Τουρκία 3ήμερο στην Κωνσταντινούπολη!

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Υπέροχη η ιστορία σου καλή μου..και με μάγεψες με τις φωτογραφίες σου ;)!!! (αυτές με τα γλυκά τις έβαλες για να μας πεθάνεις :haha:...)
Σου εύχομαι να ξαναπάτε σύντομα!!!

ΥΓ: Καμία προσφορά για 2 με 6 του Μάη σε αεροπορικά παίζει? Ξέρω..πολλά ζητάω κι εγώ τελευταία στιγμή...:roll:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αν ψάξεις θα βρεις κάποια καλή προσφορά για Κωνστ/λη της τάξης των 200-250€ το άτομο.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Υπέροχη η ιστορία σου καλή μου..και με μάγεψες με τις φωτογραφίες σου ;)!!! (αυτές με τα γλυκά τις έβαλες για να μας πεθάνεις :haha:...)
Σου εύχομαι να ξαναπάτε σύντομα!!!

ΥΓ: Καμία προσφορά για 2 με 6 του Μάη σε αεροπορικά παίζει? Ξέρω..πολλά ζητάω κι εγώ τελευταία στιγμή...:roll:
Σ'ευχαριστώ πολύ Nicole mου,
για προσφορά στην Πόλη ψάξε και "deals για Κωνσταντινούπολη" στο google.. Tρέχουν κάποια dealsites προσφορές με αεροπορικά και διαμονή στα 200-300 ευρώ/άτομο μαζί με φόρους.. Για ελευθερες ημερομηνίες όμως πρέπει να επικοινωνήσεις πρώτα.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Μπραβο echo!! Για τις μερες που μεινατε κανατε και ειδατε πολλα πραγματα, πολυ γεματο προγραμμα!!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μπραβο echo!! Για τις μερες που μεινατε κανατε και ειδατε πολλα πραγματα, πολυ γεματο προγραμμα!!
Σευχαριστω πολυ! :) :) Όντως ήταν πολύ γεμάτο το πρόγραμμα αλλά δε κουραστηκαμε όπως σε αλλά ταξίδια γιατί με τα μμμ είχαμε πρόσβαση παντού και δε περπατησαμε παρα πολύ.. Αν το σχεδίαζα ξανά θα επέλεγα τα ίδια πράγματα. Αφήσαμε απέξω τοπ καπι, χαμάμ και πριγκηπονησια για επόμενη φορά!
 

Kafkasios

Member
Μηνύματα
144
Likes
79
Μπράβο και απο εμένα echo! Πραγματικά γεμάτες φουλ οι μερες σου! Οι φωτογραφίες σουε ιανι πολύ όμορφες. Ιδίως εκεινες με το ηλιοβασιλεμα
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
από τα λίγα μέρη που πήγα κάποιες φορές και θα ξαναπάω άλλες τόσες.. Πολύ κατατοπιστική η ιστορία σου για κάποιον που δεν έχει επισκεφθεί ποτέ την Πόλη! Ωραίες φωτο επίσης....
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Μπήκαμε λοιπόν στο μετρό του αεροδρομίου, το οποίο δεν είχε πολύ κόσμο και καθόμασταν σε όλη τη διαδρομή. Σε 45 λεπτά περίπου κατεβήκαμε στη στάση aksaray. Μεγάλο λάθος, γιατί είχε πολύ περπάτημα μέχρι το τραμ και πολλές σκάλες. Για το τραμ κοιτάς τις ταμπέλες "tramvay". Βγαίνοντας όμως είχαν κάτι έργα και είχε 10 λεπτά περπάτημα ως τη στάση τραμ. Αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει τη σταση zeytinburnu ας μας πει αν είναι πιο εύκολη εκεί η μετεπιβίβαση.
Το έχω γράψει πολλές φορές...δυστυχώς δεν το είχες διαβάσει
σαφώς και συμφέρει να κατέβει κάποιος στη στάση zeytiburnu,γιατί εκεί δεν περπατάς καθόλου εκτός σταθμού,απλά βγαίνεις από την μιά πλευρά ,του μετρό δηλ και στρίβεις στην άλλη πλευρά για να πάρεις το τράμ,(έχει κάτι σκαλοπάτια βέβαια αλλά αυτό είναι όλο),δε χάνεις χρόνο καθόλου,
και ο συνολικός χρόνος με μετρό και τράμ από αεροδρόμιο μέχρι στάση gulane(πριν το sircesi δηλαδή)είναι γύρω στα 50λεπτά.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Ξεκουραστήκαμε για λίγο και κατά τις 9 ετοιμαστήκαμε για μια βραδινή βόλτα στο Ortakoy. Πήραμε το τραμ ως kabatas, μετά funikular ως taxim και κει ρωτήσαμε στην αφετηρία λεωφορείων ποιο πάει Ortakoy. Το βρήκαμε και μετά από 20 λεπτά περίπου είμασταν εκεί. Η διαδρομή ήταν μικρή αλλά από καποιο σημείο και μετά είχε πάρα πολύ κίνηση παρόλο που ήταν 10 παρά.
Για να πάς Ortakoy δε χρειάζεται ν ανέβεις Ταξίμ(εκτός αν θέλατε για βόλτα να πάτε πρώτα εκεί),μπορείς και από kabatas κατ ευθείαν εκεί δηλ που τερματίζει το τράμ,υπάρχουν πολλές αφετηρίες λεωφορείων που κάνουν την παραλιακή διαδρομή προς Ιstyne και Sariye και περνούν κάνοντας στάση από Ortakoy.

Πολύ καλή η ιστορία σου και οι φωτό!μ άρεσε μεταξύ των άλλων που αποθανάτισες και το vacco στην bagdad caddesi που μου είχε κάνει και μένα εντύπωση όταν το πρωτοαντίκρυσα όμορφο εντυπωσιακό κτίσμα,το είχα πετύχει στολισμένο τις γιορτές και δεν χόρταινα να το βλέπω!
μαγική πόλη!!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μπράβο και απο εμένα echo! Πραγματικά γεμάτες φουλ οι μερες σου! Οι φωτογραφίες σουε ιανι πολύ όμορφες. Ιδίως εκεινες με το ηλιοβασιλεμα
Σ'ευχαριστώ πολύ! διάβασα και τη δική σου ιστορία, πολύ μου άρεσε! Όλοι στην Πόλη!:D

Το έχω γράψει πολλές φορές...δυστυχώς δεν το είχες διαβάσει
σαφώς και συμφέρει να κατέβει κάποιος στη στάση zeytiburnu,γιατί εκεί δεν περπατάς καθόλου εκτός σταθμού,απλά βγαίνεις από την μιά πλευρά ,του μετρό δηλ και στρίβεις στην άλλη πλευρά για να πάρεις το τράμ,(έχει κάτι σκαλοπάτια βέβαια αλλά αυτό είναι όλο),δε χάνεις χρόνο καθόλου,
και ο συνολικός χρόνος με μετρό και τράμ από αεροδρόμιο μέχρι στάση gulane(πριν το sircesi δηλαδή)είναι γύρω στα 50λεπτά.
Δυστυχώς δε το είχα διαβάσει και ταλαιπωρηθήκαμε και κάναμε και 1μιση ώρα αυτή τη διαδρομή.. Οπότε καλά κάνεις και το τονίζεις και όσοι το δουν
και εδώ θα ξερουν να μη τη πάθουν όπως εμείς..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom