Τουρκία 10 Ημέρες με τον εχθρό μου

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Αυτές ειναι οι οδηγίες που σου δινουν σε αυτές τις χωρες οταν μπαίνεις αν μεταφράσεις τα ψιλά γράμματα στις φορμες διατυπώσεων.

Πάντως αν ταξιδέψεις πιο αναλτολικά απο την Καππαδοκία προς Κουρδιστάν ... Τεχεράνη η πραγματικότητα φερνει και λίγο απο το εξπρές ....

Οσον αφορά τον "εχθρό" ο τιτλος ειναι παράφραση απο ταινία "νύχτες με τον εχθρό μου" που εγινε "ημέρες με τον εχθρό μου" χαριτολογώντας βέβαια. Και σε άλλα σχετικά αρθρα μου εχω τετοιους "καλλιτεχνικούς" τίτλους πχ "Το τραίνο της μεγαλης φυγής" εγινε "Το παπί της μεγαλης φυγής" κλπ

Αντέλι
Να 'μαι ειλικρινής αυτές τις πληροφορίες τις προσπέρασα και έψαξα κυρίως για προσωπικές εμπειρίες και βιώματα. Αυτό με ενδιαφέρει όταν διαβάζω ένα ταξιδιωτικό κείμενο. Αν θέλω χρηστικές πληροφορίες ξέρω που θα τις βρω. Φαντάζομαι τα κείμενα είχα γραφτεί με γενικότερο προσανατολισμό.
Σίγουρα εντυπωσιακά ταξίδια! Μπράβο :)

Διαφωνώ κάπως για τη Σμύρνη, δε ξέρω πόσο καιρό έμεινες και αν είχε φτιαχτεί τότε η παραλία της. Εμένα με ενθουσίασε σαν πόλη (μπορείς να δεις τις σχετικές μου εμπειρίες).
Τώρα για τα βάθη της Τουρκίας αναφέρεσαι στο βορειοανατολικό τμήμα της χώρας? Γιατί νοτιότερα, από τα σύνορα με Συρία εώς την Καπαδοκία δεν είδα κάτι τέτοιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom