Κως 3 μήνες στην Κω...

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Παιδιά έτσι τα έφερε η ζωή και σε ένα μήνα θα φύγω από την Αθήνα και θα πάω στην Κω για να υπηρετήσω τους 3 τελευταίους μήνες της θητείας μου...

Χειμώνας σε ελληνικό νησί θα είναι σίγουρα μία εμπειρία...ξέρει κανείς τι θα μπορώ να κάνω εκεί; Να σημειωθεί πως επειδή είμαι στρατονόμος θα έχω άπλετο ελεύθερο χρόνο...μέχρι και σπίτι θα νοικιάσω μαζί με άλλους 2.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Παλι καλα που υπαρχει και ενας κινηματογραφος: Καλοκαιρινός Ορφέας
Να επισκεφθει κανεις το Ασκληπιειο της Κω. Μια ενδιαφερουσα ιστοσελιδα: Ασκληπιείο Κω
και Υπουργείο Πολιτισμού και Τουρισμού | Ασκληπιείο Κω
και την αρχαια πολη της Κω: Αρχαία μνημεία πόλεως Κω
Αντε και καλος πολιτης!
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Aαα σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!!! :)


πάρτε και ένα τραγούδι που ακούω όλη μέρα σήμερα
 
Last edited by a moderator:

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Παιδιά έτσι τα έφερε η ζωή και σε ένα μήνα θα φύγω από την Αθήνα και θα πάω στην Κω για να υπηρετήσω τους 3 τελευταίους μήνες της θητείας μου...

Χειμώνας σε ελληνικό νησί θα είναι σίγουρα μία εμπειρία...ξέρει κανείς τι θα μπορώ να κάνω εκεί; Να σημειωθεί πως επειδή είμαι στρατονόμος θα έχω άπλετο ελεύθερο χρόνο...μέχρι και σπίτι θα νοικιάσω μαζί με άλλους 2.
Α ρε καρακόλι εκεί υπηρέτησα και εγώ ως στρατονόμος αλλά εννέα μήνες. Καλά γιατί να νοικιάσεις σπίτι; Δόκιμος είσαι;
Κοίταξε το νησί είναι όμορφο, αλλά από τα μέσα Οκτωβρίου και μετά είναι νέκρα. Το Σαββατο βράδυ κινείται κάπως και τα κλαμπάκια έχουν κόσμο.
Γυμναστήρια κλπ υπάρχουν, αλλά δεν υπάρχει πχ χειμερινό σινεμα.
Αν θες κάτι πιο συγκεκριμένο πες μου.

Edit: Απ' ότι βλέπω η Ερση με διαψεύδει ως προς το χειμερινό σινεμα, καθώς στο site που παραθετει μιλάει και για χειμερινή σεζόν. Το 1999 που ήμουν εγώ πάντως δε δούλευε
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
αλλά δεν υπάρχει πχ χειμερινό σινεμα.
Και ομως η ιστοσελιδα του θερινου Ορφεα ισχυριζεται οτι υπαρχει και ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΣ ΟΡΦΕΑΣ
Πλατεία Ελευθερίας
85300 Κως
Τηλ.: 22420 25036
ΦΑΞ: 22420 23110
και μαλιστα πολυ ομορφος απ' οτι ειδα στις φωτογραφιες της ιστοσελιδας.
Ο Glossoli που θα βρεθει εντος ολιγου θα μας ενημερωσει!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ερση ποσταραμε την ίδια στιγμή για το σινεμά.
Οπως θα δεις το διόρθωσα και στο μήνυμα μου.
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Α αφού εχει και cinema μήπως την παλέψουμε...όχι dik-7 δεν είμαι δόκιμος απλά θα νοικιάσουμε σπίτι μιας και μας δίνουν διανυκτερεύσεις και πραγματικά η τιμή ενοικίου που βρήκαμε είναι απλά αστεία!

Σκέφτηκα να πάρω και το ποδήλατο μαζί μου (είναι από αυτά που κλείνουν)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Να λοιπον και μια βελτιωση προς το καλυτερο!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Α αφού εχει και cinema μήπως την παλέψουμε...όχι dik-7 δεν είμαι δόκιμος απλά θα νοικιάσουμε σπίτι μιας και μας δίνουν διανυκτερεύσεις και πραγματικά η τιμή ενοικίου που βρήκαμε είναι απλά αστεία!

Σκέφτηκα να πάρω και το ποδήλατο μαζί μου (είναι από αυτά που κλείνουν)
Οκ πάω πάσο, αλλά εγώ όταν ήμουν έβγαινα από το στρατόπεδο όποια ώρα ήθελα και έμπαινα ό, τι ώρα ήθελα. Ο θαλαμος που είχαμε ήταν μόνο υων στρατονόμων κιαι φυσικά δικό μας γραφείο με υπολογιστη, τηλέοραση με filmnet (τότε) και όλα τα κομφορ.
Και φυσικά οι μετακινήσεις με το τζιπ της στρατονομίας.
Ποδήλατο εννοείται να πάρεις. Είναι πολύ δημοφιλές στο νησί, το καλοκαίρι βέβαια κυρίως.
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Οκ πάω πάσο, αλλά εγώ όταν ήμουν έβγαινα από το στρατόπεδο όποια ώρα ήθελα και έμπαινα ό, τι ώρα ήθελα. Ο θαλαμος που είχαμε ήταν μόνο υων στρατονόμων κιαι φυσικά δικό μας γραφείο με υπολογιστη, τηλέοραση με filmnet (τότε) και όλα τα κομφορ.
Και φυσικά οι μετακινήσεις με το τζιπ της στρατονομίας.
Ποδήλατο εννοείται να πάρεις. Είναι πολύ δημοφιλές στο νησί, το καλοκαίρι βέβαια κυρίως.
Όλα αυτά που είπες ισχύουν ακόμα στο ακέραιο...αλλά στο σπίτι μας θα έρχονται και οι κοπέλες μας για βόλτα:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.422
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom