2016. Πού πάμε;

Chrelefs

Member
Μηνύματα
64
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΝΕΤΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ ΚΑΜΠΟΤΖΗ
Ανυπομονώ για Βενετία που έκλεισα τον Μαίο (εισιτήρια δηλαδή γιατί για ξενοδοχείο περιμένω και με βλέπω σε κανένα camping στο τέλος να θυμάμαι τα νιάτα μου) και έχω βάλει σκοπό τον Αύγουστο την Κίνα ή το Βιετνάμ - Καμπότζη (δεύτερος χρόνος που μαζεύω χρήματα για αυτό το ταξίδι). Πάντως η χρόνια μου ξεκίνησε με μια πολύ όμορφη και οικονομική Σόφια (οδικώς 5 ημέρες) και με ένα ξεκούραστο και χαλαρό Καρπενήσι. Προσπαθώ να πείσω την παρέα μου για ένα τριήμερο Λευκάδα τον Μάρτη. Δυνατοί να είμαστε και όρεξη για ταξίδια έχουμε....λεφτά μας λείπουν..
 

Maria Mavr

Member
Μηνύματα
87
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Προς το παρόν κανένα ταξίδι σίγουρο... Για Κων/πολή λέγαμε το Μάιο αλλά η παρέα φοβάται λόγω τρομοκρατικών επιθέσεων. Έχουμε αντ' αυτού μια πρόταση για Καϊζερσλάουτερν αλλά δεν είναι σίγουρο ακόμη. Αλήθεια, έχει πάει κανείς? Μια σύντομη αναζήτηση που έκανα στο Forum δεν βρήκα απολύτως τίποτα... Καλοκαιράκι ίσως Κρήτη και μετά έχει ο Θεός!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Παρασκευή 15 Γενάρη Μόναχο για 5 μέρες.
Μέσα Απρίλη Στουτγάρδη για 4 μέρες.
Ελπίζω και εύχομαι ότι όλο και κάτι ακόμη θα προκύψει.
Να συμπληρώσω και τα Χανιά στα μέσα Μαρτίου για 5 μέρες.
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ανυπομονώ για Βενετία που έκλεισα τον Μαίο (εισιτήρια δηλαδή γιατί για ξενοδοχείο περιμένω και με βλέπω σε κανένα camping στο τέλος να θυμάμαι τα νιάτα μου) και έχω βάλει σκοπό τον Αύγουστο την Κίνα ή το Βιετνάμ - Καμπότζη (δεύτερος χρόνος που μαζεύω χρήματα για αυτό το ταξίδι). Πάντως η χρόνια μου ξεκίνησε με μια πολύ όμορφη και οικονομική Σόφια (οδικώς 5 ημέρες) και με ένα ξεκούραστο και χαλαρό Καρπενήσι. Προσπαθώ να πείσω την παρέα μου για ένα τριήμερο Λευκάδα τον Μάρτη. Δυνατοί να είμαστε και όρεξη για ταξίδια έχουμε....λεφτά μας λείπουν..
Καλέ τι θα κάνετε στη Λευκάδα το Μάρτη;
 

Chrelefs

Member
Μηνύματα
64
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΝΕΤΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ ΚΑΜΠΟΤΖΗ
Καλέ τι θα κάνετε στη Λευκάδα το Μάρτη;
Όνειρο η Λευκάδα τον Μαρτη!!!!
Χαίρομαι γενικα να ταξιδεύω σε "καλοκαιρινους προορισμούς" χειμώνα και το αντίστροφο. Ζω και απολαμβάνω τον περίπατο, τα αρώματα, τον ζεστο καφε μου με θεα γκριζα θαλασσα, το βιβλίο μου και γεμίζω εικονες ιδιαιτερες και το πιο ωραιο? ΧΩΡΊΣ πολύ κοσμο και φασαρία. Χρειάζεταικαι αυτό που και που, ε????
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Οκ, πάω πάσο. Ρώτησα γιατί είμαι από κει και μου φάνηκε περίρεγο. :bleh: Υπόψιν πάντως αν σας ενδιαφέρει οι Απόκριες γενικά στη Λευκάδα γιορτάζονται δεόντως, έχει και καρναβάλι (!!!!) και πέφτουν γύρω στις 10-15 Μάρτη.
 

Chrelefs

Member
Μηνύματα
64
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΝΕΤΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ ΚΑΜΠΟΤΖΗ
[QUOTE="filippia, post: 613836, memb8268".

Ειμαι ερωτευμένημε το νησί σου . Αν ηταν μικροτερη αποσταση θα ήμουν συχνοτερα εκεί.
 

LIK

Member
Μηνύματα
101
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
ΝΟΤΙΟΣ ΑΜΕΡΙΚΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΝΤΟΥ
Η χρονιά ξεκίνησε δυναμικά με ένα ταξίδι στη ΝΑ ΑΣΙΑ.Το πρώτο δεκαπενθήμερο του Ιανουαρίου μετά από πολύ διάβασμα στις ιστορίες του hydronetta για τη ΤΑΝΑ TORAJAστο νησί SULAWESIτης Ινδονησίας(ευχαριστώ Παναγιώτη) και του babaduma για την KOTA KINABALU SABAH οργάνωσα ένα ταξίδι #solotraveler στη Μαλαισία και Ινδονησία. Τον Μάρτιο πάω με παρέα στο COMO,Lugano για τις καταθέσεις &VENEZIA .Τον Αύγουστο έχω κλείσει και εγώ με Qatar για ΒΚΚ και σχεδιάζω να επισκεφθώ KohPhangan Ινδονησία Μπαλί,airAsia Νούσα τενγκάρα ,komodo κλπ –Μαλαισία airasia Μελάκα με Πινάν (πάλι ξαναπάω) –Φιλιππίνες airAsia Μπορακάι ,ελ Νιντο και πιθανόν Σεούλ με Τόκυο airAsia.Περιμένω προτάσεις ...και πληροφορίες.
 

Giwrgos10

Member
Μηνύματα
219
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κάτι ΜΗ τουριστικό
Το 16 σίγουρα θα βγούμε εκτός συνόρων μετά από 4 ή 5 χρόνια. Παίζει μια τουρ μετά γυναίκας και κόρης στην Αυστρία γύρω στις 8-10 μέρες με στάσεις σε 3-4 μέρη και παίζει και μια στο Άμστερνταμ με 1-2 ζευγάρια και τουρ με τα ποδήλατα σε ειδικά διαμορφωμένες διαδρομές με bed & breakfast στάσεις. Αυτά για καλοκαίρι πέρα από τα καθιερωμένα στη Χαλκιδική. Σίγουρα θα κάτσουν και 1-2 εντός συνόρων αλλά τίποτα ακόμη δεν έχει κανονιστεί. Αυτά κι από μένα
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Πραγματοποιηθηκε ηδη ενα 4ημερο στη σλοβακια, βρισκεται σε εξελιξη ενα 5μερο στην ιταλια και εχει προγραμματιστει τον απριλη ρουμανια και τον ιουλιο ενα 17ημερο σε κροατια, μαυροβουνιο, βοσνια και σερβια.
Το καλυτερο ομως της χρονιας πιστευω οτι θα ειναι η κινα το σεπτεμβρη. ....
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Μόλις σήμερα οριστικοποιήθηκε το πρόγραμμα για τους πρώτους μήνες του 2016.
Τον Φεβρουάριο ένα ΣΚ Θεσσαλονίκη, το τριήμερο της Καθαράς Δευτέρας Ύδρα (αν δεν τσιγκουνευτώ τα λεφτά του δελφινιού), αρχές Απριλίου Μάλτα για 4 μέρες και το Πάσχα ένα πενταήμερο Βαλένθια.
Ελπίζω να μην υπάρξουν αναποδιές και να υπάρξει συνέχεια :).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.694
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom