About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Ελα ρε συ δεν γινοταν να υποβιβαστει ο παοκ, λαλακια θα ηταν! Και γω αν και φολα Ολυμπιακος δεν θα το ηθελα, ευχαριστιεμαι την αντιπαλοτητα, ειναι που ειναι το παρωταθλημα μας για φτυσιμο αν επεφτε και ο παοκ ασ' τα βρασ' τα!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
1. Στην Ιταλία μια χαρά έπεσε και επανήλθε η Γιουβε.
2. Προπερσι αλλαξε ο νομος για να μην πεσουν ΠΑΟ και πανιωνιος. Φετος ΠΑΟΚ Ξάνθη. Του χρονου Ολυμπιακος ΑΕΚ.Το θέμα δεν είναι αν θέλουμε να πέσει ο ΠΑΟΚ ή ο Ολυμπιακός. Δε γίνεται σε σοβαρά κράτη να αλλάζουν έτσι οι νόμοι.
Αλλά είπαμε σε σοβαρά κράτη.
 
Last edited:

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
1. Στην Ιταλία μια χαρά έπεσε και επανήλθε η Γιουβε.
2. Προπερσι αλλαξε ο νομος για να μην πεσουν ΠΑΟ και πανιωνιος. Φετος ΠΑΟΚ Ξάνθη. Του χρονου Ολυμπιακος ΑΕΚ.Το θέμα δεν είναι αν θέλουμε να πέσει ο ΠΑΟΚ ή ο Ολυμπιακός. Δε γίνεται σε σοβαρά κράτη να αλλάζουν έτσι οι νόμοι.
Αλλά είπαμε σε σοβαρά κράτη.
Ρε συ αλλο Ιταλια αλλο Ελλαδα αν επεφτε ο παοκ θα επεφτε σε μεγαλυτερη ανυποληψια το ελληνικο πρωταθλημα! Εχουν που εχουν οι παοκτζηδες την προκαταληψη εναντιον του αθηναικου κατεστημενου, θα χωριζοταν η Ελλαδα στα δυο! Και οπως ειπες και συ αφου περσι σωσανε τον παο επρεπε φετος τον παοκ! Αν και του παοκ το αδικημα ειναι πολυ πολυ πολυ πιο χοντρο η αληθεια ειναι! Ασε κιολας να συνειδητοποιουν σιγα σιγα ποιοι ειναι και τι αλλαγες νομων γινονται γι' αυτους, γιατι πολυ αδικημενοι την ειχανε δει εκει πανω! Και η Θατσερ εβγαλε τις αγγλικες ομαδες εκτος Ευρωπης για να στρωσουν, στην Ελαδα αν γινει κατι τετοιο θα μαραζωσει το ελληνικο πρωταθλημα! Ασε που για να παρει η πολιτεια ολα αυτα τα μετρα εξυγιανσης που θελει, το πρωτο που πρεπει να κανει ειναι να κλεισει τουσ συνδεσμους αλλιως τιποτα δεν θα μπορει να περασει οποιαδηποτε κυβερνηση και να εχουμε!
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Εγώ σαν Παοκτσής παντως επειδη ειναι εισήγηση της ΕΕΑ(την οποια εβγαλαν την ωρα του αγώνα αλλά το σκεπτικο γράφεται ακόμα εδώ και 3 μέρες)κι οχι απόφαση θέλω να παει,που θα πάει, η υποθεση στα δικαστήρια και αν εκει ειναι ο ΠΑΟΚ ενοχος θελω να πεσω κατηγορία.Ημιμετρα και νομοθετικες ρυθμισεις που θα μπορουν να χρησιμοποιηθουν σε επομενες περιπτωσεις οπως στη δικη για τα στημενα κλπ δε θελω στην πλατη μου.Ή αθωος ή υποβοβασμος.Ούτε -βαθμούς, ούτε τίποτα.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Κοιτα από τοτε που έσκασε το θέμα της καταγγελίας ο ΠΑΟΚ κρατά πολύ περίεργη στάση.
Εγω αν ήμουν αθωος θα ειχα ταράξει στις μηνυσεις τον δημοσιογράφο του ΟΝΕ αλλλά και τον Ολυμπικακό για ψευδη καταμήνυση και συκοφαντική δυσφήμηση.

Στην επιτροπή από οτι κατάλαβα με νομικα τεχνάσματα πηγαν να την σκαπουλάρουν και επικοινωνια του στυλ ο Καλπαζίδεης δεν είναι αναιψιος αλλά τριτοξάδερφος κλπ, ο Ιβαν δεν είναι ιδιοκτήτης κλπ

Τόσους μήνες μετά και ακόμη ο ΠΑΟΚ δεν έχει πει τίποτα για την αποδεδειγμένη διαδρομή χρημάτων και την μετοχική σύνθεση των εταιρειών.

Τωρά μιλά για κακή σύνθεση της ΕΕΑ.
Για την ουσία και πάλι τίποτα
Αν όχι ένοχο τουλάχιστον υποπτο.

Α;ς περιμένουμε και το πόρισμα βεβαια, αλλά να μην ξεχνάμει η απόφαση επί της ενοχής ήταν 4-1 και η Μαρούπα και ο Αρκουδης δηλωσαν σε δημοσιογράφους ότι υπάρχουν αδιάσειστα στοιχεία και ότι ολα τα μέλη της επιτροπής ήταν πεπεισμένα για την παράβαση (ακόμη και το μελος που μειοψήφισε που μαλλον καποιο νομικό και οχι ουσιαστικό επιχείρημα ειχε)


Για την αλλαγή του Νόμου μέσα σε μια ημέρα μην λεμε τα αυτονόητα.

Είναι γελοια και καταλύει καθε εννοια δημοκρατίας και ασφάλεια δικαίου.

Δηλαδή ο ΠΑΟΚ και η Ξανθη αν έχουν συνιδιοκτησία θα πάρουν φέτος -5 ή -10 αλλά του χρόνιου θα είναι όλα καλά.


Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι αν στην θεση του ΠΑΟΚ ήταν η ομάδα μου τα ίδια θα γίνονταν.

Και το έχω ξαναπεί αν ο χοντρός είναι ένοχος φυλακή και αν ο Ολυμπακός εμπλέκεται σε στημένα στην Δ Εθνική


Αλλα μπα θα κιδυνευει και πάλι η κοινωνικη συνοχή και αλλα ωραία
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.194
΄Εχουμε μπλέξει με φωστήρες...Αυτό είναι βέβαιο..Πόσους βαθμούς διαφορά πρέπει να έχει ο πρώτος για να αγοράσει άφοβα μια ομάδα;
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ο Αρκούδης βεβαια ειχε πει οτι δεν βλεπει πουθενα ασκηση διοικησης απο τον Μαρινακη στην ΠΑΕ ΟΣΦΠ μετα τις καταγγελίες για ενασχόληση με το ποδοσφαιρο μετα την απαγορευση. Δεν μπορω να τον παρω σοβαρα οπως και για μια δυνελευση η οποια εγινε με κλειστες πόρτες δεν μπορω να πιστεψω οτι οι δικηγόροι της ΠΑΕ ΠΑΟΚ που εστειλαν υπομνημα 50 σελιδων στηριξαν την υπερασπιση τους σε χαζα επιχειρηματα δευτερου η τρίτου βαθμου. Για μενα αυτη η τροπολογια ειναι καταδικη του Ελληνικου ποδοσφαιρου απο εναν ανεπαρκη υφυπουργο την ωρα που δεν υπαρχει ακομα το σκεπτικο της εισηγησης.
Οι - βαθμοι δεν λυνουν το προβλημα.Αν υπαρχει πολυιδιοκτησια φετος θα υπαρχει και του χρονου.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Ο τραγέλαφος του τραγέλαφου συνέχεια...
Αν μη τι αλλο δεν πλήττεις είπαμε σε αυτή τη χώρα. Έχουμε το καλύτερο νομικο-πολιτικο-δικαστικο-ποδοσφαιρικό πρωτάθλημα στον κόσμο..

Ακούω ήδη στα αυτιά μου την φωνή του δημοσιογράφου με τα δύο δόντια να λέει:

- “εχω ένα καλό σεντερφοράκι πρωτο αλάνι για την μΠΑΟΚΑΡΑ”

-“μα τι λες άνθρωπέ μου εδώ έχουμε Σφιντερσκι, Άκπομπ και τον μικρό τον Λάμπρου .. που να χωρέσει αυτός;;;”

-” μακρυά που είσαι νυχτωμένος μωρ αδελφέ μου.. για δικηγοράκι σου μιλάω”..
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
http://www.gazzetta.gr/football/sup...si-symmorias-katigorei-o-paok-ta-meli-tis-eea
Για συσταση και συμμορια μηνυσε την ΕΕΑ ο ΠΑΟΚ

Συμμορία ο Μαρινάκης και Ολυμπιακός (σε εξέλιξη η δίκη)

Συμμορία η ΚΕΔ και η ΕΠΟ (κάτα μήνυση του κυρ Σαββα)

Συνμορία η ΕΕΑ (κατά τον ΠΑΟΚ)


Ρε παίδες δεν ενώνετε τις δυνάμεις σας να πάρουμε καμια ευρωπαική κούπα;
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
461
Likes
1.501
http://www.gazzetta.gr/football/sup...si-symmorias-katigorei-o-paok-ta-meli-tis-eea
Για συσταση και συμμορια μηνυσε την ΕΕΑ ο ΠΑΟΚ

Συμμορία ο Μαρινάκης και Ολυμπιακός (σε εξέλιξη η δίκη)

Συμμορία η ΚΕΔ και η ΕΠΟ (κάτα μήνυση του κυρ Σαββα)

Συνμορία η ΕΕΑ (κατά τον ΠΑΟΚ)


Ρε παίδες δεν ενώνετε τις δυνάμεις σας να πάρουμε καμια ευρωπαική κούπα;
Ξεχνας τη συμμορια ΟΥΕΦΑ-ΦΙΦΑ που δε καλει παπά για τη κληρωση... ( Μελισσανίδης ):haha:
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Δεν ξερω αν εφταιγε η καφετερια ή το Paok Tv αλλα τι χαλια ποιοτητα εικονας ειχε και ολο κολλαγε! Το γκολ του Παοκ που ακυρωθηκε δεν το ειδα γιατι δεν επιανε σημα εκεινα τα λεπτα ! Ηταν γκολ κανονικο ή δικαια ακυρωθηκε;
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.402
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Δεν ξερω αν εφταιγε η καφετερια ή το Paok Tv αλλα τι χαλια ποιοτητα εικονας ειχε και ολο κολλαγε! Το γκολ του Παοκ που ακυρωθηκε δεν το ειδα γιατι δεν επιανε σημα εκεινα τα λεπτα ! Ηταν γκολ κανονικο ή δικαια ακυρωθηκε;
Εμενα στο σπιτι παντως δεν κολλησε καθολου και ειχε καλη εικονα. Δε το περιμενα
Μαλλον προβλημα ειχαν τα επαγγελματικα (καφε κλπ)
Ειναι οφσαιτ το γκολ του ΠΑΟΚ
Το δικο μας γκολ δε βγαζεις ακρη αν βγηκε ή οχι (τουλαχιστον εγω δε μπορω να καταλαβω)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.643
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom