7ήμερη σε νησί οικονομικά

LV24

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Καλησπέρα σας όλους! Ψάχνοντας να κλείσω για το διάστημα από 8 Αυγούστου έως 20 περίπου ένα 7ήμερο σκέφτηκα αμέσως τη βοήθειά σας!
1) Πρώτα από όλα τι πιστεύετε για τα εκατομμύρια σάιτς με τις προσφορές και τα κουπόνια; Είναι αξιόπιστα; Ποιο από όλα έχει μια μηχανή αναζήτησης να βάζω τις μέρες που θέλω και να βλέπω τις προσφορές που υπάρχουν; Είτε τις προσφορές των ίδιων των ξενοδοχείων ή των σάιτ που έχουν τις προσφορές π.χ. golden deals κ.λπ.
2) Δεύτερον τι προτείνετε εσείς για 7 μέρες να έχω δίπλα τη θάλασσα, να μη χρησιμοποιήσω αμάξι αλλά συγκοινωνίες/ταξί και κυρίως ωραίες παραλίες και οικονομικά αλλά καλά; Και γι' αυτό το διάστημα που σας είπα; Ήσυχα για ξεκούραση. Ηλικία έως 30 ετών. :) Σκέφτηκα και εξωτερικό γιατί έχουν βγει πολλές προσφορές αλλά πού θα βρω τέτοιες θάλασσες σαν τις δικές μας; Εκτός κι αν έχετε κάτι να προτείνετε και για εξωτερικό.
3) Όταν λέει bed and breakfast πρόκειται για στούντιο ή ξενοδοχείο; Περιλαμβάνει διαμονή και πρωινό, σωστά;
Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ εκ των προτέρων.:D
 

alisaxni

Member
Μηνύματα
77
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Ολόκληρη η υφήλιος...
1. Αξιοπιστα ειναι τα περισσοτερα, αλλα πριν καταθεσεις τα χρηματα, καλο θα ειναι να κανεις ενα τηλεφωνημα στο εκαστοτε ξενοδοχειο να δεις εαν υπαρχει διαθεσιμο καταλυμμα και να δεις αν ισχυει η προσφορα για το διαστημα που θες, καθως μερικα κουπονια εχουν ημερομηνια ληξης. Επειτα κλειστα, γτ μερικα ειναι αρκετα καλα.
2. Χωρις αυτοκινητο μπορεις να γυρισεις νησια οπως: Ζακυνθος, Λευκαδα, Σκιαθος, Κερκυρα, Αγκιστρι (αν και ειναι υπερβολικα μικρο για το διαστημα που θες εσυ), Μυκονο, Σαντορινη, Παρο, Χιο. Σιγουρα υπαρχουν κι αλλα, μα σου αναφερω αυτα που ξερω πως εχουν τακτικες συγκοινωνιες απο προσωπικη εμπειρια και απο φιλους.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.763
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Θέλεις να πας διακοπές την πιο high season της χρονιάς, να το κλείσεις τελευταία στιγμή και να είναι και οικονομικό; Και γιατί δεν ζητάς τον πρώτο αριθμό του λαχείου, πιο εύκολο μου φαίνεται...
 

LV24

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Θέλεις να πας διακοπές την πιο high season της χρονιάς, να το κλείσεις τελευταία στιγμή και να είναι και οικονομικό; Και γιατί δεν ζητάς τον πρώτο αριθμό του λαχείου, πιο εύκολο μου φαίνεται...
χαχαχα Το έχω καταφέρει στο παρελθόν και με επιτυχία! Όχι δυστυχώς τον πρώτο αριθμό του λαχείου! Μα λόγω κρίσης υπάρχουν και βγαίνουν συνέχεια τόσες προσφορές που δε χρειάζεται πια να κλείνεις για διακοπές από το Πάσχα όπως γινόταν παλιά την περίοδο των παχιών αγελάδων! Το θέμα είναι ότι υπάρχουν τόσα σάιτ αναζήτησης τα περισσότερα με ελλιπή φόρμα αναζήτησης που μπερδεύεσαι. Δεν υπάρχει κάτι ολοκληρωμένο. Τώρα οι αγελάδες είναι ισχνές, πολύ ισχνές άρα δεν ξέρεις από καιρό πριν αν μπορείς να πας διακοπές και πού. Εξού και το last minute.Μακάρι να έρθει η περίοδος που θα κλείνουμε πολύ νωρίτερα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.065
Likes
41.283
Τι να πω! Ακατόρθωτο μου φαίνεται το σχέδιό σου. Αυτή την εποχή πάει διακοπές η μισή Ελλάδα. Αν τα καταφέρεις, ενημέρωσέ μας, γιατί προσωπικά κλείνω 2 μήνες πριν και πληρώνω σχεδόν 30% λιγότερα στο ίδιο κατάλυμα.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα σας όλους! Ψάχνοντας να κλείσω για το διάστημα από 8 Αυγούστου έως 20 περίπου ένα 7ήμερο σκέφτηκα αμέσως τη βοήθειά σας!
1) Πρώτα από όλα τι πιστεύετε για τα εκατομμύρια σάιτς με τις προσφορές και τα κουπόνια; Είναι αξιόπιστα; Ποιο από όλα έχει μια μηχανή αναζήτησης να βάζω τις μέρες που θέλω και να βλέπω τις προσφορές που υπάρχουν; Είτε τις προσφορές των ίδιων των ξενοδοχείων ή των σάιτ που έχουν τις προσφορές π.χ. golden deals κ.λπ.
2) Δεύτερον τι προτείνετε εσείς για 7 μέρες να έχω δίπλα τη θάλασσα, να μη χρησιμοποιήσω αμάξι αλλά συγκοινωνίες/ταξί και κυρίως ωραίες παραλίες και οικονομικά αλλά καλά; Και γι' αυτό το διάστημα που σας είπα; Ήσυχα για ξεκούραση. Ηλικία έως 30 ετών. :) Σκέφτηκα και εξωτερικό γιατί έχουν βγει πολλές προσφορές αλλά πού θα βρω τέτοιες θάλασσες σαν τις δικές μας; Εκτός κι αν έχετε κάτι να προτείνετε και για εξωτερικό.
3) Όταν λέει bed and breakfast πρόκειται για στούντιο ή ξενοδοχείο; Περιλαμβάνει διαμονή και πρωινό, σωστά;
Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ εκ των προτέρων.:D
καλησπέρα, μέσα στις επιλογές θα σου πρότεινα να κοιτάξεις το νησί της Νάξου, καθώς θεωρείται αρκετά οικονομικό εν συγκρίσει με άλλα νησιά των κυκλάδων και υπάρχουν και επιλογές τελευταίας στιγμής.
 

LV24

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
καλησπέρα, μέσα στις επιλογές θα σου πρότεινα να κοιτάξεις το νησί της Νάξου, καθώς θεωρείται αρκετά οικονομικό εν συγκρίσει με άλλα νησιά των κυκλάδων και υπάρχουν και επιλογές τελευταίας στιγμής.
Νάξος χωρίς αυτοκίνητο; Και πού αξίζει να μείνεις; Τελικά ξέρει κανείς μια αξιόπιστη μηχανή αναζήτησης; Κάπως αυτό που σκέφτομαι σαν ιδανική φόρμα αναζήτησης το πλησιάζει το trivago αλλά και πάλι υπολείπεται σε κάποια σημεία.:mad::roll:
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
εντάξει όλο το νησί δεν το γυρίζεις χωρίς αυτοκίνητο αλλά οι συγκοινωνίες είναι καλές για να δεις πολλά και βασικά πράγματα. Στο πρότεινα γιατί θες κάτι οικονομικό και με ωραίες παραλίες. Και τώρα που ο Αύγουστος μπαίνει είναι δύσκολο να βρεις κάτι σε ένα μικρό νησί που δεν έχει πολλά ξενοδοχεία. Για διαμονή στην Νάξο η περιοχή του Αι Γιώργη που είναι κοντά στην χώρα ή ο Άγιος Προκόπιος - Πλάκα που είναι τουριστικό μέρος με θάλασσα κοντά.
 

theloellinika

Member
Μηνύματα
25
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Μυστικό
Ταξίδι-Όνειρο
Αγαθονήσι-Ψέριμος
Αν καταφέρεις να βρεις δωμάτιο στη Σίκινο (είναι πιθανόν),μπορειτε 2 άτομα να περάσετε μια χαρά άνετα με καλή διαμονή και καλό φαγητό 7 μέρες ακόμη και με 450 ευρώ...νομίζω οτι είναι αρκετά καλά!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.304
Likes
5.040
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Σκέφτηκα και εξωτερικό γιατί έχουν βγει πολλές προσφορές αλλά πού θα βρω τέτοιες θάλασσες σαν τις δικές μας; Εκτός κι αν έχετε κάτι να προτείνετε και για εξωτερικό.
Aν θες εξωτερικό υπάρχει για 8-16.08 εισιτήριο για Νίκαια με ?200 με Air France. Θάλασσες σαν τις δικές μας δεν έχει στη Γαλλική Ριβιέρα αλλά στις Κάννες έχει ωραία αμμουδιά. Ξενοδοχείο θα βρεις εύκολα, υπάρχει ποικιλία για όλα τα βαλάντια.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
το site προσφορων που βλεπω εγω ειναι το holideals. Γενικα δεν εχεις να φοβηθεις κατι. Πριν κλεισεις, όμως, παρε ενα τηλ να δεις αν υπαρχει διαθεσιμο στην ημερομηνια σου και διαβασε τα ψιλα γραμματα!

Προσωπικα, πιστευω οτι τηλεφωνικα μπορεις να κανεις καλυτερα παζαρια!

τα bed and breakfast επιλεγονται συνηθως απο νεαρους ταξιδιωτες, ειναι πιο οικονομικα και συνηθως εχουν πρωινο. Κανονικα θα επρεπε παντα να εχουν, αλλα αυτο δε συμβαινει
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Καλησπέρα σας όλους! Ψάχνοντας να κλείσω για το διάστημα από 8 Αυγούστου έως 20 περίπου ένα 7ήμερο σκέφτηκα αμέσως τη βοήθειά σας!
1) Πρώτα από όλα τι πιστεύετε για τα εκατομμύρια σάιτς με τις προσφορές και τα κουπόνια; Είναι αξιόπιστα; Ποιο από όλα έχει μια μηχανή αναζήτησης να βάζω τις μέρες που θέλω και να βλέπω τις προσφορές που υπάρχουν; Είτε τις προσφορές των ίδιων των ξενοδοχείων ή των σάιτ που έχουν τις προσφορές π.χ. golden deals κ.λπ.
2) Δεύτερον τι προτείνετε εσείς για 7 μέρες να έχω δίπλα τη θάλασσα, να μη χρησιμοποιήσω αμάξι αλλά συγκοινωνίες/ταξί και κυρίως ωραίες παραλίες και οικονομικά αλλά καλά; Και γι' αυτό το διάστημα που σας είπα; Ήσυχα για ξεκούραση. Ηλικία έως 30 ετών. :) Σκέφτηκα και εξωτερικό γιατί έχουν βγει πολλές προσφορές αλλά πού θα βρω τέτοιες θάλασσες σαν τις δικές μας; Εκτός κι αν έχετε κάτι να προτείνετε και για εξωτερικό.
3) Όταν λέει bed and breakfast πρόκειται για στούντιο ή ξενοδοχείο; Περιλαμβάνει διαμονή και πρωινό, σωστά;
Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ εκ των προτέρων.:D
κλείσε για Σκύρο με Aegean με 19ε βρες και ένα δωμάτιο με 40ε μάξιμουμ και έχεις για 7 μέρες ένα κόστος 300Ε για 2 άτομο και μόλις μισή ώρα από Αθήνα ξεκούραστα. τα υπόλοιπα εκεί είναι φθηνά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.441
Μέλη
38.921
Νεότερο μέλος
ArisSophie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom