16 χρόνια Travelstories

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Για να μην ανακυκλώνεται η ίδια κουβέντα, να πω ότι υποχρεωτική συνδρομή δε πρόκειται να υπάρξει, για πολλούς λόγους. Η μόνη περίπτωση να κάναμε κάτι τέτοιο θα ήταν εάν δημιουργηθεί κάτι εντελώς καινούριο (ξερωγω σχολή ταξιδιωτικής συγγραφής :haha: ) αλλά το φόρουμ θα είναι πάντα δωρεάν, αυτός είναι ο σκοπός ύπαρξής του.

Ίσως λοιπόν ξεκινήσω να φτιάξω μια σελίδα στο Patreon και πριν την ανοίξουμε τη δώσω εδώ να τη δουν όσοι ενδιαφέρονται και θέλουν να βοηθήσουν με ιδέες για να ανοίξει στη συνέχεια στο κοινό.
Εσύ ξέρεις, αλλά μήπως μπορεί να εμφανίζεται ένας λογαριασμός όπου ο καθένας θα μπορεί να βάζει ένα είδος συνδρομής εθελοντικά?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Να διευκρινίσω ότι αυτό με τα ταξίδια /εκδρομές το σκεφτόμουν με τη μορφή ταξιδιωτικής λέσχης και οι συμμετέχοντες θα είναι αποκλειστικά μέλη (της λέσχης/forum).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Να διευκρινίσω ότι αυτό με τα ταξίδια /εκδρομές το σκεφτόμουν με τη μορφή ταξιδιωτικής λέσχης και οι συμμετέχοντες θα είναι αποκλειστικά μέλη (της λέσχης/forum).
Σε χρονο dt θα δεις ατομα που θα προτεινουν "ελατε να σας το οργανωσω εγω, με καποιο προσωπικο κερδος". Αν αυτο ειναι διαφανες, δεν θα ηταν κακο. Αν ειναι υπογειο σε στιλ ειμαστε φιλαρακια μεν αλλα εγω θα ταξιδευω τζαμπα γιατι σας το οργανωνω, θα εχουμε μια εντελως διαφορετικη κατασταση.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Η προοπτική αυτή του να οργανώνονται ταξίδια/εκδρομές μέσα από το φόρουμ είναι απαγορευτική, για νομικούς αλλά και πρακτικούς λόγους. Δεν υπήρξε ως σκέψη ποτέ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Η συζήτηση λοιπόν καταλήγει μάλλον στο patreon.Περιμένουμε να το δούμε και να το μάθουμε...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Επειδή δεν το ξέρω το εργαλείο, μας δίνει μια εικόνα του ποσά λεφτά έχουν μαζευτεί;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Επειδή δεν το ξέρω το εργαλείο, μας δίνει μια εικόνα του ποσά λεφτά έχουν μαζευτεί;
Νομίζω υπάρχει επιλογή να έχεις το ποσό ή/και τον αριθμό υποστηρικτών διαθέσιμη πληροφορία.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Αυτο μπορεις να το κανεις στο Patreon οπως επισης και το να βαλεις εναν αριθμο υποστηρικτων/ποσό στοχο. Συνηθως αν τα φτασεις κανεις κατι (πχ ενα διαδικτυακο travel meeting) αλλα ακομη και να μην τα φτασεις, τα λεφτα που μαζευονται καθε μηνα φτανουν στο λογαριασμο, δεν ειναι δηλαδη οπως στα crowdfunding.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Χρόνια πολλά στο αγαπημένο μας φόρουμ. Στο φόρουμ που ξεχνιόμαστε, στο φόρουμ που τόσα χρόνια μας δίνει ιδέες για νέους προορισμούς χάρη στην τεράστια βοήθεια όλων των παιδιών, παλιών η νέων.

Όσο αφορά το Donation, φυσικά και είμαι μέσα. Ελπίζω ο κόσμος να ανταποκριθεί αν και χλωμό...

Αυτοί που θα δώσουμε κάτι, είμαστε εμείς οι ίδιοι που είμαστε και τόσα χρόνια κάθε μέρα online. Τουλάχιστον από το τίποτα κάτι θα είναι και αυτό το λίγο....
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Αυτο μπορεις να το κανεις στο Patreon οπως επισης και το να βαλεις εναν αριθμο υποστηρικτων/ποσό στοχο. Συνηθως αν τα φτασεις κανεις κατι (πχ ενα διαδικτυακο travel meeting) αλλα ακομη και να μην τα φτασεις, τα λεφτα που μαζευονται καθε μηνα φτανουν στο λογαριασμο, δεν ειναι δηλαδη οπως στα crowdfunding.
Ωραία ιδέα αυτή, θα το προσθέσω με κάποιο τρόπο, να κάνουμε κάποιο live online event
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom