2016. Πού πάμε;

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Και ποιες ηταν αυτες? Να υποθεσω τα 105 που πουλαει τωρα το κατακαλοκαιρο τα θεωρεις λυσσα?...
καλες τιμες "σε βολικες ημερομηνιες" για μενα, γιατι αν ειδες εχω και ενα ταξιδακι καθε μηνα.. οποτε Σεπτεμβρης ηταν φωτια, "ετσι δεν βρηκα κατι που θα ηταν και φτηνό και βολικό"... αληθεια το 105 εσυ για ποτε το βρηκες..?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
καλες τιμες "σε βολικες ημερομηνιες" για μενα, γιατι αν ειδες εχω και ενα ταξιδακι καθε μηνα.. οποτε Σεπτεμβρης ηταν φωτια, "ετσι δεν βρηκα κατι που θα ηταν και φτηνό και βολικό"... αληθεια το 105 εσυ για ποτε το βρηκες..?
Ιουλιο. Αλλα ειπες οτι εχασες τις καλες τιμες. Εσυ ποτε τις ειδες κ ποσο ηταν?αυτο ρωτησα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.663
Likes
50.503
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μετά το ταξίδι στην Ιταλία και Βουλγαρία τον Ιανουάριο, τα επόμενα είναι Απρίλιο-Ρουμανία, Μάϊο-Μάλτα, Ιούνιο-Μπρατισλάβα, Βιέννη. Προσπαθώ να οργανώσω και ενα μεγάλο ταξίδι για τον Νοέμβριο, το κόστος το υπολογίζω γύρω στα 2.500 ευρώ, προτάσεις? (για να σας προλάβω, κάτι απο Ν. Αμερική ή Ν. Κ. Αφρική, θα προτιμούσα....)
Tanzania, Guatemala, Mexico;
 
  • Like
Reactions: tzo

tzo

Member
Μηνύματα
63
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
θιβετ???
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
στο μυαλό μου είσαι!!! αυτό ψάχνω όλη μέρα σήμερα....ίσως Κενυα-Τανζανία (Ζανζιβάρη), μιας και δεν έχω πλησιάσει προς το παρόν τα μέρη προς τα εκί. Έχει ταξιδέψει κανείς εκεί μόνος του, γιατί δεν τα πάω καλα με τα πρακτορεία....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.663
Likes
50.503
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
στο μυαλό μου είσαι!!! αυτό ψάχνω όλη μέρα σήμερα....ίσως Κενυα-Τανζανία (Ζανζιβάρη), μιας και δεν έχω πλησιάσει προς το παρόν τα μέρη προς τα εκί. Έχει ταξιδέψει κανείς εκεί μόνος του, γιατί δεν τα πάω καλα με τα πρακτορεία....
Εγώ πήγα Τανζανία (και Ζανζιβάρη) μόνος μου, εύκολα ήταν και φτηνά. Έχει ΠΟΛΛΑ να κάνεις εκτός από τα συνηθισμένα απαραίτητα (σαφάρι-Ζανζιβάρη-Κιλιμάτζαρο), π.χ. φοβερά τρεκ στα βουνά και άπειρες κοινότητες Μασάι όπου μπορείς να μείνεις χωρίς σχεδόν καμία επεαφή με τον έξω κόσμο, και ουδεμία σχέση με τα χαζοτουριστικά χωριά Μασάι μέσα στα εθνικά πάρκα.

Για Κένυα δεν ξέρω και πολλά, είχε φασαρίες όταν περνούσα από Αιθιοπία και πέταξα από πάνω της για να πάω Τανζανία.
 

tzo

Member
Μηνύματα
63
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
θιβετ???
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
Εγώ πήγα Τανζανία (και Ζανζιβάρη) μόνος μου, εύκολα ήταν και φτηνά. Έχει ΠΟΛΛΑ να κάνεις εκτός από τα συνηθισμένα απαραίτητα (σαφάρι-Ζανζιβάρη-Κιλιμάτζαρο), π.χ. φοβερά τρεκ στα βουνά και άπειρες κοινότητες Μασάι όπου μπορείς να μείνεις χωρίς σχεδόν καμία επεαφή με τον έξω κόσμο, και ουδεμία σχέση με τα χαζοτουριστικά χωριά Μασάι μέσα στα εθνικά πάρκα.

Για Κένυα δεν ξέρω και πολλά, είχε φασαρίες όταν περνούσα από Αιθιοπία και πέταξα από πάνω της για να πάω Τανζανία.
Ευχαριστώ πολύ!!! αρκετά ανακουφιστηκή απάντηση!!! Στην διάρκεια της οργάνωσής του, ίσως χρειαστώ τα "φώτα" σου!!! Ευχαριστώ και πάλι!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.663
Likes
50.503
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ευχαριστώ πολύ!!! αρκετά ανακουφιστηκή απάντηση!!! Στην διάρκεια της οργάνωσής του, ίσως χρειαστώ τα "φώτα" σου!!! Ευχαριστώ και πάλι!
Eυχαρίστως, αλλά υπάρχουν και μέλη που έχουν πάει πολύ πιο πρόσφατα και θα έχουν περισσότερα να πουν, οπότε ρώτα δημοσίως.
 
  • Like
Reactions: tzo

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Λίγο πριν σκάσουν οι βόμβες στις Βρυξέλλες κλείσαμε το ταξίδι μας για Ιταλιά (πάλι!). Μπέργκαμο το Μάιο με σκοπό να επισκεφθούμε Βερόνα-Βενετία, μιας και στο Μπέργκαμο πήγαμε το 2014.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.299
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom