5στερο Ξενοδοχείο Θεσσαλονίκη

kostasmath23

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Καλησπερα σε ολους!

Ειμαι νεος στην παρεα σας και θα ηθελα τα φωτα και τις εμπειριες σας!

Θα παμε με την κοπελα μου πρωτη φορα ταξιδι ενα Σαβ/κο τον αλλο μηνα Θεσσαλονικη. Θα διανυκτερευσουμε μονο Σαββατο βραδυ εκει και ψαχνω να βρω ενα πολυ καλο ξενοδοχειο για να μεινουμε. Θελω να ειναι κατι πάρα πολυ καλο μιας και ειναι πρωτο μας ταξιδι, εστω και συντομο.

Ειμαι διατεθιμενος να δωσω μεχρι 150-200 ευρω.

Εψαξα στο booking.com βρηκα πολλες καλες επιλογες, αλλα θα ηθελα αν ειχατε να μου προτεινατε εσεις κατι που ξερετε. Επισης αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο και επειδη στο booking δε γραφει τετοιες πληροφοριες, θα μου αρεσε παρα πολυ να εβρισκα ξενοδοχειο που να εχει τζακουζι ΜΕΣΑ στο δωματιο (προσωπικο δηλαδη, οχι κοινοχρηστο του ξενοδοχειου)! Ξέρετε κανενα τετοιο???

Ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια σας!! :)
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Ως αναντάμ - παπαντάμ Σαλονικιός, έχω να σου προτείνω τα ακόλουθα 5άρια της Θεσσαλονίκης (λόγω θεσης και θέας).

Daios Luxury living
Thessaloniki Luxury Hotels | City Center Boutique Hotels Greece
Αν πάρεις καλή φόρα, απ' το μπαλκόνι μπαίνεις κατευθείαν στη θάλασσα (εντάξει, μεσολαβούν γύρω στα 15 μέτρα δρόμου και πεζοδρομίων, αλλά αναλύοντας τα γραφόμενά σου, φαίνεσαι καλός "άλτης")

Electra Palace
THESSALONIKI HOTELS Electra Palace Hotel in Thessaloniki
Πάνω στην πιο όμορφη πλατεία της Ελλάδας (Πλατεία Αριστοτέλους, you know αυτην που φαίνεται στη διαφήμηση της Absoulut http://photos1.blogger.com/blogger/5639/2020/1600/143353450_4a4dc4c040.jpg, είναι το τεταρτοκυκλικό κτήριο, στ' αριστερά του λαιμού)

Excelsior Hotel
5 Star Boutique Hotel In Thessaloniki Greece | Luxury Hotels
Το νέο στολίδι της πόλης. Περίπου 100 μέτρα αριστερότερα του Electra Palace. Δεν βλέπει στη θάλασσα (αλλά απ΄ όσο κατάλαβα δε σας νοιάζει), καταπληκτικό εστιατόριο.

και το all time clasic
Makedonia Palace
The Makedonia Palace Hotel, Thessaloniki Hotel, Instant Secure Online Reservations
Aυτό το ξέρουν και οι πέτρες.

Όσον αφορά το τζακούζι, δυστυχώς δε γνωρίζω. Αν δεν το γράφει στις πληροφορίες των δωματίων, ρώτα το ίδιο το ξενοδοχείο...

Από τα συμφραζόμενα στα γραφόμενα σου, φαίνεται ότι έρχεσαι με πονηρό σκοπό στην πόλη μας, οπότε για ρίξε και μια ματιά σ' αυτό http://www.andromeda-hotel.gr/ Μια νύχτα όμως δε φτάνει.... (αν με πιάνεις)
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
αν το ξενοδοχειο εχει τοση σημασια για σας και εφοσον θα διαθεσετε αρκετα χρηματα κοιταξτε και αυτο
Ξενοδοχείο Θεσσαλονίκη- Hyatt Regency Θεσσαλονίκη
σαν επιλογη νομιζω οτι ειναι ακριβως οτι ψαχνεις...προσωπικα δε θα το προτεινα ομως γιατι ειναι μακρια απο το κεντρο και η περιοχη τριγυρω δε λεει τιποτα....
εντος κεντρου νομιζω οτι οι καλυτερες επιλογες ειναι πρωτα ο δαιος και επειτα το ελεκτρα παλας...
Thessaloniki Greece Luxury Hotel Accommodation Rooms & Suites
ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ |ELECTRA PALACE HOTEL
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
Νομιζω οτι το πιο πολυτελες ειναι το Hyatt , και μετα το Νikopolis. Aλλα ειναι μακρια απο το κεντρο. Για κεντρικα, αυτα που σου ειπαν ήδη. Πιστευω οτι το Hyatt τουλαχιστο ,θα εχει σιγουρα (καποια)δωματια με τζακουζι, αλλα πρεπει να επικοινωνησεις με το ξενοδοχειο
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Azerbaijan/Bhutan
Το Electra Palace πριν 3-4 χρόνια που είχα μείνει μου είχε φανεί πιο πολύ σαν 4 αστέρων παρά 5.

Το Hyatt φαίνεται ακόμα χειρότερο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.995
Likes
12.062
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Δες και το Bristol (παλιο Capsis ).
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.100
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
η τριάδα των καλύτερων ξενοδοχείων κατα τη γνωμη μου ειναι hyatt, nikopolis, met οι τιμές ξεκινανε απο 130€,105€,100€ περίπου όλες με πρωινό.. τζακούζι στο δωμάτιο λίγο δύσκολο μιάς και τέτοια έχουν τα πολύ ακριβά δωμάτια.
 

kostasmath23

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Ως αναντάμ - παπαντάμ Σαλονικιός, έχω να σου προτείνω τα ακόλουθα 5άρια της Θεσσαλονίκης (λόγω θεσης και θέας).

Daios Luxury living
Thessaloniki Luxury Hotels | City Center Boutique Hotels Greece
Αν πάρεις καλή φόρα, απ' το μπαλκόνι μπαίνεις κατευθείαν στη θάλασσα (εντάξει, μεσολαβούν γύρω στα 15 μέτρα δρόμου και πεζοδρομίων, αλλά αναλύοντας τα γραφόμενά σου, φαίνεσαι καλός "άλτης")

Electra Palace
THESSALONIKI HOTELS Electra Palace Hotel in Thessaloniki
Πάνω στην πιο όμορφη πλατεία της Ελλάδας (Πλατεία Αριστοτέλους, you know αυτην που φαίνεται στη διαφήμηση της Absoulut http://photos1.blogger.com/blogger/5639/2020/1600/143353450_4a4dc4c040.jpg, είναι το τεταρτοκυκλικό κτήριο, στ' αριστερά του λαιμού)

Excelsior Hotel
5 Star Boutique Hotel In Thessaloniki Greece | Luxury Hotels
Το νέο στολίδι της πόλης. Περίπου 100 μέτρα αριστερότερα του Electra Palace. Δεν βλέπει στη θάλασσα (αλλά απ΄ όσο κατάλαβα δε σας νοιάζει), καταπληκτικό εστιατόριο.

και το all time clasic
Makedonia Palace
The Makedonia Palace Hotel, Thessaloniki Hotel, Instant Secure Online Reservations
Aυτό το ξέρουν και οι πέτρες.

Όσον αφορά το τζακούζι, δυστυχώς δε γνωρίζω. Αν δεν το γράφει στις πληροφορίες των δωματίων, ρώτα το ίδιο το ξενοδοχείο...

Από τα συμφραζόμενα στα γραφόμενα σου, φαίνεται ότι έρχεσαι με πονηρό σκοπό στην πόλη μας, οπότε για ρίξε και μια ματιά σ' αυτό Andromeda Hotel Μια νύχτα όμως δε φτάνει.... (αν με πιάνεις)

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες! Η αληθεια ειναι οτι ολα τα πρωτα τα ειχα ψιλοκοιταξει κ ειχα μια ιδεα, εκτος απο το τελευταιο το Ανδρομεδα! Ξερεις μηπως τιποτα επιπλεον για αυτο?? Η αληθεια ειναι οτι κοιταζω καποιες απο τις φωτο και μου αρεσει και κοιταω κ καποιες αλλες και μου μοιαζει σαν μπ*****λοξενοδοχειο! Ενταξει ζευγαρακι ειμαστε να περασουμε κάλα παμε, αλλα οχι και ετσι! Μπορει ομως να ειναι ιδεα μου ή να ηταν κακες οι φωτο για αυτο ρωταω!!


αν το ξενοδοχειο εχει τοση σημασια για σας και εφοσον θα διαθεσετε αρκετα χρηματα κοιταξτε και αυτο
Ξενοδοχείο Θεσσαλονίκη- Hyatt Regency Θεσσαλονίκη
σαν επιλογη νομιζω οτι ειναι ακριβως οτι ψαχνεις...προσωπικα δε θα το προτεινα ομως γιατι ειναι μακρια απο το κεντρο και η περιοχη τριγυρω δε λεει τιποτα....
εντος κεντρου νομιζω οτι οι καλυτερες επιλογες ειναι πρωτα ο δαιος και επειτα το ελεκτρα παλας...
Thessaloniki Greece Luxury Hotel Accommodation Rooms & Suites
ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ |ELECTRA PALACE HOTEL

Ξερεις μηπως αν καποιο απο αυτα τα 2 εχει τζακουζι??
 
Last edited by a moderator:

coco_

Member
Μηνύματα
1.303
Likes
1.774
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Ψαξε και το met δεν είναι πολύ κέντρο αλλά είναι καινούριο κ έχει σπα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.780
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom