Γενικά 1ο ταξιδι Λατινικη Αμερική

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Ψαχνω το επομενο καλοκαιρινο μου ταξιδι. Ειπα να παω προς Λ. αμερικη μερια...Και θελω την βοηθεια σας φυσικα!!!:clap:
Ειπα στην αρχη για Περου,αλλα για 1 μερα διαφορα το εισητηριο εκτοξευεται και δεν μου παει να τα δωσω τοσα λεφτα για 1 μερα...
Χρονος ταξιδιου : 2 εβδομαδες.
Περιοδος: τελος Ιουνιου..
Τι προτεινετε οι ειδικοι???
Βενεζουελα?
Εκουαδορ?
Αργεντινη?
Βραζιλια?
Χιλη?
Η να τα δωσω τα 300 ευρω διαφορα για Περου?
Βολιβια? - λιγο δυσκολη η προσβαση...-
Θα ηθελα πολυ να ακουσω αποψεις..
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.988
Ειδική δεν είμαι, αλλά αν θες την ταπεινή μου άποψη, το πρώτο μου ταξίδι στην Λατινική Αμερική θα το έκανα οπωσδήποτε Περού (αλήθεια τα 300 ευρώ παραπάνω είναι ανά άτομο? Γιατί αν είναι 600 ευρώ συνολικά δεν είναι και ευκαταφρόνητο ποσό...) γιατί θεωρώ ότι παρουσιάζει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον (και πολιτισμός και Αμαζόνιος και... και... και...) ενώ δεύτερη επιλογή μου θα ήταν η Βενεζουέλα.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Kι εγω Περου ελεγα,αλλα για 1 μερα διαφορα τοσο(ναι,το ατομο..:shock:) δεν μου παει να τα δωσω... Βενεζουελα και Λοσ Ροκες σκεφτομαι,αλλα περιμενω τις γνωμες των πολυγυρισμενων την Λ. αμερικής...:)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το Περού είναι κλάσεις ανώτερο από οτιδήποτε άλλο στην ήπειρο, μάλλον και στον πλανήτη. Ύβρις και το ότι το σκέφτεσαι...
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Συμφωνώ απόλυτα με τον Γιώργο.
Πάντα ξεκινάς από το Περού. Προσκυνάς φύση, ιστορία, αρχαιότητες...
Και μετά, αν σου το επιτρέπει ο χρόνος σου και η τσέπη σου, στα χρόνια που θα ρθουν, ρίχνεις και μια βόλτα στις λοιπές χώρες.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
yorgos και stellana μίλησαν ούγκ!!
Το να λύνουν την απορία και το παλατζάρισμα με μια λέξη λέει πολλά..
Περού παιδί μου τέλος!! κανόνισε εκείνη την ρημάδα την μέρα να την πας λίγο πρίν..
την επιλογή την κρατώ και εγώ.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Μα κι εγω το ιδιο ηθελα απο την αρχη! Καμια αμφιβολια για αυτο δεν εχω!!
Κι εκει που ειχα βρει το θεικο 850 και με εσωτερικη πτηση Κουσκο μεσα ενα γ...@@@@@@ 10λεπτο μετα τις 12 το βραδυ μου εκτοξευει την τιμη στα υψη..:(:(:(
Και το τραγικο renata μου,ειναι οτι απο θεμα δουλειας μπορω και μια μερα πριν,αλλα κατι εκδηλωσεις στον σταθμο της κορης μου με φρεναρουν που πρεπει να ειμαι εκει,...τι να κανω η δολια μανα?? Βρε λες να την παρω κι αυτη μαζι μου ?:D
Εκτος απο Lan -Iberia τι αλλο να κοιταξω για να βρω καλη τιμη? Οποιαδηποτε ταλαιπωρια ειναι δεκτη! Και απο Λοδινο-Μιλανο-Μαδριδη,οπου και να ξεκιναει δεν με νοιαζει.....:cool:
Yorgo help!!!!!!
 

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
Με μια ματιά που έριξα από Φρανκφούρτη με Lufthansa μέσω Caracas και επιστροφή μέσω Sao Paulo είναι στα 1150 euro.
Για καλύτερη τιμή έχεις χρόνο μπροστά σου μην βιάζεσαι.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εκτος απο Lan -Iberia τι αλλο να κοιταξω για να βρω καλη τιμη? Μιλανο-,οπου και να ξεκιναει δεν με νοιαζει.....:cool:
Alitalia κοιτα για το υπεραντλαντικό σε μηχανές. για Λιμα ειναι στα 1000 περιπου από Ρωμη.
από εκει εχει για Ν. Αμερική όχι από Μιλάνο. αν βρεις κ με ευκολη για Ρωμη, στα 50 Ε είσαι οκ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για τι ημερομηνίες μιλάς; Από Μαδρίτη για Λίμα το βρίσκω με 3 διαφορετικές εταιρείες κάτω από 700? και το Αθήνα-Μαδρίτη είναι εύκολο να βγει φθηνό.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Για τι ημερομηνίες μιλάς; Από Μαδρίτη για Λίμα το βρίσκω με 3 διαφορετικές εταιρείες κάτω από 700? και το Αθήνα-Μαδρίτη είναι εύκολο να βγει φθηνό.
τέλη ιουνίου είπε. ισχύουν αυτές οι τιμές? κ με 3 εταιρείες? και για τότε δεν είναι λίγο ρίσκο να περιμένεις προσφορά για το αθηνα-μαδρίτη? αν βγει..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.414
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom