About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

gkalla

Member
Μηνύματα
1.286
Likes
6.993
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Ειδες που βρηκαμε και ομαδα που μας αρεσει και των 2. η σιτυ.
Αιγάλεω Σίτυ και Μάντσεστερ Σίτυ λέμε!

Υγεια ειναι να υποστηριζεις τον αντιπαλο του αιωνιου αντιπαλου σου, συμβαινει σε ολο τον κοσμο. Και οι οπαδοι της παρι το καλοκαιρι εβγαλαν πανο που ευχαριστουσαν τον παναθηναικο που απεκλεισε την μαρσειλ.
Δεν το βλέπω έτσι. Άντε το πολύ πολύ να χαρώ με την ήττα κάποιου γιατί επωφελείται άμεσα η ομάδα μου.
Κατά τα άλλα το μόνο που με νοιάζει είναι να παίζει καλά η ομάδα μου, χάνει κερδίζει.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
550
Likes
4.072
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Προσωπικά εννοείται το πρώτο γιατί δεν είμαι κομπλεξικός άνθρωπος! Κομπλεξικοί είναι κάτι γαύροι και κυρίως βάζελοι 😂
Ααααα τι φλωρικα είναι αυτά? 😛

Εγώ περίμενα να μου πεις:
'Καλα βλαμμένο είσαι παιδάκι μου. Σιγά μην πανηγυρίζουμε και αγκαλιά! Δεν χωράει αυτή η πόλη 2 ομάδες! '

😄😄
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.895
Likes
14.613
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ααααα τι φλωρικα είναι αυτά? 😛

Εγώ περίμενα να μου πεις:
'Καλα βλαμμένο είσαι παιδάκι μου. Σιγά μην πανηγυρίζουμε και αγκαλιά! Δεν χωράει αυτή η πόλη 2 ομάδες! '

😄😄
Εννοείται προτιμώ να πανηγυρίζω αγκαλιά με τον παοκτζη της καρδιάς μου γιατί μετά ποιος ακουει τη γκρίνια του. Αυτά τα «δε χωράει η πόλη άλλη ομάδα» μας έφαγαν τόσα χρόνια με τόσα νεκρά παιδιά εκατερωθεν, ασχέτου ομάδας. Ειδικά η υπόθεση Κοσκο έχει τρομερή λέρα …
Απλά θεωρώ Σουρεάλ να έρθουν δυο τίτλοι στο βορρά. Το εύχομαι όμως !
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.505
Και να έρθει κύπελλο και πρωτάθλημα στη Σαλουγκα να χτυπιέστε όλοι. 😂
Από τις πρώτες αγωνιστικές είχα κάνει πρόγνωση : κύπελλο Άρης πρωτάθλημα ΑΕΚ. Επιμένω να το πιστεύω και θα μάθουμε σύντομα. Αποκλείεται να αφήσουν δυο ομάδες τις Θεσσαλονίκης να τα σαρώσουν όλα. Και δυστυχώς έκατσε η βόμβα στα χέρια ημων των Αρριανών.
Για να δούμε λοιπόν πόσο μέσα έχω πέσει.
(συνεχίστε ο,τι κάνετε)
Φενια πες τους πραγματικά τι ομάδα εισαι και αστα αυτά... Αρριανή, ισως ως μακρυνη απογονος του Αρριανού... αυτουνου μωρε του Φλάβιου του φιλοσοφου..

Λοιπον εν εχεις ακρες εκει στην παλια σου ομάδα πες τους οτι ενα ΑΦΜ με επωνυμια ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ πωλειται, οπως ειναι επιπλωμενο με 2-3 εκ, βάλτε και τον GOAT της Ελλάδος στο ποδόσφαιρο σημαια και να κανουμε ενα τριο ομαδων αχτυπητο και να διαλύσουμε το κατεστημενο των χαμουτζηδων.. πφφ

Λοιπον πρωταθλημα και κυπελλο στον πυργο τον λευκό, δωρο απο την κυβερνηση γιατι ουτε φετος δεν θα λειτουργησει το μετρό και ο flyover θα fly αετό για πολυ καιρό...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.083
Likes
2.868
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Και να έρθει κύπελλο και πρωτάθλημα στη Σαλουγκα να χτυπιέστε όλοι. 😂
Από τις πρώτες αγωνιστικές είχα κάνει πρόγνωση : κύπελλο Άρης πρωτάθλημα ΑΕΚ. Επιμένω να το πιστεύω και θα μάθουμε σύντομα. Αποκλείεται να αφήσουν δυο ομάδες τις Θεσσαλονίκης να τα σαρώσουν όλα. Και δυστυχώς έκατσε η βόμβα στα χέρια ημων των Αρριανών.
Για να δούμε λοιπόν πόσο μέσα έχω πέσει.
(συνεχίστε ο,τι κάνετε)
αν k αρειανός, δεν υπάρχει πιθανότητα να αφήσουν τον Aρη να πάρει το κύπελλο, k να κινδυνέψει ένας εκ των ΠΑΟ Ολυμπιακό να μείνει εκτος Ευρώπης...
λυπάμαι που το λέω αλλα αυτό πίστευα από την στιγμή που ο ΠΑΟ έμεινε εκτος για το κυνήγι του πρωταθλήματος

καλά το converter με τρελαίνει
 

turms

Member
Μηνύματα
2.083
Likes
2.868
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Τι προτιμάς όμως? Να πάρεις εσυ κύπελλο κι ο ΠΑΟΚ πρωτάθλημα ή ας κόψεις από τον ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα και ας μην πάρεις κύπελλο? Μπέσα όμως...




Εεεε καλά σιγά και συ! Δηλαδή εσύ στην ανάποδη περίπτωση θα στηρίζες Παναθηναϊκό όχι Φιορεντίνα? Εγώ πάντως ξεκάθαρα Φιορεντίνα θα στήριζα.
μπέσα...ας πάρουμε το κύπελλο k στα παπάκια μας τι έκανε ο αντίπερα όχθη

το να κόψουμε το πρωτάθλημα θα το λέμε 1-2 χρονια... μετά?

το να πάρεις το κύπελλο μένεις στην ιστορία

k να σου πω? μακάρι να πάρει ο Ολυμπιακός το δικό του, εμείς κύπελλο, k οποιος θέλει το πρωτάθλημα, k να έρθουν όπως πρέπει να βγάλουμε 5 ομάδες.

Αυτό είναι το ιδανικό

η φάση με τον Τζολάκη k το μικρό παιδάκι δείχνει πως πρέπει να αντιμετωπίζεται το ποδόσφαιρο k κάθε "αθλημα"...όλα τα αλλα είναι απλά καφρίλες.
Εκτος από την γνωστη καζούρα
οι φάσεις "βγάλε την φανέλα του XXX εδώ μονο YYY" k ειδικά όταν βλέπω επιθέσεις από 15 άτομα σε 1-2 μην πω τι μου θυμίζουν γιατί θα με πούνε ρατσιστή.
 
Last edited:

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.556
Likes
8.604
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Ποιοι είναι αυτοί που "δεν θα αφήσουν" τον Άρη να πάρει κύπελλο ή τον ΠΑΟΚ να πάρει το πρωτάθλημα; Πλέον με var και ξένους διαιτητές πως μπορεί να γίνει αυτό;

Η ιδέα για var και ξένους διαιτητές ήταν ότι καλύτερο έχει γίνει στον ελληνικό αθλητισμό.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.895
Likes
14.613
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ποιοι είναι αυτοί που "δεν θα αφήσουν" τον Άρη να πάρει κύπελλο ή τον ΠΑΟΚ να πάρει το πρωτάθλημα; Πλέον με var και ξένους διαιτητές πως μπορεί να γίνει αυτό;

Η ιδέα για var και ξένους διαιτητές ήταν ότι καλύτερο έχει γίνει στον ελληνικό αθλητισμό.
Αθώο μου παιδί

@chrisbd η μόνη σχέση που έχω με την ομάδα που λες είναι η κόρη μου που θα κατέβει το Σάββατο Αθήνα για τον ημιτελικό 😂 να της μεταφέρω κάτι;

@turms δε θέλω αρνητισμό. Ραντεβού λευκό Πύργο,φέρε και τα παιδιά .
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.505
Ναι καλά αστα αυτα.. υπάχουν γραπτα που σε "εκθετουν"..

Ποιον ημιτελικο;; παει ο Ηρακλης σε ημιτελικο και δεν το ξερουμε;;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.895
Likes
14.613
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ναι καλά αστα αυτα.. υπάχουν γραπτα που σε "εκθετουν"..

Ποιον ημιτελικο;; παει ο Ηρακλης σε ημιτελικο και δεν το ξερουμε;;
Στο μπάσκετ, έπαιζε λέει με γαρίδες.
Μετά την τεσσάρα που έριξε ο Άρης στον ΠΑΟΚ βγήκα από την ντουλάπα μου κι έκανα come out ως σκουλήκι 😂
 
Last edited:

turms

Member
Μηνύματα
2.083
Likes
2.868
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Αθώο μου παιδί

@chrisbd η μόνη σχέση που έχω με την ομάδα που λες είναι η κόρη μου που θα κατέβει το Σάββατο Αθήνα για τον ημιτελικό 😂 να της μεταφέρω κάτι;

@turms δε θέλω αρνητισμό. Ραντεβού λευκό Πύργο,φέρε και τα παιδιά .
η απαισιοδοξία είναι απλά η ρεαλιστική προσέγγιση των πραγμάτων

πέταξα k το φιλοσοφικό μου
 

turms

Member
Μηνύματα
2.083
Likes
2.868
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Ποιοι είναι αυτοί που "δεν θα αφήσουν" τον Άρη να πάρει κύπελλο ή τον ΠΑΟΚ να πάρει το πρωτάθλημα; Πλέον με var και ξένους διαιτητές πως μπορεί να γίνει αυτό;

Η ιδέα για var και ξένους διαιτητές ήταν ότι καλύτερο έχει γίνει στον ελληνικό αθλητισμό.
άμα κάτσεις k ψάξεις θα δεις ότι ακόμα k έτσι υπάρχουν πολλές στραβές

άσχετο από αυτό, εγώ δεν είμαι k τόσο αισιόδοξος, γιατί ακόμα k αν είναι όλα όπως πρέπει, οι του ARH θα είναι υπερβολικά αγχωμένοι.
Αυτή η πίεση από τον κόσμο δεν θα έχει καλο αποτέλεσμα

μακάρι να βγω ψεύτης βεβαια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.289
Μηνύματα
886.766
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom