Γενικά 4η καλύτερη ευρωπαική εταιρεία η AEGEAN για το 2012

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Όχι μιλάω για πτήσεις στην Ιταλία που προσφέρει πλήρες γεύμα (αναλόγως την ώρα της πτήσης) !!!σαλατα,φαγητο, επιδόρπιο!
Φέτος;;; Πριν 1,5-2 χρόνια έχεις δίκιο έτσι ήταν.. Αλλά από φέτος έχω πάρει αρκετές φορές Ρώμη και μόνο ένα σαντουιτς έδιναν.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Ρώμη ε;;έπρεπε να πας Μιλανο που προσφέρει γεύμα!!!
:)
χαχα τι να πω... περίεργο μου φαίνεται.. Και Πράγα έχω πάει επίσης με Τσεχία πριν 2 μηνες και το ίδιο είχε μόνο ένα σάντουιτς.. Πριν 2 χρόνια θυμάμαι μόνο τα φαγητά της που ηταν σουπερ.. Μας φέρνει σαλάτα με ένα κυριως πιατο.. Και μετά από λίγο και σκολατόπιτες ..

Εσύ πριν πόσο καιρό μιλάς;
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Alex0077 said:
χαχα τι να πω... περίεργο μου φαίνεται.. Και Πράγα έχω πάει επίσης με Τσεχία πριν 2 μηνες και το ίδιο είχε μόνο ένα σάντουιτς.. Πριν 2 χρόνια θυμάμαι μόνο τα φαγητά της που ηταν σουπερ.. Μας φέρνει σαλάτα με ένα κυριως πιατο.. Και μετά από λίγο και σκολατόπιτες ..

Εσύ πριν πόσο καιρό μιλάς;
Για φέτος τον Ιούνιο!!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Και από πολύ πρόσφατη εμπειρία ο καφές ήταν ένα χλιαρό νεροζούμι με - άκουσον άκουσον - γαλατάκι σε σκόνη...

Sent from my iPod using Travel stories
Τις προάλλες με τους Κυπρίους αντί για καφέ μου βάλαν τσάι τα ταγάρια.
Καλύτερα το νεροζούμι των Ιταλών.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
vickokka said:
Πολυ καλη η Aegean και προσφέρει ακόμα φαγητο πλήρες όχι σαν την Alitalia που δίνει ένα καφέ και 2 μπισκοτα!!!
Και στις 7 πτησεις απο-προς Ιταλια κ Ρωμη κ Μιλανο που εκανα το τελευταιο 3μηνο εξ αναγκης με αυτη την εταιρεια, σε ολες εδιναν ενα σαντουιτς με πετρες του γρηγορη. πολυ καλυτερα τα ιταλικα μπισκοτα.
Μηπως το "πληρες" φαγητο εχει περασει στην ιστορια?
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Aθήνα - Βρυξέλλες (πέρσι) και Αθήνα - Μοσχα (φέτος) από τις καλύτερες πτήσεις που έχω κάνει με aegean, άψογη εξυπηρέτηση, κανονικό γεύμα, ταινία κατά την πτήση.. Και γω θα τους ψήφιζα άνετα..


(Πέρσι ήμουν σε πτήση Μιλάνο-Αθήνα και όντως είχε μια χαρά γευμα..)
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Κατα τη γνώμη μου το φαγητο παίζει ρόλο με την ώρα της πτήσης!!
Αν η πτήση είναι 8 το πρωι δεν μπορεί να σου προσφέρει μακαρόνια όπως στην βραδινή πτήση!!!
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Το φαγητο έχει υποβαθμιστεί αρκετα απο την Aegean στις κοντινές πτήσεις. Στις πιο μακρινές (Στουτγκαρδη-Αθήνα) χθες είχε κανονικό φαγητο, όχι κάτι το ιδιαίτερο όμως. Ίσα να περνάει η ώρα. Πιο σημαντικό προτέρημα της Aegean σε σχέση με τους Low-Cost αντιπάλους της είναι η αριθμημενη θέση και το δερματινο κάθισμα που πέφτει κιόλας να χαλαρωσεις. Το φαγητο είναι δευτερεύον

Sent from my iPhone using Travel stories
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.065
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom