Γαλλία Γερμανία Πορτογαλία Σουηδία 3 επιλογες ..για να δουμε ...για να δουμε...

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Σουηδία αρχες καλοκαιριού ???? τι άλλο να ζητήσει κανεις
Οσο αφορά την βαφτιση ,αν δεν βαφτίζεις εσυ πρόβλημα κανένα με χρόνο και τρεχάματα .
Είναι και ''ιδανική ''αφορμή για να μπορείς να πας χωρίς την υπόλοιπη φαμίλια
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.147
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
3. Κανεις μεγα λαθος με Γερμανια .Ειχα πει περσι τελη Μαιου και ηταν πολυ σουπερ για εκδρομες.Μερες μεγαλες ...φοβερα τοπια,πρασινο -λιμνες ..ουτε χιονια ουτε τιποτα!
Καλα, δεν περιμενα να 'χει χιονια. Το 3. τοτες

Αλλοι μιλουν για ζεστη πολυ.
Ειδες ποσο διαφορετικες αποψεις εχουμε σε μια ομαδα τελικα.
Για ζεστη μονο εγω εκανα λογο... δεν εχω παει ομως και δεν ξερω... πηγαινε Λισσαβωνα, αλλαξα γνωμη.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πολυ σταθερος εισαι παιδι μου.
Με εχεις ανεβοκατεβασει στην Ευρωπη 2-3 φορες ...χεχεχε
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Για ζεστη μονο εγω εκανα λογο... δεν εχω παει ομως και δεν ξερω... πηγαινε Λισσαβωνα, αλλαξα γνωμη.
Πολυ σταθερος εισαι παιδι μου.
Με εχεις ανεβοκατεβασει στην Ευρωπη 2-3 φορες ...χεχεχε
Αφού δεν παίζει το Λονδίνο Κλεοπάτρα μην περιμένεις κάτι καλύτερο από τον tripakia!:haha::haha:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αν δεν είναι τέλος-τέλος Ιουνίου, αλλά εκεί μεταξύ 18-23, η Στοκχόλμη έχει ένα μεγάλο ατού - που δεν αναφέρθηκε: Midsommar λέγεται και είναι η σπουδαιότερη γιορτή της Σκανδιναβίας. Άσε που "... κάνεις και γνωριμίες" (αν το ψάξεις λίγο, θα καταλάβεις τι εννοώ).

Και κάτι άλλο που πρέπει νά'χεις υπόψη σου - αν πας Σουηδία, τελικά: Εκείνη την εποχή η νύχτα κρατάει μόνο 4-5 ώρες! (χοντρικά: 10:30-03:30)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μωρε τωρα που το λες, να σε στειλω στο Λονδινο;
Μωρε εχω παει στας Λονδρας ..το 94 βεβαια ...σιγουρα το εχω στο προγραμμα ..οποτε θα σε χρειαστω τοτε με 1000
Αν δεν είναι τέλος-τέλος Ιουνίου, αλλά εκεί μεταξύ 18-23, η Στοκχόλμη έχει ένα μεγάλο ατού - που δεν αναφέρθηκε: Midsommar λέγεται και είναι η σπουδαιότερη γιορτή της Σκανδιναβίας. Άσε που "... κάνεις και γνωριμίες" (αν το ψάξεις λίγο, θα καταλάβεις τι εννοώ).

Και κάτι άλλο που πρέπει νά'χεις υπόψη σου - αν πας Σουηδία, τελικά: Εκείνη την εποχή η νύχτα κρατάει μόνο 4-5 ώρες! (χοντρικά: 10:30-03:30)
Δεν ξερω ακριβως τις ημερομηνιες ...θα πρεπει να συνεννοηθω ..παντως σιγουρα ειναι μια καλη ευκαιρια η Σουηδια (με ή χωρις τραπεζωματα) ...δεν πας και ευκολα.
Για να δω κιολας ...θα μας φιλοξενησουν,θα πληρωσουν χοτελ ή θα πουν βρειτε μονοι σας.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Σουηδία δεν έχω πάει, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, αν και αυτό με τα βαφτίσια δεν μου κάθεται και πολύ καλά.
Γερμανία έχεις ξαναπάει, όπως φαντάζομαι και Παρίσι.
Οπότε μονόδρομος Λισαβώνα. Για μένα πόλη έκπληξη με ωραία μέρη κοντινά να επισκεφθείς (η Σίντρα είναι must), αρκετά αξιοθέατα (Πύργος Μπελεμ, Ναυτικο Μουσείο, σούπερ ενυδρείο, όμορφο κάστρο με εκδηλώσεις το καλοκαίρι,), καλό φαγητό και οικονομικό (ιδίως τα θαλασσινα), μουσική fado και μερικές πανέμορφες γειτονιές με ωραία ταβερνάκια με καλό κρασί.
Και από ζέστη το 2004 ήμουν αρχές Αυγούστου και ήταν μια χαρά.
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Δεν καταλαβαίνω γιατι δεν μπορείς να πας΄εύκολα στην Σουηδία...Δεν είναι και στην άλλη άκρη του κόσμου..

Ιούνιος-ιούλιος είναι οι καλύτεροι μήνες για Σκανδιναβία. Η φύση είναι τελείως καταπράσινη, δεν έχει το κρύο της Ανοιξης ή του Χειμώνα και η μέρα είναι μεγάλη...

Από την άλλη η Λισσαβώνα είναι πολύ ωραία πόλη...καιρος σαν την Ελλάδα...ωραίες γειτονιές,μουσικες,...

νομίζω πως επιλέγω Λισσαβώνα!! Νομίζω πως για Σουηδία αξίζει να σπαταλήσεις περισσότερο χρόνο...Οχι βέβαια, ότι η Πορτογαλία δεν έχει άλλα πανέμορφα μέρη, αλλά αφού θα επικεντρωθείς Λισσαβώνα..
Για Σουηδία, μιλάς για Στοχόλμη ή για αλλόύ...?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.522
Μέλη
38.925
Νεότερο μέλος
aggelikik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom