About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

lekond

Member
Μηνύματα
85
Likes
418
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αν συνεχίσουν τις εμφανίσεις που έχουν κάνει μέχρι τώρα στα νοκ άουτ οι Κροάτες, θα αποχωρήσουν με συνοπτικές διαδικασίες. Τρομερά κυνική η Αγγλία, αφού της βγήκε κι η μόνη θέση που θεωρητικά θα είχε πρόβλημα (τέρμα ---> καταπληκτικός Πίκφορντ), δεν έχει να φοβάται τίποτα.
 

mazeGR

New Member
Μηνύματα
2
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ζάκυνθος
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εδώ που τα λέμε, φαντάζεστε έναν τελικό Βέλγιο vs Κροατία; Εναν τελικό χωρίς τα μεγαθήρια και τις τιτανομαχίες προηγουμενων μουντιάλ; Το Γαλλία - Αγγλία θα ναι ο τελικός των τελικων
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ο χθεσινός ημιτελικός κριθηκε τελικά απο μια στημένη φάση. Στο σύγχρονο ποδόσφαιρο οι στημένες φάσεις εχουν αποκτήσει τεράστια σημασία, αρκεί να αναλογιστείτε ποσά γκολ από στημένη φάση είδαμε σε αυτό το Μουντιάλ. Όλοι στο δρόμο που χάραξε ο Ρεχάγκελ 14 χρόνια πριν.
Το χθεσινό παιχνιδι το πρώτο ημιχρονο ήταν καλό, στο δευτερο δεν μου άρεσε καθόλου, οι Γάλλοι κλείδωσαν το αποτέλεσμα κυνικά, οι Βέλγοι ξέμειναν από δυνάμεις και απείλησαν μονο με την κεφαλιά του Φελαινι.

Αντε να εκτεθώ και εγώ προβλέπω τελικό Αγγλία Γαλλία.
Η λογική λέει Γαλλία αλλά εχω μια περίεργη αίσθηση ότι έχει συνωμοτήσει το σύμπαν για να το πάρει η πιο ατάλαντη, άνευρη και άχρωμη Αγγλία που έχω δει.
Πάντως τακτικά έχει κάνει πολλή δουλειά ο Σαουθγκειτ.
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Αν το πάρει η Γαλλία δεν ξέρω αν θα έχει ξαναγίνει να το πάρει ομάδα που το βασικό της φορ δεν έχει βάλει γκολ.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Το έχει ξανακάνει η Γαλλία το 1998.
Και το 84 στο euro
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Γιατί λέτε την Αγγλία αταλαντη;

Έχει τερματοφύλακα που δεν είχε σχεδόν ποτέ.

Οι αμυντικοί της μπορούν να κάνουν παιχνίδι από πίσω και δεν είναι μόνο καλοί στον αέρα(που πάντως έχουν δουλέψει περισσότερο από τους παλιότερους Τέρι ή Φέρντιναντ).

Οι πλάγιοι μπακ (μην ξεχνάμε πως ο Alexander Arnold έρχεται με φόρα από πίσω) Trippier,Walker είναι πολυσύνθετοι και πρεσάρουν 90 λεπτά ψηλά, με καλά χτυπήματα στα στημένα.
Σίγουρα δεν έχουν Μπέκαμ, προσωπικά πάντα θεωρούσα υπερεκτιμημένους το δίδυμο Gerrard-Lampard, οπότε δεν μου κάνει διαφορά με τον Henderson, αλλά έχουν Delle-Lingard που ειδικά ο δεύτερος κάνει τρομερό τουρνουά (ελπίζω να ανέβει σήμερα ο πρώτος).
Παλιά επίσης δεν είχαν ούτε Sterling oύτε Kane.

Τρομερή πίεση μπροστά, αναγκάζουν τους αντιπάλους να κάνουν λάθη, πολλά κλεψίματα και δουλειά στις στημένες φάσεις.

Πάντως ατομικά απτο κέντρο και μπροστά θεωρώ πως οι Κροάτες έχουν περισσότερο ταλέντο αλλά στην άμυνα είναι που δεν τους έχω καθόλου εμπιστοσύνη. Νομίζω πως αν βάλουν πρώτοι γκολ θα περάσουν. Αν δεν βάλουν, νομίζω πως θα τους βγει η κούραση απ'τα δύο συνεχόμενα παιχνίδια που πήγαν στα πέναλτι.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
To 98 είχε βάλει γκολ ο Ανρι και ο Τρεζεγκέ
Και το 84 είχε βάλει γκολ ο Bellone
Μιλησες για βασικό φορ
Το 98 ήταν ο Γκιβαρς και το 84 ο Λακομπ με μηδεν γκολ

http://www.sdna.gr/podosfairo/mundi...39/i-omada-me-enniari-poy-den-exei-valei-gkol

http://www.filathlos.gr/moyntial-2018/435325-ta-semadia-poy-deichnoyn-koypa-gia-te-gallia
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Ασε τι γράφει ο καθένας
Τις επίσημες ενδεκάδες δες
Ο Ανρί έπαιξε βασικός στα 2 απο τα 3 παιχνίδια του ομίλου.ο Ο Τρεζεγκέ στο 1 απο τα 3 και ο Γκιβαρς στο 1 απο τα 3.
Στους 16 με Παραγουάη έπαιξε δίδυμο Ανρι-Τρεζεγκε
8, 4 και τελικό έπαιξε ο Γκιβάρς
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Και ακριβώς ο ίδιος δημοσογράφος κοίτα τι έγραφε στο τέλος των ομίλων

http://www.sdna.gr/podosfairo/mundi...20/otan-oi-alloi-pigainan-oi-ispanoi-erxontan
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Με Παραγουαη ήταν προημιτελικος
Ημτελικός με Κροατία
Ο Γκιβαρς ξεινησε βασικος σε 3 από τα έξι παιχνιδια του τουρνουα και για αυτο λογιζόταν βασικός


Μια ομάδα δεν εχει 3 βασικους φορ

Ετσι και αλλιως απλες λεπτομέρειες και στατιστικά ειναι ολα αυτα

Σε ενα είχε ξεκινησει και ο Ντιγκαρι
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom