4ήμερο στην Καρδαμύλη. Τι δεν πρέπει να χάσω;

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Γι αυτο προτεινα Καλαματα,εκει αποκλειεται να βαρεθητε σιγουρα..αλλα και Καρδαμυλη,κοντα ειναι η Στουπα που μια βολτα την εχει παραλιακα..Οι παραλιες της παντως δεν ειναι και οι καλλιτερες..Για ριξε μια ματια στα γυρω της Καλαματας,Αλμυρος,Μικρα Μαντινεια κλπ..ειναι ομορφα και βολικα εκει..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Οι παραλιες της Καλματας και στα περιξ εμενα δε μου λενε και πολλα.
Η φραση : ειναι διπλα στην Καρδαμυλη το πανεπιστημιακο της Καλαματας ...δεν ευσταθει και απολυτα.
Ειναι μια ωρα σκατοδρομος με στροφες.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Οι παραλιες της Καλματας και στα περιξ εμενα δε μου λενε και πολλα.
Η φραση : ειναι διπλα στην Καρδαμυλη το πανεπιστημιακο της Καλαματας ...δεν ευσταθει και απολυτα.
Ειναι μια ωρα σκατοδρομος με στροφες.
μικρα μαντινεια,κιτριες σαντοβα,ειναι υπεροχες,καθαρες και γραφικες..
ναι,σκατοδρομος με στροφες για καρδαμυλη..αποζημιωνεσαι ομως.
 

John1987

Member
Μηνύματα
37
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Αντζελες
Έκλεισα 19 με 25 Αυγ Καρδαμύλη...

Επειδή οι μέρες είναι αρκετές από παραλίες κοντινές και ενδεχομένως μέρη προς Λακωνική Μάνη τι θα προτείνατε;

Ευχαριστώ πολύ!
 

Camelia

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Να τολμησω να ρωτησω αν υπαρχει κανενα ωραιο μαγαζι για κοκτειλ στην Καρδαμυλη η εστω στη Στουπα;;
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
192
Likes
194
Να τολμησω να ρωτησω αν υπαρχει κανενα ωραιο μαγαζι για κοκτειλ στην Καρδαμυλη η εστω στη Στουπα;;
Στο aquarella στην Καρδαμύλη και στο ξενοδοχείο diapori suites με φοβερή θέα.

Στουπα δεν ξέρω αλλά φαντάζομαι όλο και κάτι θα έχει
 

Camelia

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Πολυ ωραια!!! Ενα ενα τα θυμαμαι αλλα μιας και εκλεισα για 2ημερο εκει, ψαχνω μαγαζι για φαγητο και παραλια (λογικα 1 μπανιο θα προλαβουμε να κανουμε) . Επειδη θα εχω σκυλακι θα ηθελα να μην ειναι μικρη τυπου φονεας για να μην ειμαστε ο ενας πανω στον αλλον και να ειναι ''καθαρη'' μην ειναι γεματη φυκια βραχια κλπ.
Απο φαγητο κοιταω τη Λελα αλλα απο φωτογραφιες που βλεπω δεν με τραβαει το φαγητο και δεν διαβαζω και τα πιο θετικα σχολια
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.303
Likes
1.774
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Φανταστική παραλία, αλλά αρκετά παγωμένη είναι η Καλόγρια, έχει και κάποια ωραία ταβερνάκια. Για φαγητό είχαμε καθίσει στο Τikla cuzina & wine bar. Πολύ ωραίος χώρος και από ότι θυμάμαι είχαμε μείνει ευχαριστημένοι με το φαγητο.
 

Camelia

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Καλογρια συνηθως γινεται λιγο χαμος. Σκεφτομουν την παραλια Καλαμιτσι αν ειναι λιγο πιο ησυχη..
Σε ευχαριστω , θα δω και το Τικλα!
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
192
Likes
194
Παραλία δελφίνια ανοργάνωτη με σκαλάκια για να κατέβεις πολύ ωραία νερά και ωραίος βυθός. Η αγαπημένη μου στην περιοχή.

Φαγητό το tikla είναι πολύ ωραίο,προς γκουρμέ γεύσεις όμως
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.762
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom