2018 Που πάμε;

vikara

Member
Μηνύματα
475
Likes
4.029
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Τελικά, ότι απέμεινε από το 2018 θα είναι μήνας κ ταξίδι για εμένα (...κ ειμαι πολυ χαρουμενη,γιατι δεν φαινόταν κ πολύ ταξιδιάρικη η χρονια μου μέχρι πριν λίγο καιρό, η ντροπή του φόρουμ για το 2018 θα ήμουν,αν υπήρχε τέτοιος τίτλος :D )
Τον Οκτώβριο ένα 4ημερο στα Χανιά, τον Νοέμβριο 5 μερες Ντουμπάι+Άμπου Ντάμπι και τον Δεκέμβριο 5 μέρες Κολωνια/Βοννη!Ωραια θα κλεισουμε την (μεχρι τωρα ανησυχητικά ησυχη) χρονια!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.140
Likes
20.429
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Το 2018 ήταν η καλύτερη ταξιδιωτική μου χρονιά!
Θα την τελειώσω με Μαδρίτη, Τολεδο, Αβιλα, Σαλαμανκα, Σεγοβια και ότι προκύψει ενδιάμεσα από "κοτετσια και αυγά" :D

Εύχομαι το 2019 να είναι εξίσου άψογο!!!!
 
Last edited:

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Το 2018 ήταν η καλύτερη ταξιδιωτική μου χρονιά!
Θα την τελειώσω με Μαδρίτη, Τολεδο, Αβιλα, Σαλαμανκα, Σεγοβια και ότι προκύψει ενδιάμεσα από "κοτετσια και αυγά" :D

Εύχομαι το 2019 να είσαι εξίσου άψογο!!!!
Εκανα το ιδιο ταξιδι προπερσι.Μεγαλη εκπληξη η Σαλαμανκα στην οποια εκανα και διανυκτερευση.Απιστευτα ομορφη η πλατεια το.βραδυ φωτισμενη.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.140
Likes
20.429
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εκανα το ιδιο ταξιδι προπερσι.Μεγαλη εκπληξη η Σαλαμανκα στην οποια εκανα και διανυκτερευση.Απιστευτα ομορφη η πλατεια το.βραδυ φωτισμενη.
Σε όλα θα κάνω διανυκτερευση
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.753
Το 2018 ήταν η καλύτερη ταξιδιωτική μου χρονιά!
Θα την τελειώσω με Μαδρίτη, Τολεδο, Αβιλα, Σαλαμανκα, Σεγοβια και ότι προκύψει ενδιάμεσα από "κοτετσια και αυγά" :D

Εύχομαι το 2019 να είσαι εξίσου άψογο!!!!
Αφού θα μείνεις στην Aβιλα,έξω από την κεντρική πύλη των τειχών είχε ένα ωραίο ψητοπωλείο με κοτόπουλα
από τα γύρω κοτέτσια και όχι μόνο.Κάτσε λίγο πριν την δύση του ήλιου και κοίτα τα τείχη την ώρα που δύει ο ήλιος
και ανάβει ο φωτισμός των τειχών.Θα την λατρέψεις την πόλη.Είναι το ψητοπωλείο μαζί με το hotel Las Murallas
Θα βλέπεις τα τείχη κάπως έτσι..
screenshot-www.google.gr-2018.09.20-22-11-33.jpg
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.140
Likes
20.429
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Αφού θα μείνεις στην Aβιλα,έξω από την κεντρική πύλη των τειχών είχε ένα ωραίο ψητοπωλείο με κοτόπουλα
από τα γύρω κοτέτσια και όχι μόνο.Κάτσε λίγο πριν την δύση του ήλιου και κοίτα τα τείχη την ώρα που δύει ο ήλιος
και ανάβει ο φωτισμός των τειχών.Θα την λατρέψεις την πόλη.Είναι το ψητοπωλείο μαζί με το hotel Las Murallas
Θα βλέπεις τα τείχη κάπως έτσι..
View attachment 247785
Το υπόσχομαι! Άλλωστε γι αυτό θα μείνω....για να δώ την "ήσυχη" ομορφιά της πόλης!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Μες στη βδομάδα Σεγκόβια, 18-23 Οκτώβρη Μπιλμπάο-Αστούριας και 8-12 Νοέμβρη Βαρκελώνη και σκέφτομαι να προσθέσω στο γυρισμό ένα διήμερο στο Σαντιάγο δε Κομποστέλα αλλά δεν το έχω κλείσει ακόμη.
 

ravT

Member
Μηνύματα
141
Likes
167
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Παιδιά μην αυτοαποκαλείστε "ντροπή του φόρουμ" επειδή κάνατε λιγότερα ταξίδια απ όσα θα θέλατε γιατί σας διαβάζουμε και εμείς που 9 χρόνια τώρα δεν έχουμε πατήσει το ποδαράκι μας στο εξωτερικό και μας πονάει ιδιαιτέρως...
Αρχές Νοέμβρη, λύεται το εμπάργκο και με το σύζυγο θα κάνουμε ένα όμορφο ταξίδι. Από Θεσσαλονίκη (αφού πρώτα φτάσουμε εκεί) "πετάμε" για Άμστερνταμ με ένα ωραίο, χορταστικό 26ώρο stopover στη Βιέννη. Εκεί, εκτός απ το ότι θα δούμε μια υπέροχη πόλη, θα συναντήσουμε και καλούς Αυστριακούς φίλους οι οποίο δεν θα διστάσουν να ταξιδέψουν 5 ώρες για να μας συναντήσουν. Οι επόμενες 24 ώρες θα αφιερωθούν στο Άμστερνταμ το οποίο έχω να αντικρίσω 15 χρόνια ενώ ο τελικός προορισμός μας είναι προάστιο της Χάγης στο οποίο ζουν άλλοι πολύ καλοί μας φίλοι οι οποίοι και θα αναλάβουν το υπόλοιπο Ολλανδικό τουρ χωρίς ουδόλως να αποκλείεται η ημερίσια σε κάποια εκ των κοντινών Γερμανικών ή Βέλγικων μικρών, υπέροχων πόλεων. Fingers crossed και να αναμένετε μια χορταστική ταξιδιωτική ιστορία.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
ο φιλος μου ειναι στο πολυ τσακ να γινει σιλβερ και εγω (αλλο που δεν θελω:haha:) του ειπα ελα αγαπουλινουλακι μου να πεταχτουμε καπου να ασημωσεις :haha:
αυριο θα δηλωσω στην δουλεια κατι μερουλες αδειας που εχουν ξεμεινει και ελπιζω για καμια κωνσταντινουπολη τετραημερακι :rolleyes:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.005
ο φιλος μου ειναι στο πολυ τσακ να γινει σιλβερ και εγω (αλλο που δεν θελω:haha:) του ειπα ελα αγαπουλινουλακι μου να πεταχτουμε καπου να ασημωσεις :haha:
αυριο θα δηλωσω στην δουλεια κατι μερουλες αδειας που εχουν ξεμεινει και ελπιζω για καμια κωνσταντινουπολη τετραημερακι :rolleyes:
Ελπιζω να μη μπαινει ο συζυγος στο φορουμ, γιατι θα 'χουμε φονικο
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.189
Μηνύματα
883.391
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom