2021.Που πάμε;

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Θα εισαι εκει?? στελνω pm


να φυγω και ας κυκλοφορω και με φακο............................
@LULLU και @Konstantinoz πήγατε τελικά Μάλτα; πώς περάσατε;
Δυστυχώς λόγω αλλαγής δουλειάς, αναγκάστηκα να μεταθέσω το ταξίδι του Οκτωβρίου στη Μάλτα για το Πάσχα, με καπέλο στο εισιτήριο της Aegean :(.

Βλέπω το 2021 να κλείνει χωρίς άλλο ταξίδι εξωτερικό αλλά θα ταράξω τα σαββατοκύριακα εντός που μου έχουν λείψει μετά τα πέντε χρόνια στην ξενιτιά :).
 

marian90

Member
Μηνύματα
83
Likes
18
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
7.618
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Για παρέλαση στην Ρίγα... με 680e για 2 Business δεν μου ξέφευγε !​

Thu. 28 October 2021: Athens – Munich [/TD]


06:00 h Athens Athens (ATH) - 07:35 h Munich Munich (MUC) Terminal 2


LH 1757
operated by: Lufthansa

Status: confirmed

Seats: 03C*, 03A*
Class: Business Class (P)

*Seat reservations are not binding and may change due to an unscheduled change of aircraft.



Thu. 28 October 2021: Munich – Riga

09:30 h
Munich Munich (MUC) Terminal 2 - 12:35 h Riga Riga (RIX)


operated by: Air Baltic Corporation

Status: confirmed
Class: Economy Class (Y)


Sun. 31 October 2021: Riga – Munich

17:15 h Riga Riga (RIX) - 18:30 h Munich Munich (MUC) Terminal 2


operated by: Baltic Corporation

Status: confirmedClass: Economy Class (Y)


Sun. 31 October 2021: Munich – Athens


21:25 h Munich Munich (MUC) Terminal 2 - 00:50 h +1 Athens Athens (ATH)

LH 1756 operated by:Lufthansa

Status: confirmed
Seats: 03A*, 03C*
..... Μάλλον τι μάλλον σκ#@τ@ το πλάνο Latvia announces four weeks of lockdown as COVID-19 cases spike

ΥΓ Αφήστε τα LIKE και αρχίστε τα DISLIKE ..... @@@@@@@ συμβουλές ή προτάσεις ?
 

las

Member
Μηνύματα
85
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Δεν πήγε τελικά άσχημα το 2021
Πάσχα πήγα Αίγυπτο Αύγουστο Περού
έχω κλείσει για Νοέμβριο Ιορδανία
Και είμαι μεταξύ Μεξικού Αιθιοπίας για τα Χριστούγεννα.
Ξεκινά να διαβάζεις για Μεξικό. Ο χρόνος περνάει
 

las

Member
Μηνύματα
85
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Γύρισα το Σάββατο από 9 ήμερο ταξίδι από Αίγυπτο και έκλεισα για 17/10 Ιορδανία.:clap:
Αρα τώρα είσαι Ιορδανία. Μόλις γυρίσεις σε παρακαλώ πες μας το γίνεται εκεί και τι ακριβώς χρειάζεται. Έχω κλείσει 12 Νοέμβρη Ιορδανια
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Αρα τώρα είσαι Ιορδανία. Μόλις γυρίσεις σε παρακαλώ πες μας το γίνεται εκεί και τι ακριβώς χρειάζεται. Έχω κλείσει 12 Νοέμβρη Ιορδανια
Για δώσε μας κάποιο tip. Και ο Νάσος βέβαια, αν τελικά είναι εκεί. Έχεις αγοράσει ασφάλιση υγείας που καλύπτει covid19; Προς το παρόν είναι απαραίτητο PCR 72 ωρών για την είσοδο στη χώρα, υπάρχει εξαίρεση για το αεροδρόμιο της Άκαμπα; Το έχεις ψάξει;
 

las

Member
Μηνύματα
85
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Για δώσε μας κάποιο tip. Και ο Νάσος βέβαια, αν τελικά είναι εκεί. Έχεις αγοράσει ασφάλιση υγείας που καλύπτει covid19; Προς το παρόν είναι απαραίτητο PCR 72 ωρών για την είσοδο στη χώρα, υπάρχει εξαίρεση για το αεροδρόμιο της Άκαμπα; Το έχεις ψάξει;
Ότι ξέρεις ξέρω. Ασφάλεια νομίζω ότι είναι απαιτούμενη για την είσοδο στην χώρα. Δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα γιατί δεν είμαι σίγουρη αν θα γίνει το ταξίδι μιας και έκλεισα με ryanair 20 ευρώ πήγαινε έλα.. Κοιτάω συνεχώς το εισιτήριο και μια ανεβαίνει λίγο μια κατεβαίνει.. Που σημαίνει ότι δεν πρέπει να έχει μεγάλη συμμετοχή.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Άντε να δούμε τι θα κάνουμε γιατί πολλή άδεια μαζεύτηκε... Προς το παρόν έκανα μια εβδομάδα με μιξ τουρισμού και τηλεργασίας από την Αυστρία, αρκετή τηλεργασία από το (δεύτερο) σπίτι μου στην Κρήτη, ακολουθεί - ελπίζω - ένα 12ήμερο στην Ισλανδία, αρκετή ακόμα Κρήτη, ένα Λονδίνο κι ένα Παρίσι το Σεπτέμβριο, και ετοιμάζω κάτι μεγάλο για Νοέμβρη - Ιανουάριο (COVID και εργασίας επιτρεπόντων).
Άντε να σας πω και για το μεγάλο.... Ένα ταξίδι επτά εβδομάδων, solo επί το πλείστον, στην Κεντρική Αμερική. Δε θα είναι οργανωμένο (αν και θα χρησιμοποιήσω ένα custom travel pass για μετακινήσεις και κάποια activities από τη Bamba travel, για να έχω εξασφαλισμένες τις μετακινήσεις μου με door-to-door shuttles στις πιο επικίνδυνες από τις χώρες που θα επισκεφθώ, και για να ελαττώσω τα μετρητά που θα χρειαστώ (καθώς τα ATM είναι δυσεύερετα και οι κάρτες εξωτικό φρούτο). Ξεκινάω 26/11 από Αθήνα, προσγειώνομαι Cancun, και αφού επισκεφθώ Μεξικό (Cancun, Playa, Tulum & Chichen Itza μόνο), Belize, Γουατεμάλα, Ονδούρα (Copan μόνο), Ελ Σαλβαδόρ, Νικαράγουα, Κόστα Ρίκα και Παναμά, επιστρέφω 16/1 στην Αθήνα. Το ταξίδι θα είναι solo (όπως τα περισσότερα ταξίδια μου), εκτός από δυο εβδομάδες στο Μπελίζ και τη Γουατεμάλα που θα με κάνουν join δυο φίλοι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.597
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom