2022. Που πάμε;

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Μπαλετο δεν παω να δω ουτε αν με πληρωσουν. Γλιτωσες.
Και εσύ τέκνο Βρούτε;;;; :haha: :haha: :haha:
Θέλω πάρα πολύ να δω μία φορά επαγγελματικό μπαλέτο. Μετά θα δω αν θα θελήσω να ξαναδώ :p
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.777
Και εσύ τέκνο Βρούτε;;;; :haha: :haha: :haha:
Θέλω πάρα πολύ να δω μία φορά επαγγελματικό μπαλέτο. Μετά θα δω αν θα θελήσω να ξαναδώ :p
Ειναι επειδη δεν περιτριγυριζεσαι απο αμετρητα υπερβαρα κοριτσακια που οι γονεις πληρωνουν μια 10ετια μπαλετο γιατι ειναι ταλενταρες συμφωνα με τα λογια της ιδιοκτητριας της σχολης και δεν τους εχεις βαρεθει ολους αυτους.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Είναι πολύ μεγάλο το διάστημα μέχρι το Πάσχα και μέχρι τότε όλο και κάποια αλλαγή θα παίξει, απο την οποία και θα ωφεληθείς! Δεν θα αγχώνεσαι και δεν θα σκας για τίποτα! Όλα καλά θα πάνε, θα δεις ;)

Off topic είναι αλλά δεν πειράζει, εγώ έχω κλείσει διαμονή στο Μιλάνο απο τον Αύγουστο και φυσικά δεν έχω κλείσει ακόμα αεροπορικά.... Αυτό όμως που με ενοχλεί πιο πολύ απ' όλα είναι οτι η τελευταία παράσταση μπαλέτου στη Σκάλα είναι 15 Οκτώβρη και εγώ θα πάω (αν πάω) τέλη του μηνός....σιχτίρ!!! Νομίζω οτι είσαι η μόνη που θα καταλάβει το πόνο μου :haha:
Σε καταλαβαίνω κι εγώ, αλλά κάνω εικόνα το αντίστοιχο για όπερα όχι μπαλέτο (είμαι team @paefstra, το δοκίμασα και δεν).
Για το ταξίδι στη Βιέννη το Μάρτιο, έχω κλείσει ήδη δύο παραστάσεις. 😉
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.777
Σε καταλαβαίνω κι εγώ, αλλά κάνω εικόνα το αντίστοιχο για όπερα όχι μπαλέτο (είμαι team @paefstra, το δοκίμασα και δεν).
Για το ταξίδι στη Βιέννη το Μάρτιο, έχω κλείσει ήδη δύο παραστάσεις. 😉
Οχι ολες οι οπερες, αλλα καποιες ειναι πολυ ωραιες. Αν θελετε υπαρχει ο μαγικος συνδυασμος "μπαροκ οπερα", που αν ανεβαστει πιστα, εχει και χορο. Αν και προτιμω το μουσικο μερος, εχει πολυ ενδιαφερον γιατι ειναι πρωιμο μπαλετο, και μαλιστα το ειδος που δεν διδασκεται στις ελληνικες σχολες χορου.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
για όπερα όχι μπαλέτο (είμαι team @paefstra, το δοκίμασα και δεν).
Ο χορός με συγκινεί, είναι μία απο τις καλύτερες εκφράσεις του σώματος και θαυμάζω τους ανθρώπους που χορεύουν όμορφα! Το τραγούδι το έχω συνδέσει με το νόημα των στοίχων περισσότερο, οπότε η όπερα έχει άλλο αβαντάζ για μένα....
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Επειδή βλέπω μία επιβράδυνση στο παρόν τόπικ, ανακοινώνω πως μόλις κλείστηκαν τα εισιτήρια για Ισλανδία, για Αύγουστο του '22. Κρατώ μικρό καλάθι, καθώς έχω ξανακλείσει και δεν έγινε το ταξίδι, αλλά μια χαρά την έχω!:xalara:
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Χαίρομαι που το διαβάζω.Για πες και ενδεικτικό πρόγραμμα πτήσεων και κόστος τους αν θες
BOOKING CONFIRMATION
Here's your booking reference and information about your trip. If you want to know more about what is included in your ticket type and its cancellation and rebooking rules, you can do so here.

outbound-image
OUTBOUND
01 Aug 2022 Athens ATH - Reykjavik KEFSAS Go Smart
11:30- 17:50 (1 stop)2 bags in total
Athens ATH- Stockholm ARN11:30- 14:05 (3h 35m)
Arrival Terminal 5SAS
SK 1834| Airbus A320neoBooking class W
Arlanda ARN - Transfer time 2h 30m
Stockholm ARN- Reykjavik KEF16:35- 17:50 (3h 15m)
Departure Terminal 5SAS
SK 1857| Airbus A320neoBooking class WAdd lounge

inBound-image
RETURN
13 Aug 2022 Reykjavik KEF - Athens ATHSAS Go Smart
07:35- 21:25 (1 stop)2 bags in total
Reykjavik KEF- Stockholm ARN07:35- 12:45 (3h 10m)
Arrival Terminal 5Icelandair
SK 6156| Boeing 757-200Booking class K

Stockholm ARN- Athens ATH16:45- 21:25 (3h 40m)
Departure Terminal 5SAS
SK 1833| Airbus A320neoBooking class K
335,67 έκαστος
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Επειδή βλέπω μία επιβράδυνση στο παρόν τόπικ, ανακοινώνω πως μόλις κλείστηκαν τα εισιτήρια για Ισλανδία, για Αύγουστο του '22. Κρατώ μικρό καλάθι, καθώς έχω ξανακλείσει και δεν έγινε το ταξίδι, αλλά μια χαρά την έχω!:xalara:
, καλησπέρα.. Αναζητώ κ εγώ εισητηρια για Αύγουστο 22 βρήκες κάποια καλή προσφορά?? Αναζητώ κ μέσο μιλίων αν βρώ κάτι καλό..
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Συγνώμη τώρα είδα την ανάρτηση σου
Καλησπέρα! Κοίτα, πριν δύο χρόνια περίπου-έμενα Φρανκφούρτη ακόμα-είχα κλείσει Φρανκφούρτη-Ρέικιαβικ (απευθείας) γύρω στα 330ευρώ με Icelandair. Τώρα έψαχνα απλά μέσω skyscanner κα στις αεροπορικές και είδα πως αυτό που τελικά κλείσαμε ήταν ο καλύτερος μέχρι τώρα συνδυασμός κόστους και ωρών αναμονής με τις αλλαγές στον ενδιάμεσο σταθμό. 335ευρώ περίπου με βαλίτσα. Δε χρησιμοποίησα μίλια. Τα παρακολουθούσα ένα μήνα περίπου και σε αυτό που κράτησα ήταν οι δύο τελευταίες θέσεις σε αυτή την τιμή για την αναχώρηση προς Ρέικιαβικ.
 

Kandy

Member
Μηνύματα
56
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Έχω κλείσει μέχρι στιγμής Ιούνιο 5 μέρες Κοπεγχάγη. Σκέφτομαι για δεύτερη εβδομάδα του Πάσχα να κλείσω νότια Γαλλία και ίσως Χριστούγεννα Ουκρανία. Αυτά .. πολύ θα ήθελα να πάω να δω φίλους στην Αγία Πετρούπολη τον Ιούλιο αλλά συνήθως τα είσητηρια είναι στον Θεό εκείνη την εποχή ..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.777
. πολύ θα ήθελα να πάω να δω φίλους στην Αγία Πετρούπολη τον Ιούλιο αλλά συνήθως τα είσητηρια είναι στον Θεό εκείνη την εποχή ..
Κοιτα λιγο απο Βενετια πηγαινε ελα με 50 ευρω συνολικα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom