Αυστρία Aπο 17/08 εως 24/08 Αυστρια...Θα μεινω μονο Βιεννη;

Photini1986

Member
Μηνύματα
75
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καταρχην καλησπερα και καλως σας βρηκα...

Εκλεισα αεροπορικα εισητηρια για Βιεννη στις 17/08 για 2 ατομα,317 ? μετ'επιστροφης(αρκετα καλη τιμη νομιζω),με την olympic air...To προβλημα μου ειναι το εξης,θα μεινω 7 νυχτες Αυστρια και σκεφτομαι μηπως 2 απο αυτες τις περασω στο Innsburg που με εχει δελεασει αρκετα ολη αυτην η ομορφια απ'τις φωτο,οι Αλπεις,κλπ...,και τις υπολοιπες στη Βιεννη.Η αρχικη μου αποφαση ηταν ολες τις μερες να τις περασω στη Βιεννη,αλλα σκεφτομαι πως ειναι πολυ καλη ευκαιρια να παω και απ'την αλλη μερια της Αυστριας,μιας και θα μεινω αρκετες βραδιες...Εσεις τι μου προτεινετε...7 νυχτες Βιεννη,και σιγουρα καποιες εκδρομες γυρω απ'τη Βιεννη και στη Μπρατισλαβα,ή 2 νυχτες Ιnnsburg και 5 Βιεννη με καπως πιο πιεστικο προγραμμα;Για διανυκτερευση σε αλλη πολη εκτος του Innsburg δεν ενδιαφερομαι καθολου,ειναι το μονο μερος που με εχει ενθουσιασει πολυ...Να σημειωσω πως ειναι το 1ο μου ταξιδι εκτος Ελλαδας και οσο να'ναι,προσπαθω να μην οργανωσω ενα ταξιδι αγχωτικο και πιεστικο:(.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Καταρχην καλησπερα και καλως σας βρηκα...

Εκλεισα αεροπορικα εισητηρια για Βιεννη στις 17/08 για 2 ατομα,317 ? μετ'επιστροφης(αρκετα καλη τιμη νομιζω),με την olympic air...To προβλημα μου ειναι το εξης,θα μεινω 7 νυχτες Αυστρια και σκεφτομαι μηπως 2 απο αυτες τις περασω στο Innsburg που με εχει δελεασει αρκετα ολη αυτην η ομορφια απ'τις φωτο,οι Αλπεις,κλπ...,και τις υπολοιπες στη Βιεννη.Η αρχικη μου αποφαση ηταν ολες τις μερες να τις περασω στη Βιεννη,αλλα σκεφτομαι πως ειναι πολυ καλη ευκαιρια να παω και απ'την αλλη μερια της Αυστριας,μιας και θα μεινω αρκετες βραδιες...Εσεις τι μου προτεινετε...7 νυχτες Βιεννη,και σιγουρα καποιες εκδρομες γυρω απ'τη Βιεννη και στη Μπρατισλαβα,ή 2 νυχτες Ιnnsburg και 5 Βιεννη με καπως πιο πιεστικο προγραμμα;Για διανυκτερευση σε αλλη πολη εκτος του Innsburg δεν ενδιαφερομαι καθολου,ειναι το μονο μερος που με εχει ενθουσιασει πολυ...Να σημειωσω πως ειναι το 1ο μου ταξιδι εκτος Ελλαδας και οσο να'ναι,προσπαθω να μην οργανωσω ενα ταξιδι αγχωτικο και πιεστικο:(.
καλησπερα και :welcome:!
καταλαβαινω οτι το ινσμπουργκ σου φαινεται δελεαστικο(προσωπικα δεν εχω παει παρολο που εχω παει και ξαναπαει βιεννη, απο φωτος βεβαια το βρισκω υπεροχο), αλλα γνωμη μου ειναι να το αφησεις για αλλο ταξιδι!η βιεννη ειναι μαγευτικη πολη και εχει πολλα να προσφερει στον επισκεπτη της!!εγω στην θεση σου θα εκανα την μονοημερη εκδρομουλα στην ομορφη μπρατισλαβα και θα περνουσα τις υπολοιπες μερες στην βιεννη (μιας και δεν θες αγχος και πιεση στο ταξιδι σου)!!βεβαια παιζει ρολο και το τι ζητας, τι σου αρεσει κτλ. π.χ. μουσεια σε ενδιαφερει να επισκεφτεις?εαν ναι, τοτε οι 7 μερες στην βιεννη θα σου φανουν λιγες;)!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.031
Εμένα πάλι που μου αρέσει το τρέξιμο προκειμένου να δώ όσο περισσότερα γίνεται θα μοίραζα τις διανυκτερεύσεις ανάμεσα σε Βιέννη και κάποιο άλλο μέρος.
Θεωρώ ότι 7 διανυκτερεύσεις στη Βιέννη είναι πολλές για Αύγουστο μήνα.
Μιας και θα πάτε καλοκαίρι, νομίζω ότι είναι ευκαιρία να δείτε και την εξοχή της Αυστρίας!
 

Photini1986

Member
Μηνύματα
75
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Eυχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας...Η αληθεια ειναι πως θελω απαραιτητα να επισκεφθω μουσεια τα οποια κεντριζουν το δικο μου ενδιαφερον,οπως τα θερινα ανακτορα,το Hofburg,τον καθεδρικο ναο του Αγ.Στεφανου,την Οπερα(δεν με ενδιαφερουν τα μουσεια φυσικης ιστοριας,πινακοθηκες,κλπ...)οποτε γι'αυτα εχω υπολογισει 2-3 μερες...Ενα 3ημερο σκεφτομαι να ενοικιασουμε ποδηλατα για να γυρναμε στην πολη,μιας και η Βιεννη εχει υποδομες για ποδηλατοδρομους,και μαλιστα πολυ "μπροστα"απ'οτι εχω διαβασει.Φυσικα,σχεδιαζω μια εκδρομη στην Μπρατισλαβα και ακομη μια στα Δαση της Βιεννης,αλλα ολα αυτα αν μεινω 7 νυχτες Βιεννη,αλλιως το προγραμμα θα αλλαξει αν συμπεριλαβω και το Innsburg.Νομιζω φιλη μου latina,θα ακολουθησω τη δικη σου συμβουλη,και καποια στιγμη θα οργανωσω ενα ταξιδι Τυρολο-Innsburg-Μοναχο,μιας και ειναι ενα κομματι που λατρευω,αλλα δεν εδωσα προτεραιοτητα καθως η Βιεννη ηταν παντα το ονειρο μου.
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
...καποια στιγμη θα οργανωσω ενα ταξιδι Τυρολο-Innsburg-Μοναχο...
Εκαι εναι ολα τα λεφτα. Να πας Μοναχο (πολλες και φτηνες πτησεις), να νοικιασεις αυοκινητο απο εκει και βουρ για Σαλτσμπθργκ. Αφου συνελθεις απο τη ομορφια της πολης ξεκινα για τον γυρο του Τιρολο. Πας παθεις πλακα με αυτα που θα δουν τα ματακια σου. Ολα τα γνωστα χιονοδρομικα κεντρα, το απεραντο πρασινο, τα μπαλκονια με τα λουλουδια και οι πολυ φτηνες τιμες (σε σχεση με την Ελβετια και τις Γαλλικες Αλπεις) θα σε κανουν να μη θελεις να φυγεις. Επισης οι τιμες στο Ινσμπρουκ ειναι πολυ καλες και απο ευγενεια και καθαριοτητα οι Αυστριακοι σκιζουν.

Αν εχεις περισσοτερο χρονο εμπα και στις Βορειες Ιταλικες Αλπεις. Μιλαμε για αλλη Ιταλια, με απιστευτο κοσμο και ομορφια.

Δεν λεω καλη η Βιεννη, ομορφη πολη, τρομερα αξιοθεατα, αλλα δεν παυει να ειναι μεγαλουπολη. Αν θες να δεις την Κεντροευρωπαικη φυση σε ολο της το μεγαλειο τραβα στην εξοχη.

Μια εκδρομη που αξιζει μεχρι το τελευταιο Ευρω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.053
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom