Ιταλία 10ημέρο στην ιταλία

newvisitor

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Γεια σας!!
Σχεδιάζουμε με μια φίλη μου 10ήμερο ταξίδι στην ιταλία φέτος το καλοκαίρι! Καμία από εμάς δεν έχει ξαναπάει και θα θέλαμε να δούμε όσα πιο πολλά μέρη μπορούμε αλλά χωρίς να πούμε ότι δεν είδαμε όσα θα έπρεπε από κάθε πόλη. Θα κινούμαστε με τρένο από τη μια πόλη στην άλλη και τα χρήματα φυσικά είναι περιορισμένα. Η αρχική ιδέα είναι να πάμε σε 4 πόλεις ξεκινώντας από ρώμη και στη συνέχεια φλωρεντία.. Ποίες άλλες πόλεις να επισκευθούμε και πόσες μέρες να αφιερώσουμε στην κάθε μια?? Καμία ιδέα?? Κάθε πρόταση είναι ευπρόσδεκτη!!!!:xmas_biggrin::xmas_biggrin:
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Αρκετές για μένα δεν είναι ποτέ αλλά νομίζω ότι θα πάρεις μία καλή γεύση από Βενετία.Για τρένο απλά να κοιτάξεις στο Trenitalia - HomePage .Να τα κλείσεις πιο νωρίς αν έχεις σίγουρες ημερομηνίες γιατί μπορείς να εξοικονομήσεις έως και τα μισά χρήματα με τα mini fares!Πάντως θα περάσετε καταπληκτικά σίγουρα!
 

newvisitor

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλά αρκετές δεν είναι σίγουρα!! δεν φαντάζομαι πως θα χορτάσω αρκετά αλλά θέλουμε να πάρουμε μια γεύση κ όπου μας αρέσει φυσικά θα επανέλθουμε!!! Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές θα κοιτάξω και για το τρένο μόλις μάθω οριστικές ημερομηνίες!!!!!! Πόσο καιρό πριν θα με συμβούλευες να κλείσω??
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Τι να σου πω..Εγώ πήγα τέλη Ιουλίου και έκλεισα κάπου στα μέσα Ιουνίου.Μπορείς όμως από το Μάη να μπαίνεις που και που και να τσεκάρεις.Βενετία-Φλωρεντία είναι 2 ώρες με το γρήγορο,άνετο ταξίδι,μια χαρά.Ρώμη-Φλωρεντία είναι 1:45 νομίζω.Για εκδρομή στη Σιένα να πας με λεωφορείο.14 ευρώ πήγαινε έλα είναι και πιο εύκολο απ'ότι το τρένο.
 

newvisitor

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλά είναι αρκετά νωρίς έτσι και αλλίως ακόμη... Θα τα κλείσω μόλις μάθω παντώς!! Σε ευχαριστώ πολύ!!! Καμία συμβουλή ή κάτι που δεν πρέπει να χάσουμε σε αυτές τις πόλεις?
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Η συμβουλη ειναι να μην κλεινετε τρενα μηνες πριν.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Δεν είπα μήνες πριν απλά νομίζω 1 μήνας πριν είναι καλά..Άλλωστε απ'ότι θυμάμαι το πρόγραμμα δρομολογίων ανανεώνεται κάπου στα μέσα Ιουνίου,οπότε και να θες για Ιούλιο-Αύγουστο δεν μπορείς να κλείσεις.
 

newvisitor

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρούμε δηλαδή ε?? Κανένα καλό και οικονομικό ξενοδοχείο γνωρίζει κανείς?? (Κάνουμε γενικό πλάνο για το πόσα χρήματα θα χρειαστούμε κ ψάχνουμε τιμές στο περίπου)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.864
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom