2ήμερη Εκδρομή από Πάτρα

jmallen3

Member
Μηνύματα
80
Likes
3
Καλησπέρα! Θέλω να μου προτείνετε κάποιο μέρος σχετικά κοντά στη Πάτρα για μια 2ήμερη απόδραση την οποία θα κάνω δώρο στη κοπέλα μου λόγω επετείου που έχουμε. Υπάρχει αυτοκίνητο για τις μετακινήσεις, οπότε θα ήθελα ένα όμορφο μέρος και με απόσταση μέχρι 2-2:30 ώρες το πολύ από Πάτρα για να μην χάσουμε χρόνο με τις μετακινήσεις.

Ακούω προτάσεις :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.135
Καλησπέρα! Θέλω να μου προτείνετε κάποιο μέρος σχετικά κοντά στη Πάτρα για μια 2ήμερη απόδραση την οποία θα κάνω δώρο στη κοπέλα μου λόγω επετείου που έχουμε. Υπάρχει αυτοκίνητο για τις μετακινήσεις, οπότε θα ήθελα ένα όμορφο μέρος και με απόσταση μέχρι 2-2:30 ώρες το πολύ από Πάτρα για να μην χάσουμε χρόνο με τις μετακινήσεις.

Ακούω προτάσεις :)
Ναύπλιο.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Γαλαξίδι, αν σκεφτείτε να περάσετε στην απέναντι πλευρά.
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.297
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Ζαρούχλα, Λίμνη Τσιβλού, Λίμνη Φενεού, Καλάβρυτα, Πλανητέρο
Βυτίνα, Λαγκάδια, Καρύταινα, Δημητσάνα
Ναύπακτος , Σεργούλα, Ποτιδάνεια, Άνω Χώρα
Λευκάδα
 

jmallen3

Member
Μηνύματα
80
Likes
3
Από τα παραπάνω σκέφτομαι περισσότερο το Ναύπλιο, τα Καλάβρυτα και Βυτίνα, Λαγκάδια, Καρύταινα, Δημητσάνα και Λευκάδα.

Ερωτήσεις: Αξίζει για τέτοια εποχή Καλάβρυτα, Βυτίνα κτλπ? Λευκάδα πόση ώρα είναι από Πάτρα? Δεν ειναι πάνω από 2:30 ώρες?
Για το Ναύπλιο παραπάνω πληροφορίες?

Γενικά θέλω να υπάρχουν και κάποια μαγαζάκια για καμια βόλτα, εστιατόρια κλπ να μην είναι τελείως "νέκρα" τα πράγματα...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.135
Γενικά θέλω να υπάρχουν και κάποια μαγαζάκια για καμια βόλτα, εστιατόρια κλπ να μην είναι τελείως "νέκρα" τα πράγματα...
Το Ναύπλιο εγγυάται όλο το χρόνο τα παραπάνω. Βέβαια δεν είμαι αντικειμενική, βαριέμαι τα ορεινά χωριά.
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.297
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Λευκάδα θα πάω την Παρασκευή αλλά απ' ό, τι θυμάμαι είναι περίπου 2 1/2 ώρες ή λίγο παραπάνω. Και της Αρκαδίας τα χωριά εκεί γύρω κυμαίνονται, με 10-15 λεπτά απόσταση το ένα από το άλλο. Βέβαια, κόσμο έχουν το ΣΚ μόνο και μαγαζιά ανοιχτά δεν βρίσκεις εύκολα τις καθημερινές.Καλάβρυτα ανεβαίνω όλο τον χρόνο, πάντα είναι όμορφα για μένα όλα τα γύρω χωριά, αν και θα πρότεινα να πέσουν τα φύλλα των δέντρων πρώτα και μετά να πάτε για να απολαύσετε την πανδαισία χρωμάτων..Όπως και η Άνω Χώρα θα είναι στα πάνω της τον άλλο μήνα στη γιορτή του κάστανου!
Το Ναύπλιο είναι εγγύηση ομορφιάς και κόσμου όλο τον χρόνο...όπως πολύ σωστά είπε και η paefstra
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Το Ναύπλιο είναι περίπου 2,5 ώρες. Αν και έχει αυτά που ζητάς, ωραία μαγαζάκια κλπ, εγώ θα προτιμούσα Γαλαξίδι.
Τα Καλάβρυτα και Τρίκαλα Κορινθίας είναι όμορφα αλλά πιο ήσυχα.
 

MARIA AP

Member
Μηνύματα
25
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
Iνδία
Είχαμε παει ενα 2ημερο Ναυπλιο ( 2001 στα νιάτα μου) και είχαμε περάσει πολύ ωραία...εγώ το προτίνω.
Να μείνεις σε πανσιον αν πας, εμεις είχαμε μείνει σε μια φοβερή κοντα στην πλατεία συντάγματος......
αλλα δεν θυμάμαι το όνομα :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom