Κύπρος 4 ημέρες στην Αυγουστιάτικη Πάφο

tina85

Member
Μηνύματα
14
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βραζιλια αργεντινη αμαζων
Α μάλιστα...πολύ ωραία! Θα το έχω υπόψιν μου :)
Ευχαριστώ πάρα πολύ! Πάντως η Κύπρος μας άφησε άριστες εντυπώσεις :)
αν αποφασίσετε σιγουρα πες μου και ημερομηνίες και αν ήμαστε και εμείς Κύπρο θα χαρώ πολύ να σας κάνω τη ξεναγό κιόλας free :)
 

nicpag

Member
Μηνύματα
81
Likes
76
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
αν αποφασίσετε σιγουρα πες μου και ημερομηνίες και αν ήμαστε και εμείς Κύπρο θα χαρώ πολύ να σας κάνω τη ξεναγό κιόλας free :)
Ω ευχαριστούμε πολύ :) Θα σου πω , αν κάτσει και πάμε :)
 

Alexandra4edu

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλος να ορίσετε ξανά :) επομενη φορα Λεμεσος :) πλεον εχει λεωφορεια που κανουν τη διαδρομη. Για ταξι δεν το συστήνω. Υπαρχει κ το λεγόμενο. Travel express για μεταφορεε σε αλλες πόλης που σιγουρα ειναι πιο οικονομικό απο τα κανονικά ταξί.
Για οποιαδήποτε Πληροφορία - βοήθεια μην διστάσετε...
Καλησπέρα σας, θα επισκεφθω την Παφο σε λιγες μερες και θελω να ρωτησω για το blue lagoon. Το καραβακι αφηνει τον κοσμο σε ρηχό σημείο. Ειναι καταλληλο δηλαδη για καποιον που δεν ξερει κολυμπι ή για παιδια? Επίσης σε ποιες αλλες παραλιες μπορούμε να παμε? Τι αλλα μερη να επισκεφθούμε??
Σας ευχαριστώ πολυ
 

nicpag

Member
Μηνύματα
81
Likes
76
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Καλησπέρα σας, θα επισκεφθω την Παφο σε λιγες μερες και θελω να ρωτησω για το blue lagoon. Το καραβακι αφηνει τον κοσμο σε ρηχό σημείο. Ειναι καταλληλο δηλαδη για καποιον που δεν ξερει κολυμπι ή για παιδια? Επίσης σε ποιες αλλες παραλιες μπορούμε να παμε? Τι αλλα μερη να επισκεφθούμε??
Σας ευχαριστώ πολυ
Καλησπέρα. Συγγνώμη για την πολύ καθυστερημένη απάντηση αλλά λόγω φόρτου εργασίας δεν πρόλαβα να απαντήσω νωρίτερα. Αν και λογικά έχετε ήδη πάει, απαντάω τώρα μήπως φανεί χρήσιμο σε κάποιον άλλο.
Λοιπόν το blue lagoon, αν θυμάμαι καλά, δεν προσφέρεται για κάποιον που δεν ξέρει κολύμπι, καθώς το καραβάκι σε αφήνει σε σημείο που δεν πατάς. Από παραλίες η πέτρα του Ρωμιού είναι πολύ όμορφη. Άλλες παραλίες δεν ξέρω, μιας και δεν τις επισκεφθήκαμε.
 

manos777

Member
Μηνύματα
25
Likes
29
Από Αθήνα ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος αλλά και ο πιο οικονομικός για να φτάσεις μέχρι την Πάφο?
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Από Αθήνα ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος αλλά και ο πιο οικονομικός για να φτάσεις μέχρι την Πάφο?
Μετά την αποχώρηση της Ryanair πέρσι το χειμώνα από το δρομολόγιο Αθήνα-Πάφος, απευθείας πτήσεις για Πάφο εκτελεί η Cobalt τρεις φορές την εβδομάδα (Τρίτη-Πέμπτη-Κυριακή αν δεν απατώμαι). Καθώς τα δρομολόγια είναι 3 φορές την εβδομάδα σίγουρα οι τιμές δεν είναι τόσο φθηνές όσο επί εποχής Ryanair γιατί γεμίζουν σχετικά γρήγορα τα αεροπλάνα προς τα εκεί. Από την άλλη όμως η Ryanair εξακολουθεί να πετάει για Πάφο από Θεσσαλονίκη και Χανιά. Επομένως τα σενάρια για πιο οικονομικό τρόπο μετάβασης στην Πάφο είναι 3:
1) Έγκαιρη αγορά εισιτηρίου με Cobalt air Αθήνα-Πάφος (τουλάχιστον ένα δίμηνο πριν- για το καλοκαίρι ακόμα περισσότερο) για την περίοδο που επιθυμείς να ταξιδέψιες
2) Εάν το σενάριο 1 δεν είναι εφικτό, πτήση για Λάρνακα (εδώ παίζουν πολύ περισσότερες επιλογές εταιριών, οπότε είναι πιο πιθανό να πετύχεις σχετικά φθηνό ναύλο ακόμα και 1 μήνα πριν), και από εκεί οδικώς για Πάφο (υπάρχουν και "τύπου υπεραστικά" λεωφορεία στην Κύπρο, εάν δεν νοικιάσετε αυτοκίνητο)
3) Εγκαιρη αγορά εισιτηρίου Ryanair από Θεσ/νικη για Πάφο+ οδικό ταξίδι από Αθήνα για Θεσ/νικη

Εάν σκέπτεστε να πάτε Πάφο μετά τον Οκτώβριο το σενάριο 3 παίζει να είναι και το πιο φθηνό διότι οι ναύλοι της Ryanair από εκείνη την περίοδο και μετά είναι σχεδόν εξευτελιστικά χαμηλοί. Εάν όμως σκέφτεστε να πάτε πιο άμεσα (μέχρι αρχές Οκτώβρη) το σενάριο 2 είναι μάλλον το πιο οικονομικό. Ψάξτε το πάντως έγκαιρα
 

dimis87

Member
Μηνύματα
125
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια
Καλος να ορίσετε ξανά :) επομενη φορα Λεμεσος :) πλεον εχει λεωφορεια που κανουν τη διαδρομη. Για ταξι δεν το συστήνω. Υπαρχει κ το λεγόμενο. Travel express για μεταφορεε σε αλλες πόλης που σιγουρα ειναι πιο οικονομικό απο τα κανονικά ταξί.
Για οποιαδήποτε Πληροφορία - βοήθεια μην διστάσετε...
Εγώ έχω μια άπορια …θέλουμε να έρθουμε καλοκαίρι και κοιτάμε που να μείνουμε καθαρά γι τουρισμό μπάνια και τα λοιπά ποια πόλη να κοιτάξω ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.528
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom