5.000 ευρώ για να αλείφεις αντηλιακό, σε γαλλική πλαζ!

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
Γαλλία: θέρετρο αναζητεί τους τέλειους υποψήφιους για καλοκαιρινή δουλειά

TΗΕ ΙΝDΕΡΕΝDΕΝΤ , Του John Lichfield

ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΗΚΕ: Τρίτη 13 Απριλίου 2010



Ζητούνται νέοι και νέες για να περάσουν τον Ιούλιο και τον Αύγουστο σε μια γαλλική παραλία αλείφοντας με αντηλιακό τις πλάτες ωραίων νεαρών γυναικών και ανδρών. Η αμοιβή είναι 5.000 ευρώ.

Η παραθαλάσσια πόλη Σαμπλ ντ΄ Ολόν στη Δυτική Γαλλία άρχισε χθες την αναζήτηση των υποψηφίων για τη «δουλειά του καλοκαιριού». Το δημοφιλές θέρετρο στον Νομό Βαντέ, νότια της Βρετάνης, αναζητεί μέσω Ίντερνετ δύο «creamers», όπως τους περιγράφει χρησιμοποιώντας την αγγλική λέξη. Η δουλειά τους θα είναι να περάσουν τον Ιούλιο και τον Αύγουστο στην παραλία με 30.000 δείγματα αντηλιακής λοσιόν.

Οι τέλειοι υποψήφιοι πρέπει να είναι νέοι και ωραίοι και να έχουν λίγες ιατρικές γνώσεις. Πρέπει επίσης να ξέρουν να διασκεδάζουν και να είναι ικανοί να διοργανώνουν δραστηριότητες στην παραλία. Τα καθήκοντά τους θα είναι παρόμοια με αυτά των ναυαγοσωστών. Αντί όμως να σώζουν ανθρώπους από πνιγμό, θα τους σώζουν από τα ηλιακά εγκαύματα, ενώ τα παιδιά θα έχουν προτεραιότητα. Τίποτε δεν θα εμποδίζει τους «creamers» να προσφερθούν να αλείψουν τα προϊόντα τους στο «επάνω μέρος της πλάτης και των χεριών» ωραίων ενηλίκων, γυναικών και ανδρών, που κινδυνεύουν να ψηθούν από τον ήλιο.

Οι υποψήφιοι πρέπει να μιλούν γαλλικά, αλλά δεν είναι ανάγκη να είναι Γάλλοι. Οι λεπτομέρειες δημοσιεύονται στον ιστότοπο www. lejobdelete. com («le job de l΄ ete» σημαίνει στα γαλλικά «καλοκαιρινή δουλειά»). Οι υποψήφιοι έχουν περιθώριο έως τις 26 Μαΐου για να στείλουν βιογραφικό σημείωμα και ένα βίντεο 45 δευτερολέπτων, στο οποίο να εξηγούν ή να δείχνουν γιατί είναι οι κατάλληλοι για τη δουλειά. Οι δύο υποψήφιοι που θα προκριθούν θα αμείβονται με 850 ευρώ την εβδομάδα επί έξι εβδομάδες, από τις 10 Ιουλίου έως τις 22 Αυγούστου- θα λάβουν δηλαδή συνολικά 5.100 ευρώ.

πηγη: τα νεα
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Τα γαλλικά μου το χαλάνε ρε γαμώτο.. :roll:
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
οντως.. τα υπολοιπα τα κατεχουμε... τι τα θελουνε τα γαλλικα οταν μιλαει η γλωσσα του σωματος?
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Ε μα τι άλλο ζητάει? να ξέρεις να τρίβεις και να κάνεις μασάζ με λάδια... ά και να κάνεις παιχνίδια στην παραλία :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
εγώ πάλι που το χω με τα γαλλικά, με προβλημάτισε αυτο το "νεοι και νεες"....που λένε νεοι και νεες και εννοουν την πρώτη μετεφηβική περιοδο....:(
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
αυτα τα χουμε "σπουδασει".. τα γαλλικα ομως?

και σου λεγανε οταν ησουνα μικρη να μαθεις γαλλικα και πιανο... τπτ εσυ...
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Εμένα Dafni με προβλημάτισε και αυτό:


Οι υποψήφιοι έχουν περιθώριο έως τις 26 Μαΐου για να στείλουν βιογραφικό σημείωμα και ένα βίντεο 45 δευτερολέπτων, στο οποίο να εξηγούν ή να δείχνουν γιατί είναι οι κατάλληλοι για τη δουλειά.
Τι θα δείχνει αυτό το βίντεο και πως θα αποδεικνύει ότι είσαι κατάλληλος για τη δουλεια? :roll:

Θα κυκλοφορήσει και σε DVD?
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Dorotija μπορούμε να συνεργαστούμε,
εγώ το χω το γαλλικό εσύ είσαι νέα κι ωραία,
οπότε μας βλέπω να γινόμαστε μόνιμες δεν θα μας κουνήσει κανείς
και με τίποτα απ τη θεσούλα:haha:

Βλέπω και Dafni στην παρέα ,η επιτυχία είναι σίγουρη,
καθηγήτρια Γαλλικών οπότε η δουλειά θα γίνει σ επαγγελματικό επίπεδο.
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Αυτη ειναι δουλεια αλλα εχω μια απορια οι υποφηφιοι θελουν να ειναι νεοι και νεες, αυτοι που θα απολανβανουν το μασαζ πως θα ειναι;
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Ας ελπίσουμε Lyda ότι είναι τουλάχιστον συνομήλικοι,
αλλιώς εγώ παραιτούμαι δεν αντέχω τα δύσκολα:haha:
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Ζητούνται νέοι και νέες για να περάσουν τον Ιούλιο και τον Αύγουστο σε μια γαλλική παραλία αλείφοντας με αντηλιακό τις πλάτες ωραίων νεαρών γυναικών και ανδρών. Η αμοιβή είναι 5.000 ευρώ.


Δηλ. αυτός που θα πάρει την δουλειά,μπορεί να αρνηθεί το "άλειμα" σε άσχημους ή ηλικιωμένους;;;:roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.161
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom