόριο δεν είχε πολύ ακριβές τιμές αν αναλογιστείς τις τιμές των delivery!
Μέσος όρος τιμών 11 Ευρώ ανά πιάτο! Καλά, μπορεί να ήταν λίγο πάνω λίγο κάτω!

H insalata del Duca μου άρεσε αλλά δυστυχώς σε ένα μενού η σαλάτα δεν μετράει πάρα πολύ.
Από τα ορεκτικά ο ξιφίας με την σως φιστικιού ήταν καλό αλλά θέλει μια προσπάθεια ακόμα. Γενικά, το εστιατόριο χρειάζεται να δουλέψει λίγο περισσότερο τα ορεκτικά του. Για τα πιάτα του δεν μπορώ να πω και πολλά εκτός από αυτό που έφαγα Farfalle με σολομό και βότκα το οποίο τρωγόταν ευχάριστα. Της Ευαγγελίας, όμως, το πιάτο ήταν πραγματικά γευστικό.

Φυσικά, όλοι όσοι βρεθήκαν στο εστιατόριο, ιταλόφιλοι και μη, ήταν μοναδικά υπέροχοι!

(Ξέρω ότι άργησα λίγο να γράψω αλλά καλιό αργά παρά ποτέ!)
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Λετε εσεις λετε....επιτηδες το κανετε?????? επειδη μενουμε στο νοτο και μας εχει φαει η ζηλια ????
Παντως τη πιο τελεια πιτσα στην Ιταλια την εφαγα στο Τιβολι και ηταν ρικοτα με σπανακι..καταπληκτικη....σε ενα μαγαζι ο θεος να το κανει.......αλλα πηρα και ντελιβερι για το σπιτι...που δεν προλαβε να φτασει....την εφαγα στα αεροδρομιο περιμενοντας τη πτηση για Ηρακλειο.....δεν σκεφτηκα καν οτι καποιοι την περιμεναν....

Ευαγγελια ....εγραψες παλι..καμμια συνταγη δεν πηρες ???

Σαμιον εχω τη συνταγη πιτσα με σπανακι και ρικοτα.....οχι δεν θα την εβρισκα νομιζεις....δεν ξερω αν ειναι η αυθεντικη....αλλα κατσε πρωτα να τη φτιαξω και τα λεμε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.791
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom