2023 πρώτο εξάμηνο. – Ταξιδιωτικά.

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.737
ΕΙΣΑΓΩΓΗ.

Αποφάσισα να γράψω συνοπτικά ορισμένες ταξιδιωτικές ιστορίες του πρώτου εξαμήνου του έτους 2023.
Θα γράψω σε περίπτωση που με αφήσει ο γνωστός προβοκάτορας, ο οποίος παρεμβαίνει σε όλες μου τις ιστορίες (όνομα δεν γράφω, γιατί θα με διαγράψει – ως συνήθως το φόρουμ- οι διαχειριστές) στους οποίους θα ήθελα να γράψω κάτι.
Ένας άνθρωπος που μόνο προσφέρει στο φόρουμ πρέπει να καταδιώκεται;
Εγώ το 1979 ήμουν στη Νικαράγουα.
Έχω βοηθήσει να δημιουργηθούν σχολεία στην περιοχή των Τσιάπας.
Θα περιμένω επτά ημέρες.
Αν ο γνωστός προβοκάτορας δεν χτυπήσει θα γράψω για τις ιστορίες του πρώτου εξαμήνου του 2023.
Σας υπενθυμίζω ότι εγώ μπορεί να είμαι απλά φιλοξενούμενος του φόρουμ, αλλά είμαι μόνο για να δώσω εμπειρία.
Δεν χρειάζομαι το φόρουμ.
Το φόρουμ πρέπει να χρειάζεται εμένα.
Είχα δώσει το Γενάρη κόκκινη κάρτα στο φόρουμ για ένα έτος.
Όμως από τα ταξίδια που έχω κάνει σε αρκετές πόλεις της Ευρώπης, σε αρκετές πόλεις της Αφρικής και στη Νότια Αμερική, νομίζω ότι με τις γνώσεις μου μπορώ να προσφέρω.
Αν θέλετε.
Σε διαφορετική περίπτωση διαγράφετε την παρούσα ανάρτηση.
Μπορώ να γράψω για το πρώτο εξάμηνο του έτους 2023, για Αιθιοπία, για Ταϊλάνδη, για Λονδίνο και Αγγλική επαρχία, για τα αποστακτήρια της Σκωτίας, για τη ΛΔ Αγκόλας, για τη ΛΔ Κονγκό, για Ρουάντα, για Αργεντινή, για Ουρουγουάη κλπ.
Αν θέλετε.
ΥΓ1. Ευχαριστώ πολύ τους @8avos, @KIKI ,@fotast, @GTS, @Smaragda53, @Defkalion για τη συμπαράσταση,
ΥΓ2. Περιμένω με χαρά τον προβοκάτορα για να μην αναρτήσω. Χρόνο πολύ δεν έχω.
 
Last edited:

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.557
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Περιμένω με χαρά τον προβοκάτορα για να μην αναρτήσω. Χρόνο πολύ δεν έχω.
Προβοκάτορα, μην του κάνεις τη χάρη. Άφησε τον να παιδεύεται όλο το καλοκαίρι γράφοντας.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.002
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Δευτέρα πρωί και καινούριο post από τον gelf! :clap::clap::clap:

Ξανακαλωσήλθες!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Προσωπικά δεν έχω παρέμβει ποτέ σε ιστορία σου, από τότε που παρερμήνευσες, διέστειλες και κορόϊδεψες ένα σχόλιο που ανέρτησα για κάτι στο Minsk. [Μιλάμε πάντα για Ιστορίες, άλλα σε άλλα κείμενενα, ναι]. Από κει και πέρα, ελευθέρας για μονόλογο χωρίς κανένα σχολιασμό ΕΝΤΟΣ των όρων του forum δε δίνω σε κανένα. Και θεωρώ το χαρακτηρισμό "προβοκάτορας" ως προσβλητικό.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Συγγνώμη που επεμβαίνω, αλλά αναρωτιέμαι: Εφόσον αμφότεροι ενοχλείστε από τα post/σχόλια του άλλου, γιατί δεν αλληλομπλοκάρεστε/ignore ο ένας τον άλλον να λυθεί το θέμα??
 

8avos

Member
Μηνύματα
651
Likes
6.359
Προσωπικά δεν έχω παρέμβει ποτέ σε ιστορία σου, από τότε που παρερμήνευσες, διέστειλες και κορόϊδεψες ένα σχόλιο που ανέρτησα για κάτι στο Minsk. [Μιλάμε πάντα για Ιστορίες, άλλα σε άλλα κείμενενα, ναι]. Από κει και πέρα, ελευθέρας για μονόλογο χωρίς κανένα σχολιασμό ΕΝΤΟΣ των όρων του forum δε δίνω σε κανένα. Και θεωρώ το χαρακτηρισμό "προβοκάτορας" ως προσβλητικό.
Προσωπικα θεωρω ξεχωριστές προσωπικότητες για το φορουμ και τους δυο σας.Ομως για ενα λαθος γράμμα που εκανε,πολυ σωστα θα μπορουσες να του το διόρθωνες,ομως να του λες πως ελεγε ψεματα και παρουσίαζε το ταξιδι του διαφορετικο,ηταν προσβλητικό.Αιτιλογησε πως εκανε λαθος και συ συνεχισες να του «επιτίθεσαι» σχετικα με τον τροπο που ταξιδευει.

Και ολα αυτα μιλώντας για ενα μελος που στα τοσα του γραπτα δεν εδωσε κανενα δικαιωμα ωστε να αιτιολογείται η επίθεση σου.

Ξανακαλωσηρθες και περιμενουμε Οποτε μπορεις εσυ την συνεχεια !
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Συγγνώμη που επεμβαίνω, αλλά αναρωτιέμαι: Εφόσον αμφότεροι ενοχλείστε από τα post/σχόλια του άλλου, γιατί δεν αλληλομπλοκάρεστε/ignore ο ένας τον άλλον να λυθεί το θέμα??
Όποιος θέλει να γράφει μόνος του, χωρίς σχόλια και απαντήσεις, ανοίγει το προσωπικο του blog.
Προσωπικα θεωρω ξεχωριστές προσωπικότητες για το φορουμ και τους δυο σας.Ομως για ενα λαθος γράμμα που εκανε,πολυ σωστα θα μπορουσες να του το διόρθωνες,ομως να του λες πως ελεγε ψεματα και παρουσίαζε το ταξιδι του διαφορετικο,ηταν προσβλητικό.Αιτιλογησε πως εκανε λαθος και συ συνεχισες να του «επιτίθεσαι» σχετικα με τον τροπο που ταξιδευει.

Και ολα αυτα μιλώντας για ενα μελος που στα τοσα του γραπτα δεν εδωσε κανενα δικαιωμα ωστε να αιτιολογείται η επίθεση σου.

Ξανακαλωσηρθες και περιμενουμε Οποτε μπορεις εσυ την συνεχεια !
Μιλάς για το Mercure στο Chiang Mai.
1. Δε μιλάμε για ταξιδιωτική ιστορία.
2. Το ένα γράμμα φυσικά δεν ήταν το πρόβλημα από καμμία πλευρά. Το πρόβλημά του ήταν ότι ανέφερα ότι είναι ξενοδοχείο το οποίο προτιμούν τα groups. Κάτι που το ξέρω επειδή έχω μείνει κι εγώ. Κι αντί να έχουμε μια φυσιολογική αντίδραση, είχαμε μια έκρηξη από πλευράς του. Για ποιό λόγο κάτι τέτοιο τον έθιγε, το ξέρει μόνο εκείνος. Δεν προσέβαλα κανένα, και ως εκ τούτου δεν ανακαλώ ούτε λέξη. Δεν υπάρχει θέμα "να αιτιολογείται η επίθεση σου" επειδή απλούστατα ουδέποτε έκανα καμμία επίθεση. Αντίθετα, αν θέλει να με προσβάλλει και να με λέει τραμπούκο, ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ.
 

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ταξίδι-Όνειρο
Warwick, NY
Εγώ πάλι έχω χάσει πολλά επεισόδια...
Αλλά κρίμα σε ένα φόρουμ για ταξίδια να υπάρχουν προσωπικές διαφορές που δεν λύνονται.
Είμαστε εδώ επειδή αγαπάμε το ίδιο πράγμα.
Οπότε, όσο μιλάμε για αυτό και όχι για κάτι άλλο, θα είμαστε όλοι χαρούμενοι.
Ποιος βγήκε κερδισμένος ξύνοντας παλιές πληγές;
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.005
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Τα ξενοδοχεια που επιλεγουν κατα κορον τα γκρουπς, ειναι προφανως επειδη πληρουν καποια στανταρτς και ετσι τα πρακτορεια δεν ρισκαρουν να εχουν παραπονα απο τους πελατες τους. Και μαλιστα συνηθως ειναι 4* ή 5* και τις περισσοτερες φορες αχρωμες, ασμες αλυσιδες. Υποπτευομαι οτι χρησιμοποιηθηκε μειονεκτικα οτι δεν ειναι ψαγμενος ταξιδιωτης. Σιγα τα ωα δηλαδη!
Ανοιχτο φορουμ ειναι και προσωπικα αυτα τα τελεσιγραφα δεν τα καλαταβαινω. Οποιος θελει γραφει, οποιος δεν θελει κατεβαζει την πενα.
 
Last edited:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.782
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom