About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Δεν είναι σίγουρο ότι θα περάσει η Αγγλία τη Σουηδία. Όποιος βάλει ένα στραβό γκολ θα περάσει. Εγώ βλέπω κακοποίηση ποδοσφαίρου και 0.1 γκολ με 0.0 σκορ που θα τα ποντάρω .
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Η Σουηδία δεν λέω ότι δεν άξιζε ή ότι αδικήθηκε κάποια άλλη ομάδα για να περάσει αυτή.. Αλλά πριν αρχίσει το τουρνουά κανείς δεν πίστευε νομίζω ότι θα φθάσει στους 8.. Έπεσε στη χειρότερη Γερμανία εβερ και στους 16 με το μεγαθήριο Ελβετία.. Με ποδόσφαιρο μέτριο με τρεξίματα και πίεση που να τρελαίνει τους οπαδούς της και να κοιμίζει τους ουδέτερους.. Σαν εμάς το 2004.. Καλά λίγα λόγια για Σουηδία γιατί θα είναι το επόμενο ταξίδι στο εξωτερικό..
Ε τώρα αν δεν περάσει η Αγγλία την Σουηδία τότε να τους μουτζώσουν με χέρια και πόδια ή ότι κάνουν αυτοί σε ανάλογες περιπτώσεις.. Δεν λέω ότι είναι εύκολο αλλά δεν πέφτει και σε κανένα μεγαθήριο.. Τωρα εύλογα θα πει κάποιος και ποιο είναι το μεγαθήριο.. Θα έλεγα ότι από αυτές που πέρασαν μόνο η Γαλλία με έπεισε κάπως αλλά κανένας δεν έχει συνέχεια και δεν μοιάζει ανίκητος οπότε δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά για κανένα..
Λοιπόν έχουμε και λέμε 6 ευρωπαϊκές 2 λάτιν 4 πρώην παγκόσμιοι πρωταθλητές και 4 Σταχτοπούτες..
Αυτό το κύπελλο ποιος θα το πάρει;;;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.662
Likes
50.502
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η Σουηδία δεν λέω ότι δεν άξιζε ή ότι αδικήθηκε κάποια άλλη ομάδα για να περάσει αυτή.. Αλλά πριν αρχίσει το τουρνουά κανείς δεν πίστευε νομίζω ότι θα φθάσει στους 8.. Έπεσε στη χειρότερη Γερμανία εβερ και στους 16 με το μεγαθήριο Ελβετία.. Με ποδόσφαιρο μέτριο με τρεξίματα και πίεση που να τρελαίνει τους οπαδούς της και να κοιμίζει τους ουδέτερους.. Σαν εμάς το 2004.. Καλά λίγα λόγια για Σουηδία γιατί θα είναι το επόμενο ταξίδι στο εξωτερικό..
Ε τώρα αν δεν περάσει η Αγγλία την Σουηδία τότε να τους μουτζώσουν με χέρια και πόδια ή ότι κάνουν αυτοί σε ανάλογες περιπτώσεις.. Δεν λέω ότι είναι εύκολο αλλά δεν πέφτει και σε κανένα μεγαθήριο.. Τωρα εύλογα θα πει κάποιος και ποιο είναι το μεγαθήριο.. Θα έλεγα ότι από αυτές που πέρασαν μόνο η Γαλλία με έπεισε κάπως αλλά κανένας δεν έχει συνέχεια και δεν μοιάζει ανίκητος οπότε δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά για κανένα..
Λοιπόν έχουμε και λέμε 6 ευρωπαϊκές 2 λάτιν 4 πρώην παγκόσμιοι πρωταθλητές και 4 Σταχτοπούτες..
Αυτό το κύπελλο ποιος θα το πάρει;;;
Θα είναι πρώην παγκόσμια, λάτιν και ... δαγκώνει.
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Θα είναι πρώην παγκόσμια, λάτιν και ... δαγκώνει.
Ουρουγουαη εννοεις΄
πολυ θα το ηθελα να επαιρνε το μουντιαλ, χωρις ομως τον Καβανι δε νομιζω να μπορεσει να περασει την Γαλλια...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Δινω και 2 γκολ αβαντσο που λέγαμε μικροί με Γαλλία.. Εκτέθηκα το ξερω αλλά πιστεύω εύκολα ή δυσκολα θα περάσει η Γαλλία και πιθανολογώ ότι τα ημιτελικά θα είναι EURO..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.662
Likes
50.502
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ποιο από τα 4 αουτσάιντερ λέτε ότι έχει τις περισσότερες πιθανότητες;
 

lekond

Member
Μηνύματα
85
Likes
418
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Θα δούμε τελικό μουντιάλ με μια εκ των Αγγλία, Σουηδία, Κροατία, Ρωσία. Σίγουρα ξεχωριστό από τα προηγούμενα 3 το φετινό μουντιάλ, θύμισε αυτό του 2002 στην Άπω Ανατολή.
Ποιο από τα 4 αουτσάιντερ λέτε ότι έχει τις περισσότερες πιθανότητες;
Θεωρητικά η Κροατία, αλλά με απογοήτευσε με Δανία. Της αξίζει της Αγγλίας ένας τελικός, αλλά κάπως θα βρουν τρόπο να χαλάσουν τη δουλειά και φέτος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.276
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom