2022. Που πάμε;

valia*

Member
Μηνύματα
52
Likes
10
Κλεισε το ξενοδοχειο. Θα βρεις εισιτηρια πολυ φθηνοτερα απο 94. Αν μπουν περιορισμοι τον χειμωνα, θα τα κλαψεις τα 94, ενω το ξενοδοχειο ακυρωνεται χαλαρα.
Είπαμε εγώ δεν έχω πάει εξωτερικό,δεν ξέρω τι να κοιτάξω,που και γενικά τι άλλο πρέπει να προσέξω.Εσυ ξέρεις προφανώς και μου το λες,θα το αφήσω για πιο μετά (Νοέμβριος είναι καλά πιστεύεις?)Το θέμα μας είναι ότι είναι συγκεκριμένη η ημερομηνία που έχουμε άδεια οπότε γι'αυτό αγχώθηκα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Είπαμε εγώ δεν έχω πάει εξωτερικό,δεν ξέρω τι να κοιτάξω,που και γενικά τι άλλο πρέπει να προσέξω.Εσυ ξέρεις προφανώς και μου το λες,θα το αφήσω για πιο μετά (Νοέμβριος είναι καλά πιστεύεις?)Το θέμα μας είναι ότι είναι συγκεκριμένη η ημερομηνία που έχουμε άδεια οπότε γι'αυτό αγχώθηκα
Πηγαινουν πολλες εταιρειες Ρωμη. Καποια θα βρεις. Αντε να φυγεις απογευμα αντι για πρωι, δεν ειναι καταστροφη.
Σκεψου οτι εκλεισα το ξενοδοχειο για το Πασχα του 2022 που το βρηκα σε καλη τιμη γιατι αν μας ξαναμαντρωσουν μεσα ακυρωνεται ενω εισιτηριο θα κλεισω λιγο πριν. Η αν βρω ακυρωσιμο.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Κολομβια - Εκουαδορ ή Κολομβία - Παναμάς το καλοκαιρι πανω κατω στις 25 μερες ειναι ο βασικός στόχος. Βασικος για τρίτη συνεχή χρονια ελπίζω και για τελευταια.
Τωρα αν δεν παω Νοεμβριο Κειπ Ταουν να δω τους δικους μου θα παω ισως Φεβρουαριο
Απο κει και πέρα δε θα λεγα οχι σε κανα συντομο κοντινό ταξιδάκι σε ευρωπαϊκό προορισμο που δεν πήγαμε. Ίσως καμια Ρωμη, Μάλτα.
 

LikeNoOther

Member
Μηνύματα
63
Likes
138
Επόμενο Ταξίδι
Προς αναζήτηση...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βόρεια Κορέα
Έχω ήδη βρει εισιτήρια με 94€ πήγαινε έλα και φοβάμαι ότι δεν θα βρίσκω θέση μετά αν το αφήσω.Γι'αυτο κοιτάω να κλείσω πρώτα αυτά.Και σίγουρα το οικονομικό είναι ένα θέμα,αν έχω ξεμπερδεψει με αεροπορικά και ξενοδοχεία μπορώ μετά να μαζέψω τα χρήματα για μαζί
Τα λες και ακριβά 94 για Ρώμη 6 μήνες πριν :p Εκτός αν εννοείς για 2 άτομα τόσο. Αν θες πάντως την άποψη μου, κάνε λίγο υπομονή ούτως ή άλλως δεν ξέρουμε αύριο τι θα μας ξημερώσει με τον ιό και τις μεταλλάξεις. Βάζει κανείς το χέρι του στην φωτιά για το τι θα γίνεται τον Φλεβάρη; Αυτή τη στιγμή μοιάζει αιώνες μακριά...Εδώ εγώ για Σεπτέμβριο-Οκτώβριο κοιτάζω και πάλι με επιφύλαξη και ανησυχία. Η Ρώμη είναι ίσως ο πιο δημοφιλής προορισμός εξωτερικού για τους Έλληνες...Δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεις πτήσεις και καλές τιμές ειδικά με low cost εταιρείες όπως Ryan & Easy...
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Φέτος το καλοκαίρι κάτι κοντινό και εύκολο με low cost και σχετικά τελευταία στιγμή (δεν την ξαναπατάω με τα ακριβά εισιτήρια και τα voucher της Aegean). Από την άλλη θέλω πολύ να οργανώσω το ταξίδι μου για Νέα Υόρκη το Δεκέμβρη του 2022. Όνειρο ζωής. Σε άλλη περίπτωση θα το έλεγα με βεβαιότητα τώρα φοβάμαι μήπως όλοι οι χειμώνες, τουλάχιστον για κάποια χρόνια, είναι όπως ο φετινός. Εδώ η Αμερική δεν άνοιξε το καλοκαίρι για τους Ευρωπαίους, θα ανοίξει χειμώνα; Η Emirates πάντως επέστρεψε στην αδερφή μου τα εισιτήρια για Τόκυο, εύκολα και στο ακέραιο, οπότε σκέφτομαι να κοιτάξω προς τα εκεί από θέμα αεροπορικής, αν υπάρχουν ακόμα οι απευθείας πτήσεις. Εννοείται ότι όλα αυτά είναι σκέψεις και ευσεβείς πόθοι.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καιρός ήταν να ξεκινήσουμε το αισιόδοξο αυτό θέμα. Μετά το κάζο των δύο τελευταίων χρόνων, κι εγώ, όπως ανέφεραν όλοι σχεδόν, κινούμαι συντηρητικά και κάνω βραχυπρόθεσμα σχέδια. Προς το παρόν, υπάρχει κανονισμένη η Μάλτα για τα τέλη Οκτωβρίου. Εφόσον πραγματοποιηθεί χωρίς παρατράγουδα, θα προχωρήσω στην επόμενη κράτηση που θα είναι εντός του χειμώνα, Βιέννη (κλασικά) ή Παρίσι που έχω να πάω χρόνια. Από κει και πέρα κρατάω πάντα ζωντανό το όνειρο της Ισλανδίας για το Πάσχα 2022 (μείναμε κυριολεκτικά με τα εισιτήρια στα χέρια το Πάσχα του 2020 και δε ρισκάραμε να το προγραμματίσουμε για φέτος). Καλά να είμαστε και να ταξιδεύουμε!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Ψαχνομαι για Πασχα του 22. Βασικη μου επιθυμια ειναι το Στρασβουργο, που ακυρωθηκε περσι το Πασχα. Αλλα αγνοω αν φετος η easyjet θα βαλει δρομολογιο Αθηνα Βασιλεια που βολευε πολυ. Ουτε ξερω αν θα το ρισκαρα να κλεισω με easyjet παλι που καποιες ακυρωσεις τις κανει οπως περσι που ακυρωσε.

Η προθεση μου ειναι να κλεισω δωρεαν ακυρωσιμα εισιτηρια Aegean με μιλια . Αν και δεν ξερω σε ποιο απο τα κοντινα αεροδρομια θα βρω πηγαινε ελα πασχαλιατικα, να προτιμησω ποιο απο ολα?
Παρισι
Ζυριχη
Στουτγκαρδη
Φρανκφουρτη?
 
Last edited:

coco_

Member
Μηνύματα
1.302
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Ψαχνομαι για Πασχα του 22. Βασικη μου επιθυμια ειναι το Στρασβουργο, που ακυρωθηκε περσι το Πασχα. Αλλα αγνοω αν φετος η easyjet θα βαλει δρομολογιο Αθηνα Βασιλεια που βολευε πολυ. Ουτε ξερω αν θα το ρισκαρα να κλεισω με easyjet παλι που καποιες ακυρωσεις τις κανει οπως περσι που ακυρωσε.

Η προθεση μου ειναι να κλεισω δωρεαν ακυρωσιμα εισιτηρια Aegean με μιλια . Αν και δεν ξερω σε ποιο απο τα κοντινα αεροδρομια θα βρω πηγαινε ελα πασχαλιατικα, να προτιμησω ποιο απο ολα?
Παρισι
Ζυριχη
Στουτγκαρδη
Φρανκφουρτη?
Πάντως η easy έχει ανακοινώσει το πρόγραμμα μέχρι και το 22 κ έχει Βασιλεία μέσα δυο φορές την εβδομάδα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Πάντως η easy έχει ανακοινώσει το πρόγραμμα μέχρι και το 22 κ έχει Βασιλεία μέσα δυο φορές την εβδομάδα.
Τελεια, παω να δω. Δεν εδειχνε το skyscanner ως χθες.
Η αληθεια ειναι πως και επιστρεφουν τα λεφτα και ως περσι επετρεπαν αλλαγη προορισμου και ημερομηνιας. Εχουν και μεγαλυτερη δωρεαν hand luggage απο ολες τις low cost.
Edit: πολυ λιγες οι 2 την εβδομαδα, χαλια ωρα επιστροφης με ξενυχτι στο αεροδρομιο. Καλυτερα τα δωρεαν της Aegean.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.057
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Τελεια, παω να δω. Δεν εδειχνε το skyscanner ως χθες.
Η αληθεια ειναι πως και επιστρεφουν τα λεφτα και ως περσι επετρεπαν αλλαγη προορισμου και ημερομηνιας. Εχουν και μεγαλυτερη δωρεαν hand luggage απο ολες τις low cost.
Edit: πολυ λιγες οι 2 την εβδομαδα, χαλια ωρα επιστροφης με ξενυχτι στο αεροδρομιο. Καλυτερα τα δωρεαν της Aegean.
Εχει και η Ryanair για Baden-Baden , 60Κm απο Στρασβουργο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.707
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom