Ταϊλάνδη Aνησυχια για την Ταυλάνδη

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ταξίδι-Όνειρο
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Χωρις να γνωριζω τις ιδιεταιροτητες της συγκεκριμενης χωρας, κατα κυριο λογο ο τουρισμος συνηθως δεν επιρεαζεται (εως και ανθει καποιες φορες) σε χωρες με στρατιωτικη δικτατορια. Οι ασχημιες γινονται μακρια απο τα ματια του κοσμου και η γενικη εικονα που επικρατει στους δρομους ειναι αυτη της ταξης και της ασφαλειας. Μονο καμια εξεγερση μη σας τυχει, αλλα δε νομιζω, αυτα τα πραγματα θελουν το χρονο τους. Οποτε αν δε σε δεσμευει ιδεολογικα το γεγονος και δεν χαλαει ιδιεταιρα την αισθητικη σου η εντονη στρατιωτικη παρουσια δεν νομιζω οτι χρειαζεται να το αλλαξεις το ταξιδι.
 

Mikeviii

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Εγω παντως έκανα κράτηση εχθες για ko samui και Bangkok για γαμηλιο τον Αυγουστο...περίμενα περιμενα να δώ τι θα γίνει...και το μονο που κατάφερα ειναι να κλείσω ακρυβα αεροπορικά...
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Σταδιακά αίρεται η νυκτερινή απαγόρευση της κυκλοφορίας, ήδη τώρα που μιλάμε στο Σαμούι δεν ισχύει.
 

thaipower

New Member
Μηνύματα
2
Likes
4
εγω το εζησα το ολο σκηνικο στην Bangkok δεν υπαρχει κανενα προβλημα οσο ημουνα κατω , το μονο κακο ηταν η απαγορευση κυκλοφοριας απο τισ 22.00 εως 05.00 οπου εγινε τωρα 00.οο εως 04.00 και {εχθες το κυβερνών στρατιωτικό συμβούλιο, της Ταϊλάνδης ανακοίνωσε ότι αίρει την βραδινή απαγόρευση κυκλοφορίας σε ορισμένες τουριστικές περιοχές (Pattaya, Ko Samui and Phuket)}, οπου ειχε ως αποτελεσμα να φυγω 7 ωρες απο το κεντρο της Bangkok ( πετουσα 2.00) παρολο που μεταφορικο μπορουσε να παει ολες τις ωρες στο ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ αρκει να εχει itenary και διαβατηριο οπου αποδεικνει οτι πεταει και τις ωρες τις απαγορευση κυκλοφοριας ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΜΠΛΟΚΟ ελευθερα ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ , κανενας ταυλανδος δεν το ρισκαρε να με παει.....
Κατάλαβα....
Μακάρι να υπηρχε κάποιος που μόλις επεστρεψε απο εκει να μου πει....
Εσείς θα το θεωρούσατε ρίσκο αυτό το ταξίδι;
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
thaipower λειτουργουσαν όλα τα τουριστικα ρολόι;;;Οι εκδρομες απο τα τοπικα τουριστικα γραφεια γινονταν κανονικα;;;;
 

thaipower

New Member
Μηνύματα
2
Likes
4
Οι εκδρομες στην πλειονότητα τους τελειωνουν καθημερινα 5-7, η μειωση στην πρωτευουσα, των τουριστων ηταν αισθητη(εχω ξαναεπισκεφτει την Ταυλανδη).Οσο αφορα τις εκδρομες ναι κανονικα αρκει να συμπληρωνονται τα ατομα - έτυχε να ηθελα να παω στο Khao Yai National Park και μου ειπαν οτι δεν ειχε μεσοβδομαδα (Τεταρτη) ατομα και δεν θα γινει και αμα ηθελα την Πεμπτη σε ενα γραφειο που ειδα οτι το διαφημιζαν, γενικα δεν αλλαξε τιποτα στην καθημερινη ζωη των ανθρωπων αλλωστε εχει ξαναγινει το ολο το σεναριο, χαρακτηριστικο παραδειγμα οταν βγηκε στο τραπεζι ο στρατηγος και ανακοίνωσε την απαγορευση κυκλοφοριας ολοι κοιτουσαν τις τηλεορασεις εγω αγοραzα πραγματα στο Pantip Plaza και η κλασικη αντιδρασει ηταν να σχολιαζουν και να χαζογελανε εγω δεν πηρα χαμπαρι τη εγινε παρα μονο οταν τοιχοκολλήθηκε ανακοινωση στο ξενοδοχειο που ενημερωνε για την απαγορευση....
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Ευχαριστω πολύ για τις πληροφορίες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.462
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom