:-)

despinav

Member
Μηνύματα
60
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία, Ταϋλάνδη
Γεια σας και από εμένα!
Καλώς σας βρήκα! Ανακαλύπτοντας αυτό που μου δίνει περισσότερη χαρά από οτιδήποτε άλλο στη ζωή μου - ότι είναι τα ταξίδια αποφάσισα ότι θα το κάνω όσο πιο συχνά μπορώ.Έτσι έχω βάλει στόχο από φέτος να ανακαλύπτω - πρώτα διαβάζοντας και μετά ταξιδεύοντας όλο τον κόσμο.! Μέχρι τώρα έχω πάει σε πολύ λίγα μέρη μπορώ να πω, Λονδίνο, Ντουμπάι, Κύπρο και Παρίσι. Ενώ υπάρχουν μέρες ειδικά από Χριστούγεννα και μετά που μπορώ να έχω τον απαραίτητο χρόνο για να κάνω ένα μεγάλο ταξίδι δυστυχώς δεν υπήρχε εως τώρα η αντίστοιχη παρέα.. και όταν υπήρχε δεν διέθεταν όλοι το ανάλογο χρηματικό ποσό για να πραγματοποιηθεί. Έτσι τα ταξίδια που έχω κάνει ήταν μόνο με τον σύντροφο που είχα δίπλα μου. Είπα όμως τέρμα.! Δεν μπορούμε να περιμένουμε, δεν μπορώ μάλλον να περιμένω να βρεθώ σε αντίστοιχη κατάσταση με φίλους - σχέση για να ξεκινήσω στη ζωή μου να κάνω πράγματα που θέλω τόσο μα τόσο πολύ. Εδώ τι κάνουμε όμως; Έτσι αποφασισα να γραφτώ εδώ και να αρχίζω να ψάχνω, να διαβάζω εμπειρίες από γκρουπ ή από ανεξάρτητους ταξιδιώτες.! Νομίζω ότι έγραψα πολλά για αρχή! Καλώς σας βρήκα!
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
:welcome2:Καλώς όρισες Δέσποινα με τους προβληματισμούς σου. Μην ανησυχείς τόσο πολύ χαλάρωσε και τα ταξίδια θα έρθουν από εκεί που δεν το περιμένεις.
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Γεια σας και από εμένα!
Καλώς σας βρήκα! Ανακαλύπτοντας αυτό που μου δίνει περισσότερη χαρά από οτιδήποτε άλλο στη ζωή μου - ότι είναι τα ταξίδια αποφάσισα ότι θα το κάνω όσο πιο συχνά μπορώ.Έτσι έχω βάλει στόχο από φέτος να ανακαλύπτω - πρώτα διαβάζοντας και μετά ταξιδεύοντας όλο τον κόσμο.! Μέχρι τώρα έχω πάει σε πολύ λίγα μέρη μπορώ να πω, Λονδίνο, Ντουμπάι, Κύπρο και Παρίσι. Ενώ υπάρχουν μέρες ειδικά από Χριστούγεννα και μετά που μπορώ να έχω τον απαραίτητο χρόνο για να κάνω ένα μεγάλο ταξίδι δυστυχώς δεν υπήρχε εως τώρα η αντίστοιχη παρέα.. και όταν υπήρχε δεν διέθεταν όλοι το ανάλογο χρηματικό ποσό για να πραγματοποιηθεί. Έτσι τα ταξίδια που έχω κάνει ήταν μόνο με τον σύντροφο που είχα δίπλα μου. Είπα όμως τέρμα.! Δεν μπορούμε να περιμένουμε, δεν μπορώ μάλλον να περιμένω να βρεθώ σε αντίστοιχη κατάσταση με φίλους - σχέση για να ξεκινήσω στη ζωή μου να κάνω πράγματα που θέλω τόσο μα τόσο πολύ. Εδώ τι κάνουμε όμως; Έτσι αποφασισα να γραφτώ εδώ και να αρχίζω να ψάχνω, να διαβάζω εμπειρίες από γκρουπ ή από ανεξάρτητους ταξιδιώτες.! Νομίζω ότι έγραψα πολλά για αρχή! Καλώς σας βρήκα!
Πράγματι διάλεξες την καλύτερη παρέα!!!!Είτε ταξιδεύει κάποιος αληθινά, είτε ονειρεύεται ξύπνιος, εδώ είναι μια ειλικρινής και ανιδιοτελής παρέα!!!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Καλώς ήρθες despinav. Μην φοβάσαι τα ταξιδέψεις μόνη σου!

Εξάλλου, μην ξεχνάς ότι στα δύσκολα μόνοι μας ταξιδεύουμε!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Καλώς ήρθες!
Μ'άρεσαν αυτά που έγραψες, πήρες λοιπόν τη ζωή σου στα χέρια σου στην κυριολεξία, γιατί όλοι λίγο πολύ έχουμε αυτό το πρόβλημα... ελπίζω να μην ενταθεί και σε μένα, προς το παρόν όλο και κάποιον φίλο βρίσκω να κουβαλάω μαζί μου.. :haha:
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
Καλώς ήρθες Δέσποινα και καλά ταξίδια να έχεις!

Δυστυχώς, αυτό το πρόβλημα το έχουμε πολλοί με την κατάλληλη παρέα. Κάποιοι είναι αρκετά τολμηροί ώστε να ταξιδεύουν μόνοι τους και κάποιοι άλλοι όχι. (Στους δεύτερους ανήκω κι εγώ). :)

Ελπίζω να κάνεις πολλά πολλά ταξίδια μόνη σου, να μοιραστείς μαζί μας τις εμπειρίες σου και να μου πείς τον τρόπο που τα κατάφερες μπας και το κάνω κι εγώ.. :)
 
Μηνύματα
2.497
Likes
3.211
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
despinav καλώς όρισες!αφού στις πρώτες πόλεις που επέλεξες να ταξιδέψεις ήταν το Παρίσι,είσαι σε ...καλό δρόμο:clap:ξεκίνησες από τα καλύτερα:haha:,ελπίζω να γραφτείς στο γκρούπ των ανεξάρτητων ταξιδιωτών ή τουλάχιστον να παρακολουθείς συζητήσεις γιατί από κει μέσα θα διαπιστώσεις ότι αυτά που λές ..που περιγράφεις ήταν απόψεις και θέματα που απασχολούσαν πολλούς από μας και μας ώθησαν στο ν'αρχίσουμε να ταξιδεύουμε έστω και μόνοι:)
καλά ταξίδια λοιπόν να ευχηθώ είτε με παρέα είτε και μόνη!
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Αν μπορω εγω,πετοφοβικη και (υπερ)ωριμη να πηγαινω Λονδινο μονη ,σιγουρα μπορεις κι εσυ,μη το φοβασαι.
Καλα ταξιδια.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.626
Likes
8.389
:welcome: despinav!!!
Μια χαρά τα λές! Αφού το πήρες απόφαση, ο πλανήτης σε περιμένει! Καλά ταξίδια!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Γεια σου Δεσποινα! Καλως ηρθες στην παρεα μας. Μεσα στο forum αυτο θα ανακαλυψεις σιγα σιγα οτι δεν εισαι η μονη εδω μεσα με αυτο το προβλημα, πολυ το εχουν, οποτε συζητωντας μπορεις να διαπιστωσεις οτι υπαρχουν και αλλοι οι οποιοι μονοι ξεκινησαν, αλλα δεν το βαζουν κατω. Ταξιδευουν οπου μπορουν και οπου τους οδηγησει η φαντασια τους (και τα οικονομικα τους και ο χρονος τους, οταν μιλαμε για πραγματικα ταξιδια).
Καλως ορισες και καλα ταξιδια!
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
welcome κι από μένα Δεσποινάκι,καλά ταξίδια να΄χεις και...σωστή η απόφαση σου να προχωρήσεις δυναμικά,μην μασάς!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.747
Μέλη
39.002
Νεότερο μέλος
nekpapagiannis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom