Τουρκία 7ήμερη οδική-Κωνσταντινούπολη από Αθήνα

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η γη !!!
Γεια σας παιδιά!
Τί γνώμη έχετε γι'αυτή την εκδρομή;Η περιοχή Ταξίμ είναι καλή για διαμονή; Και το πρακτορείο almos travel καλό; Ξέρει κανείς;
Ευχαριστώ!!!:)
 
Μηνύματα
108
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Βουκουρέστι
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
etoile γειά σου και απο μένα.Επισκέφθηκα πρόσφατα τη Κωνσταντινούπολη , αρχές Νοε και έμεινα σε ξενοδοχείο στη πλατεία Taxsim.Εκεί να κλείσεις είναι το κέντρο και εκεί κτυπάει ο ρυθμός της πόλης.Διάβασε και τη ιστορία μου για περισσότερα.
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Η πλατεία Ταξίμ μια χαρά είναι!Εκεί τριγύρω βρίσκονται πολλά ξενοδοχεία. Πριν 2,5 χρόνια που πήγα, έμεινα στο KONAK HOTEL, σε ένα στενάκι λίγο μετά την πλατεία Ταξίμ.Για το μόνο που σε λυπάμαι είναι οτι θα γυρίσετε όλη την Ελλάδα και τη μισή Τουρκία για να φτάσετε!Δε διάλεξες μία αεροπορική να είσαι σε μία ωρίτσα στην Πόλη!
 

tzo

Member
Μηνύματα
63
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
θιβετ???
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
εγω εκανα αυτο το ταξίδι πέρυσι την πρωτοχρονια...η διαδρομη ειναι λίγο κουραστικη γιατι σε σταματανε καθε λιγο και λιγακι στα "δικα τους μαγαζια", μια για φαγητο, μια για νερο κλπ....και κατανταει σπαστικο και κυριως στην επιστροφη που ανυπομονεις να φτασεις σπιτι....κατα τα αλλα η περιοχή που θα μείνετε είναι μια χαρά, απλα απο την απεναντι μερια του ποταμου είναι πιο αυθεντικα. Αλλα και αυτο δεν ειναι προβλημα πας ευκολα με το τραμ.....καλα να περασετε!!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
απλα απο την απεναντι μερια του ποταμου


δεν ειναι ποτάμι.....ο κερατιος κόλπος ειναι....

tzo εσυ δεν πηγες ινδία....γυρισες? δεν μας είπες πως πέρασες?
 

japetus

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.072
δεν ειναι ποτάμι.....ο κερατιος κόλπος ειναι....
Η αλήθεια είναι ότι θεωρητικά ο Κεράτιος είναι εκβολές ποταμού. Παλιοτερα ήταν οντως ποτάμι αλλα πλέον οι εκβολές του ρυακιού πια, βρισκονται στο βορειο ακρο του.
Χαρακτηριστικό είναι και το πληθος των ψαριών που συγκεντρώνονται στο άκρο του (οπου μαζευονται οι ψαραδες του Γαλατά), μια και τα νερα εκει είναι υφάλμυρα..
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Μπρρρρρρρρρρρρ!!Μακριααααααα,ειμαι και παθων!Επρεπε να πας αεροπορικως και ακομα,οχι χειμωνα.Ελπιζω και να γυρισεις,ευχαριστημενος/η!Συνφωνω και με τον Τζο ,πιο πανω.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Η αλήθεια είναι ότι θεωρητικά ο Κεράτιος είναι εκβολές ποταμού. Παλιοτερα ήταν οντως ποτάμι αλλα πλέον οι εκβολές του ρυακιού πια, βρισκονται στο βορειο ακρο του.
Χαρακτηριστικό είναι και το πληθος των ψαριών που συγκεντρώνονται στο άκρο του (οπου μαζευονται οι ψαραδες του Γαλατά), μια και τα νερα εκει είναι υφάλμυρα..
μπορει να ειναι και ετσι..δεν εχω καμμια αντιρρηση...δεν εχω χρονο να το ψάξω..απλα αναφερεται σαν κερατιος κόλπος και οχι σαν ποτάμι..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.991
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom