2017. Πού πάμε;

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
539
Likes
2.751
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Ακομα παιδευομαστε με την επιλογη...
20 μερες σε Σρι Λανκα ή Νεπαλ ή Ιραν ή 10 μερες στην Ισλανδια και ισως συνδιασμο μαζί με Πολωνια (για να μπορεσουμε οικονομικα να λειψουμε συνολικα το καθιερωμενο 20ημερο)...
Το ταξίδι θα γινει Φεβρουαριο και το φετινο μπάτζετ και των δυο μας στα 2500 ευρω για τα παντα.
Επιλογές...Ουφ...:D
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
ΕΝΦΙΑ 2017 (και κάτι υπόλοιπα του 2016), μια ΔΕΗ, κατι ψιλαδούρες ΟΤΕ, δυό τρια πακέτα τσιγάρα, 3-4 κιλά λαθραίο καπνό και κάτι μπιρόνια... όλα μια χαρά... Περνάμε καλά εδώ στο Ελλάδα και αυτό βγαίνει και στον κόσμο
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Με τις τωρινές προσφορές της ΑΙΓΑΙΟΥ έκλεισα για Μάρτιο δύο εβδομάδες Βαρκελώνη (θα είναι η κόρη μας εκεί για μεταπτυχιακό) και από εκεί βλέπουμε κάποιες πιθανές εκδρομές. Βγήκε 89 ευρω το άτομο με χειραποσκευή + 60 (πήγαινελα) για μια βαλίτσα σύνολο 238.
Ευελπιστούμε και σε άλλες προσφορές για μετέπειτα.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.081
Likes
2.495
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Για μια Αμερική ακόμη(ανατολικά αυτήν την φορά) δεν θα έλεγα όχι.Θα προσπαθήσουμε...
Μη μου βάζεις ιδέες εσύ... Πολύ τη λιγουρεύομαι την ανατολική ακτή κι εγώ (by the way, για να πας εκδρομή στους καταρράκτες Νιαγάρα που είναι Καναδά νομίζω, θέλει βίζα/καναδέζικη εστα ή κάτι τέτοιο? Ή φτάνει η Αμερικάνικη?)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
happy.JPG


ΣΚ του 2017. Όλοι γνωστοί Πολωνοί του Θανάση θα μπεκρουλιάζουν στο κρύο σε καποιο μπαρ της Κρακοβίας.
Ο κάφρος Θανάσης όμως αποφάσισε να πιεί το ρακομελό του στο Ψυρή.

Ξεκινάμε δυναμικα!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.411
Likes
14.385
Μη μου βάζεις ιδέες εσύ... Πολύ τη λιγουρεύομαι την ανατολική ακτή κι εγώ (by the way, για να πας εκδρομή στους καταρράκτες Νιαγάρα που είναι Καναδά νομίζω, θέλει βίζα/καναδέζικη εστα ή κάτι τέτοιο? Ή φτάνει η Αμερικάνικη?)
Δεν το ξέρω.Δεν έχω σκοπό να πάει καταρράκτες.Αποκλειστικά Νέα Υόρκη και άντε και καμιά Ουάσιγκτον.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
539
Likes
2.751
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Τελικά αποφασίσαμε,μετα την προσθήκη έξτρα ατομου στην παρεα να παμε βιετναμ μαζι με ενα τριήμερο στην καμποτζη (Angkor wat)... Το ταξίδι θα γίνει τελος γεναρη και θα διαρκέσει συνολικα 24 μέρες. υπομονη... :D
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μη μου βάζεις ιδέες εσύ... Πολύ τη λιγουρεύομαι την ανατολική ακτή κι εγώ (by the way, για να πας εκδρομή στους καταρράκτες Νιαγάρα που είναι Καναδά νομίζω, θέλει βίζα/καναδέζικη εστα ή κάτι τέτοιο? Ή φτάνει η Αμερικάνικη?)
Καναδα από Αμερική μπήκαμε πανεύκολα και γρήγορα (μόνο με τα διαβατήριά μας). Το ανάποδο είναι το ζόρι, όταν δηλαδη θες να ξαναμπείς Αμερική από Καναδά. Εκεί μας πήραν συνέντευξη, έλεγξαν τις βαλίτσες και μας ζήτησαν esta και να δουν εισιτήρια επιστροφής για Ελλάδα. Δε τα είχαμε μαζί αλλά ευτυχώς μας άφησαν..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.275
Μηνύματα
885.890
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom