Ιταλία 1ο ταξίδι στην Ιταλία

Rozaki@

Member
Μηνύματα
110
Likes
15
Καλησπέρα!Θα ήθελα να μάθω τι ακριβώς είναι η ταξιδιωτική ασφάλεια και αν είναι αυποχρεωτική ή εάν τη θεωρείτε υποχρεωτική και γιατί; Βασικά σε περίπου ένα χρόνο ετοιμάζομαι για το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στην Ιταλία αεροπορικώς και δεν ξέρω τι χρειάζεται... Επίσης ενδιαφερόμαστε να νοικιάσουμε ίσως κάποιες μέρες αυτοκίνητο.. Κάπου διάβασα ότι αυτό το ελληνικό ροζ διπλωματάκι δν ισχύει στο εξωτερικό και οτι χρειαζόμαστε διεθνές... Ποιες είναι οι διαδικασίες για να αποκτήσουμε κάτι τέτοιο; Αν ξέχασα κα΄τι σημαντικό για το 1ο ταξίδι ας το αναφέρετε...Εϊμαι απόλυτα μπερδεμένη... Τα φώτα σας!!! :D Σας ευχαριστώ
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Σε ό,τι αφορά το δίπλωμα οδήγησης, στις χώρες της ΕΕ, το ροζ αρκεί και γίνεται αποδεκτό. Για περσσότερες πληροφορίες δες εδώ.
 

agelada

Member
Μηνύματα
59
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Β. Περού -Εκ-Γκαλάπαγκος
εγώ χαίρομαι για τον τίτλο του ποστ γιατί υποδηλώνει ότι μετά το 1ο έπεται και το 2ο και το 3ο κοκ ταξίδι στην Ιταλία..
 

Rozaki@

Member
Μηνύματα
110
Likes
15
Ευχαριτώ πολύ για την απάντηση...Κατατοπίστηκα όσον αφορά το διεθνές δίπλωμα.Κάποιος ξέρει για την ταξιδιωτική ασφάλεια ας μου πει γιατό σκοπεύω να ταξιδέψω με easyjet η οποία την χρεώνει extra και δν έχω ιδέα.

Φίλη agelada μιλώντας για 1ο ταξίδι στην Ιταλία δεν εννοούσα ότι θα υπάρξει 2ο και 3ο(πολύ πιθανό βέβαια αν καταφέρω και πάω σε πολλές άλλες χώρες του κόσμου) αλλά ότι είναι το 1ο μου ταξίδι στο εξωτερικό το οποίο θα είναι στην Ιταλία.... Ελπίζω να μην απογοητεύτηκες... χιχιχιχι!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom