About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.004
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Αφού άνοιξες κουβέντα για ντοκιμαντέρ κτλ., εμένα μου άρεσε αρκετά η σειρά στο Νετφλιξ για τον Τέβες, εξίσου δύσκολη πορεία είχε και ο Νάνι αλλά δεν έχω δει κάτι προς το παρόν. Παιδιά φτωχά με δύσκολη παιδική ηλικία και σε επικίνδυνες γειτονιές.

Γενικά, η καραντίνα μου έδωσε το χρόνο να δω και άλλα, όπως του Ανελκά (ωραίο) και του Γκριεζμάν (αδιάφορο και δεν κατάλαβα και τον λόγο που γυρίστηκε τόσο νωρίς με τόσα χρόνια μπροστά του...το μόνο κομμάτι που άξιζε ίσως είναι αυτό της Εθνικής Γαλλίας και το τι έγινε στο Μουντιάλ του 2010).

Σίγουρα μυθικός ο Μαραντόνα, είχε παίξει και στην Τούμπα με την Νάπολη (επειδή ανέφερες το Καραϊσκάκη), αν δεν κάνω λάθος, έχει ενδιαφέρον η βιογραφία του για τα νέα παιδιά που ασχολούνται με τον αθλητισμό. Ο Θεός έδωσε ταλέντο σε παίκτες με έντονη εξωγηπεδική ζωή, προσωπικά αγαπημένος ο Ροναλντίνιο τον οποίο και θαύμασα από κοντά στη πρώτη χρονιά του Μέσι.
Μονο του Ανελκα ειδα απ' αυτα που αναφερεις, δεν ξετρελαθηκα αλλα οκ καλουτσικο ηταν. Αν παντως σου αρεσε του Ανελκα θα τρελλαθεις με του Μαραντονα, ειδα και του Ρομπσον, ειδα και το the playbook και το becoming champions που προανεφερα και καποια αλλα που δεν θυμαμαι. Αλλα καμμια σχεση ο Καπαντια κανει τρομερα ντοκιμαντερ, εχει κανει και για τον Αιρτον Σενα (υπηρχε και στο νετφλιξ δεν ξερω αν υπαρχει ακομα). Δες το (ειδικα του Μαραντονα αλλα και του Αιρτον Σενα), συγκρισιμο μονο με το Last dance κατα την γνωμη μου αν και τελειως διαφορετικο μιας και δεν ειναι σειρα! Εγω το ειδα σινεμα οποτε δεν ξερω που θα το βρεις! Εχει κανει και με την Γουαινχαουζ ο συγκεκριμενος αλλα δεν το εχω δει.

Και μενα ο Ροναλντινιο ειναι ο αγαπημενος μου απο αυτους που προλαβα να δω (τον Μαραντονα οπως και τον Μπεστ δεν τους προλαβα αλλα ειμαι φαν). Με τον Τεβες δεν ειναι ντοκιμαντερ αλλα δραματοποιημενο οποτε δεν ξερω αν με ψηνει να το δω! Περναω φαση ντοκυμαντερ, βλεπω και καμμια ταινια για αλλαγη αλλα πιο σπανια!
 
Last edited:

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Μονο του Ανελκα ειδα απ' αυτα που αναφερεις, δεν ξετρελαθηκα αλλα οκ καλουτσικο ηταν. Αν παντως σου αρεσε του Ανελκα θα τρελλαθεις με του Μαραντονα, ειδα και του Ρομπσον, ειδα και το the playbook και το becoming champions που προανεφερα και καποια αλλα που δεν θυμαμαι. Αλλα καμμια σχεση ο Καπαντια κανει τρομερα ντοκιμαντερ, εχει κανει και για τον Αιρτον Σενα (υπηρχε και στο νετφλιξ δεν ξερω αν υπαρχει ακομα). Δες το (ειδικα του Μαραντονα αλλα και του Αιρτον σενα), συγκρισιμο μονο με το Last dance κατα την γνωμη μου αν και τελειως διαφορετικο μιας και δεν ειναι σειρα! Εγω το ειδα σινεμα οποτε δεν ξερω που θα το βρεις! Εχει κανει και με την Γουαινχαουζ ο συγκεκριμενος αλλα δεν το εχω δει.

Και μενα ο Ροναλντινιο ειναι ο αγαπημενος μου απο αυτους που προλαβα να δω (τον Μαραντονα οπως και τον Μπεστ δεν τους προλαβα αλλα ειμαι φαν). Με τον Τεβες δεν ειναι ντοκιμαντερ αλλα δραματοποιημενο οποτε δεν ξερω αν με ψηνει να το δω! Περναω φαση ντοκυμαντερ, βλεπω και καμμια ταινια για αλλαγη αλλα πιο σπανια!
Του Σένα ήταν όλο αρχειακό και ήταν εξαιρετικό...από τα καλύτερα που έχω δει, οπότε καταλαβαίνω και το στυλ για το ντοκιμαντέρ που μου λες, θα το ψάξω.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.004
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Του Σένα ήταν όλο αρχειακό και ήταν εξαιρετικό...από τα καλύτερα που έχω δει, οπότε καταλαβαίνω και το στυλ για το ντοκιμαντέρ που μου λες, θα το ψάξω.
Ναι αυτος ολα μονο με αρχειακο υλικο τα κανει, πολυ δυνατος στο ειδος του κατα την γνωμη μου! Νομιζω και της Γουαινχαουζ μονο με αρχειακο υλικο ειναι! Αυτα τα 3 δηλδη εχει κανει, νομιζω δεν εχει κανει αλλες δουλειες! Τουλαχιστον οχι ακομα!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.851
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Εκτός από το ντοκιμαντέρ του Καπαντια που έχει αναφερθεί, υπάρχει και το βραβευμένο ντοκιμαντέρ του τηλεοπτικού καναλιού Arte
Mαραντόνα, το χρυσό παιδί
(στα γαλλικά)
(στα γερμανικά)
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.851
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Γκράφιτι στην περιοχή της Τούμπας με θέμα τον Μαραντόνα και τη δήλωση που έκανε αμέσως μετά τη λήξη του ματς που έδωσε η Νάπολι με τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη εν έτη 1988




QF7U6fW2IEiMlESTYeBD.jpg
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.004
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Ο Μπουφον 42 χρονων κι ακομα το λεει η καρδουλα του! Μπραβο σε εναν απο τουσ μεγαλυτερους τερματοφυλακες του κοσμου. Σταματησε τον Μεσι ουκ ολιγες φορες σημερα (χτες)!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.656
Likes
50.438
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γκράφιτι στην περιοχή της Τούμπας με θέμα τον Μαραντόνα και τη δήλωση που έκανε αμέσως μετά τη λήξη του ματς που έδωσε η Νάπολι με τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη εν έτη 1988




View attachment 332845
Στο μεταξύ η δήλωση ήταν για τα επεισόδια εις βάρος των Ιταλών φιλάθλων, τις ροχαλες και τα ιπτάμενα αντικείμενα...
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.004
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Στο μεταξύ η δήλωση ήταν για τα επεισόδια εις βάρος των Ιταλών φιλάθλων, τις ροχαλες και τα ιπτάμενα αντικείμενα...
Το χειροτερο ειναι πως το ξερουν οι περισσοτεροι, και νοιωθουν και περηφανοι κι αυτο δεν παει μονο για τους παοκτζηδες αλλα για ολους τους Ελληνες οπαδους! Βεβαια να πουμε πως ηταν μια ισχνη μειοψηφια στα ακρα των πεταλων αλλα και παλι...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Κάθε ομάδα που σέβεται τον εαυτό της στην Ελλάδα έχει και τα ορκ της.. ανέκαθεν αυτοί δημιουργούσαν πρόβλημα και είναι και αυτός ένας λόγος που πας σε γήπεδο SL και έχει 300 άτομα.. Είδαμε τα μπουκάλια που έφαγε ο Μαραντονα στο κόρνερ και υπήρχε μεγάλη μερίδα φιλάθλων που τα σιχαινόταν και τα σιχαίνεται αυτά και που χαίρεται και χειροκροτεί τέτοιους παίκτες που πατούσαν στο γήπεδο αλλά μένει πάντα η βλακεια των ηλιθιων δυστυχώς.. Βέβαια και οι Ναπολιτάνοι δεν ειναι και αυτοί "παναγίτσες".. τωρα το βιντεο που κολλάει ειλικρινά δεν καταλαβαινω ..
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.004
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Κάθε ομάδα που σέβεται τον εαυτό της στην Ελλάδα έχει και τα ορκ της.. ανέκαθεν αυτοί δημιουργούσαν πρόβλημα και είναι και αυτός ένας λόγος που πας σε γήπεδο SL και έχει 300 άτομα.. Είδαμε τα μπουκάλια που έφαγε ο Μαραντονα στο κόρνερ και υπήρχε μεγάλη μερίδα φιλάθλων που τα σιχαινόταν και τα σιχαίνεται αυτά και που χαίρεται και χειροκροτεί τέτοιους παίκτες που πατούσαν στο γήπεδο αλλά μένει πάντα η βλακεια των ηλιθιων δυστυχώς.. Βέβαια και οι Ναπολιτάνοι δεν ειναι και αυτοί "παναγίτσες".. τωρα το βιντεο που κολλάει ειλικρινά δεν καταλαβαινω ..
Chrisbd δεν ξερω ποσα χρονια εχεις να πας γηπεδο αλλα πλεον δεν ειναι ετσι. Ναι ισχνη μειοψηφια κανει τα επεισοδια προφανως αλλα και οι αλλοι δεν τα αποδοκιμαζουν τοσο εντονα. Καλα για πεταλο δεν το συζηταμε, αδυνατον να τα αποδοκιμασεις φωναχτα. Θα φας το ξυλο της χρονιας σου... Αλλα και στο υπολοιπο γηπεδο τα ψιλοαποδεχονται. Τι εννοω? Μπορει να μην τα επικροτουν αλλα αν παει ο διαιτητης να διακοψει το ματς αρχιζουν και ουρλιαζουν σιγα το πραγμα, για ενα μπουκαλι πουτ... γιε κ.τ.λ. Ειμαι απο τους γηπεδικους που τα αποδοκιμαζει πολυ εντονα. Πολλοι ομως με τις αποψεις μου ή δεν πηγαινουν καθολου γηπεδο ή πηγαινουν μια στις τοσες, παντως διαρκειας δεν παιρνουν. Δεν ειναι και τοσο λιγοι αυτοι που δεν τα αποδοκιμαζουν εντονα τα φαινομενα βιας, δεν ξερω αν ειναι πλειοψηφια αλλα και να μην ειναι κοντευει , παντως ισχνη μειοψηφια δεν ειναι. Και σκεψου αυτα απο Καραισκακη που ακομα παει πολυς κοσμος!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.401
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom