2024 ! Που θα πάμε ? ε ? που ?

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τυ
Ελπίζω να μην έχουμε άλλες αναποδιές. Σαουδική Αραβία, Τυνησία και Μαλδίβες on a shoestring για αρχή της χρονιάς. Πρώτη φορά σε όλες.
Τυνησία, κάθε φορά που ακούω πως κάποιος πάει, ζηλεύω με την καλή έννοια. Το παλεύω 1,5 χρόνο, δε θέλει κανείς να πάμε, όλοι οι συνταξιδιώτες τη σνομπάρουν. Προς το παρόν έχω πάρει οδηγό και διαβάζω για όταν το καταφέρω.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.792
Likes
18.364
Τυ

Τυνησία, κάθε φορά που ακούω πως κάποιος πάει, ζηλεύω με την καλή έννοια. Το παλεύω 1,5 χρόνο, δε θέλει κανείς να πάμε, όλοι οι συνταξιδιώτες τη σνομπάρουν. Προς το παρόν έχω πάρει οδηγό και διαβάζω για όταν το καταφέρω.
Γιατί δε πας μόνη; Εύκολο ταξίδι είναι.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.792
Likes
18.364
Το σκέφτομαι πια πολύ σοβαρά, έχω κάνει αρκετά ταξίδια μόνη, αλλά όχι εκτός Ευρώπης και Β. Αμερικής.
Είναι και φθηνό ταξίδι, φθηνές πτήσεις, διαμονή και φαγητό και η Μεδίνα στη Τύνιδα καταπληκτική.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Είναι και φθηνό ταξίδι, φθηνές πτήσεις, διαμονή και φαγητό και η Μεδίνα στη Τύνιδα καταπληκτική.
Άσε, το ξέρω, τα έχω ψάξει όλα. Απλά θα ήθελα μία παρέα στη συγκεκριμένη χώρα, δεν ξέρω αν είναι τόσο άνετα για μία γυναίκα μόνη. Μαρόκο είχαμε πάει μόνες τέσσερις φίλες, ήταν τέλεια, Ινδία δύο φίλες επίσης ΟΚ.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.129
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Είναι και φθηνό ταξίδι, φθηνές πτήσεις, διαμονή και φαγητό και η Μεδίνα στη Τύνιδα καταπληκτική.
Είναι φτηνό όντως απο οτι εχω δει κιεγω, δεν έχω πάει,.. Απλά απο οτι καταλαβαίνω ειναι χωρα που '' μετράει'' να νοικιάσεις αυτοκίνητο για να την χαρείς στο full, κατι που μόνος δεν το κάνεις...
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Είναι φτηνό όντως απο οτι εχω δει κιεγω, δεν έχω πάει,.. Απλά απο οτι καταλαβαίνω ειναι χωρα που '' μετράει'' να νοικιάσεις αυτοκίνητο για να την χαρείς στο full, κατι που μόνος δεν το κάνεις...
Αυτό ακριβώς θέλω να κάνω, να νοικιάσω αυτοκίνητο όπως είχαμε κάνει στο Μαρόκο. Απλά μόνη μου να γυρνάω την Τυνησία με ένα αυτοκίνητο δεν μου φαίνεται τόσο ελκυστικό, μόνο το άγχος μην πάει ο,τιδήποτε στραβά, θα μου χαλάσει την όποια προσμονή για το ταξίδι.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.275
Αυτό ακριβώς θέλω να κάνω, να νοικιάσω αυτοκίνητο όπως είχαμε κάνει στο Μαρόκο. Απλά μόνη μου να γυρνάω την Τυνησία με ένα αυτοκίνητο δεν μου φαίνεται τόσο ελκυστικό, μόνο το άγχος μην πάει ο,τιδήποτε στραβά, θα μου χαλάσει την όποια προσμονή για το ταξίδι.
Σε μουσουλμανική χώρα μόνη γυναίκα καλύτερα όχι. Η Τυνησία είναι όλα τα λεφτά.
 

PenelopeApos

Member
Μηνύματα
73
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία, Περσία
Έχω κλείσει για τον Ιανουάριο 10 ημέρες Μαρόκο ... αλλά με τον σεισμό δεν μας βλέπω... με το απωθημένο θα μείνω
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.792
Likes
18.364
Αυτό ακριβώς θέλω να κάνω, να νοικιάσω αυτοκίνητο όπως είχαμε κάνει στο Μαρόκο. Απλά μόνη μου να γυρνάω την Τυνησία με ένα αυτοκίνητο δεν μου φαίνεται τόσο ελκυστικό, μόνο το άγχος μην πάει ο,τιδήποτε στραβά, θα μου χαλάσει την όποια προσμονή για το ταξίδι.
Έχει βανάκια που σε πάνε παντού, δε θα με σταματούσε αυτό. Έτσι μετακινήθηκα και εγώ, φθηνά και λαϊκα.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Σε μουσουλμανική χώρα μόνη γυναίκα καλύτερα όχι. Η Τυνησία είναι όλα τα λεφτά.
Το θέλω πολύ! Έχω πάει Μαρόκο-Αίγυπτο από Βόρεια Αφρική και όλοι επιμένουν ότι η Τυνησία είναι υποδεέστερη. Δεν πτοούμαι βέβαια, ξέρω τι θέλω να δω.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Έχει βανάκια που σε πάνε παντού, δε θα με σταματούσε αυτό. Έτσι μετακινήθηκα και εγώ, φθηνά και λαϊκα.
Αυτό σκέφτομαι να κάνω. Απλά θα προτιμούσα με παρέα και δικό μας μέσο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom