1st time in rome?

travel around

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΘΙΒΕΤ, ΠΟΥΚΕΤ, ΚΟΥΒΑ
;)
γεια χαρά σε όλους. διακαής πόθος η Ρώμη το Πάσχα.....
Τα φώτα σας για ένα καλό ξενοδοχείο, δηλ. και οικονομικό και φινετσάτο.
Επίσης, τι λέτε θα βγει καμιά καλή πορσφορά για αεροπορικά εισιτήρια???Δυστυχώς έχασα την τελευταία ευκαιρία της easy jet....κλαψ
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Για την προσφορα δεν μπορω να σου πω,ας μιλησει καποιος πιο εμπειρος!(εγω προλαβα και πηγα με 60κατι ευρο..).Τωρα για ξενοδοχεια κλπ που λες νομιζω πως οι πληροφοριες εδω μεσα για Ρωμη ειναι παααααρα πολλες,οποτε αρχισε αναζητηση και διαβασμα γιατι ισα που θα προλαβεις ως το Πασχα να βγαλεις την ύλη(περιοδος εξεταστικης βλεπεις.... :) )
 

travel around

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΘΙΒΕΤ, ΠΟΥΚΕΤ, ΚΟΥΒΑ
ακριβώς θύμιο...είναι πολλά...τα SOS θέλω....;-)
ασε, έχω ΠΕΛΑΓΩΣΕΙ...Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμές, αλλά πιστέυω αξίζει τον κόπο το Πάσχα...
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
ακριβώς θύμιο...είναι πολλά...τα SOS θέλω....;-)
ασε, έχω ΠΕΛΑΓΩΣΕΙ...Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμές, αλλά πιστέυω αξίζει τον κόπο το Πάσχα...
Tο Πασχα μας φετος συμπιπτει με το Πασχα των Καθολικων, οποτε φανταζομαι θα γινεται πανικος στην Ρωμη εκεινες τις μερες.
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Nα παρε ενα SOS!!Να σου πω τα δικα μου sos απο το ταξιδι μου εκει δεν νομιζω να σε βοηθησουν ιδιαιτερα,μιας και αναφερεσαι σε χλιδατα ξενοδοχεια κλπ!Οποτε προσπαθησε να βρεις οσες περισσοτερες κ καλες πληροφοριες μεσα απο εμπειριες των υπολοιπων..Καλο διαβασμα!Παω και γω να συνεχισω τις οπτικες επικοινωνιες μου :)
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
ακριβώς θύμιο...είναι πολλά...τα SOS θέλω....;-)
ασε, έχω ΠΕΛΑΓΩΣΕΙ...Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμές, αλλά πιστέυω αξίζει τον κόπο το Πάσχα...
Τα sos για τη Ρώμη ανανεώνονται συνεχώς...;):)

Ξεκινάς από την TravelPedia, περνάς στις ταξιδιωτικές ιστορίες και μετά στην αναζήτηση πληροφοριών-Ευρώπη-Ρώμη...Τα ερωτήματά σου έχουν απαντηθεί πολλές φορές...είμαι σίγουρη ότι θα βρεις λύσεις ;)

Υ.Γ. Και μην ανησυχείς...δεν θα σου βάλουμε διαγώνισμα :lol:
 

travel around

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΘΙΒΕΤ, ΠΟΥΚΕΤ, ΚΟΥΒΑ
Nα παρε ενα SOS!!Να σου πω τα δικα μου sos απο το ταξιδι μου εκει δεν νομιζω να σε βοηθησουν ιδιαιτερα,μιας και αναφερεσαι σε χλιδατα ξενοδοχεια κλπ!Οποτε προσπαθησε να βρεις οσες περισσοτερες κ καλες πληροφοριες μεσα απο εμπειριες των υπολοιπων..Καλο διαβασμα!Παω και γω να συνεχισω τις οπτικες επικοινωνιες μου :)
Θύμιο δεν μίλησα για χλιδάτα ξενοδοχεία...αν ήταν να ζήσω στην χλιδή, δεν θα χρειαζόμουν SOS, νομίζω!Είπα να ταξιδέψω οικονομικά και με ανέσεις. Δεν νομίζω ότι είναι ακατόρθωτο με καλή συνταγή! Συμβαίνει. Μου έχει συμβεί τουλάχιστον να ταξιδέψω στη Βιέννη και να περάσω τέλεια. Οπτικές επικοινωνίες λέγοντας? ελπίζω όμορφες εικόνες φωτογραφικές
είσαι και φωτογράφος...:)
 

travel around

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΘΙΒΕΤ, ΠΟΥΚΕΤ, ΚΟΥΒΑ
Υ.Γ. Και μην ανησυχείς...δεν θα σου βάλουμε διαγώνισμα :lol:[/quote]

...Πανδώρα μου, ευχαριστώ για τις συμβουλές.../οντως το υλικό είναι πολύ πλούσιο και οι ιδέες πολλές και καλές, απ' ότι διαπιστώνω........:D
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.414
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Επίσης, τι λέτε θα βγει καμιά καλή πορσφορά για αεροπορικά εισιτήρια???Δυστυχώς έχασα την τελευταία ευκαιρία της easy jet....κλαψ
όχι μην περιμένεις τίποτε καλύτερο από οτι βλέπεις τώρα. μαλλον χειρότερα οπότε βιάσου να κλείσεις τα αεροπορικά τουλάχιστον.
να περιμένεις να πας με 45 Ε Ρώμη το Πάσχα, μάλλον είναι υπερβολή. τα 126-146 Ε της ΑΖ είναι μεγάλη ευκαιρία για τετοια εποχή.
για ξενοδοχείο ακολούθησε τα τιπς των μελών και αν εχεις καμμιά απορία τα λέμε.
 

stella77

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
;)
γεια χαρά σε όλους. διακαής πόθος η Ρώμη το Πάσχα.....
Τα φώτα σας για ένα καλό ξενοδοχείο, δηλ. και οικονομικό και φινετσάτο.
Επίσης, τι λέτε θα βγει καμιά καλή πορσφορά για αεροπορικά εισιτήρια???Δυστυχώς έχασα την τελευταία ευκαιρία της easy jet....κλαψ

Καλημέρα travel around!

Εγώ στην Ρώμη πήγα τον Μάρτιο του 2009. Το ξενοδοχείο που έμεινα λεγόταν Villa Patrizi. Αρκετά οικονομικό θα έλεγα. Για 4 διανυκτερεύσεις πληρώσαμε 280€ δηλαδή 70€ την βραδιά. Μπορείς να το τσεκάρεις και στο internet. Δεν ήταν κάτι super ουάου αλλά ήταν καθαρό και άξιζε τα λεφτά που δώσαμε. Επίσης είχε κοντά και στάση Μετρό και αυτό μας εξυπηρέτησε αφάνταστα για τις μετακινήσεις μας.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Υ.Γ.: Η Ρώμη είναι φανταστική πόλη. Θα την λατρέψεις σίγουρα...:):):)
 

travel around

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΘΙΒΕΤ, ΠΟΥΚΕΤ, ΚΟΥΒΑ
τα 126-146 Ε της ΑΖ είναι μεγάλη ευκαιρία για τετοια εποχή.
για ξενοδοχείο ακολούθησε τα τιπς των μελών και αν εχεις καμμιά απορία τα λέμε.[/quote]

τι είναι ΑΖ?:roll:
 

travel around

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΘΙΒΕΤ, ΠΟΥΚΕΤ, ΚΟΥΒΑ
όχι μην περιμένεις τίποτε καλύτερο από οτι βλέπεις τώρα. μαλλον χειρότερα οπότε βιάσου να κλείσεις τα αεροπορικά τουλάχιστον.
να περιμένεις να πας με 45 Ε Ρώμη το Πάσχα, μάλλον είναι υπερβολή. τα 126-146 Ε της ΑΖ είναι μεγάλη ευκαιρία για τετοια εποχή.
για ξενοδοχείο ακολούθησε τα τιπς των μελών και αν εχεις καμμιά απορία τα λέμε.

τι είνι ΑΖ?:roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.779
Μέλη
39.002
Νεότερο μέλος
nekpapagiannis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom