About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

Nikos86

Member
Μηνύματα
554
Likes
4.110
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Τι βλέπουμε; Από μόνος του ο κόσμος δεν έπρεπε να πάει γήπεδο να το δει αυτό το ματς. Γυρίστε να δείτε Ολυμπιακό στο χάντμπολ ή Καϊζερσλάουτερν- Λεβερκούζεν! Πόνεσαν τα μάτια μας!

Υ.Γ. : Ο Ολυμπιακός το έχασε το ευρωπαϊκό στο χάντμπολ.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
881
Likes
5.318
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Μπράβο στον Παναθηναϊκό για το κύπελλο... Έμειναν 2 ευρωπαϊκοί τελικοί τώρα,ο ένας με ελληνικο ενδιαφέρον και μετά πάμε για Γιουρο...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.681
Likes
16.566
Κακο παιχνιδι πολλά φαουλ πολλες κάρτες και 3 κοκκινες και γκολ στο τελευταιο λεπτο που μας γλυτωσε απο παραταση και πεναλτι.. ο Παναθηναϊκός σηκωσε την κουπα και σωζει την χρονιά με τον Αρη να βλέπω να μπαινει σε μια περιοδο εσωστρεφειας..


Δεν λειψαν και τα παρατραγουδα οπου ο προεδρος του Αρη και καποιοι παιχτες του εδωσαν ρεσιταλ "ποδοσφαιρικου πολιτισμου"

Τελικός Κυπέλλου: «Ντου» στην Φραπάρ από τον πάγκο του Άρη - Αποχώρησε με αστυνομία! (vid)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.908
Likes
14.796
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.622
Likes
9.977
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Βλέπεις τον τελικό Αγγλίας με δύο ομάδες από την ίδια πόλη να πηγαίνουν σε άλλη πόλη να παίξουν τελικό με τις εξέδρες μισές μπλε μισές κόκκινες. Βλέπεις τον τελικό Κυπέλλου της Μπανανίας σε τέτοιο τερέν, χωρίς φιλάθλους και νομίζεις ότι βλέπεις άλλο άθλημα..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.759
Likes
51.000
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
ναι παλιότερα ήταν πολύ διαφορετικά
αν θυμάμαι καλά ως k το 2003-2004 ήταν σχετικά "καλά"
υπήρχαν επεισόδια αλλα γινότανε κυρίως όταν παίζανε οι ομάδες μεταξύ τους

Αλλα τουλάχιστον σπανίζανε οι "έλα να μαζευτούμε να πάμε να βρούμε τους XXXX να πέσει ξύλο"
Δεν ισχύει αυτό, ήδη τέλη '80 είχαμε μαχαιρώματα, συγκρούσεις σε μέρες άσχετες των παιχνιδιών και λίγο αργότερα τη δολοφονία Καρνέζη, αλλεπάλληλες προσπάθειες να καούν άνθρωποι ζωντανοί σε συνδέσμους, ραντεβού θανάτου, από τα μέσα '90 πρόσληψη ξένων χούλιγκαν κλπ κλπ. Αρχές 90 η κατάσταση ήταν εκρηκτική ναι, κι όταν δεν έπαιζαν οι ομάδες.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.089
Likes
2.903
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Δεν ισχύει αυτό, ήδη τέλη '80 είχαμε μαχαιρώματα, συγκρούσεις σε μέρες άσχετες των παιχνιδιών και λίγο αργότερα τη δολοφονία Καρνέζη, αλλεπάλληλες προσπάθειες να καούν άνθρωποι ζωντανοί σε συνδέσμους, ραντεβού θανάτου, από τα μέσα '90 πρόσληψη ξένων χούλιγκαν κλπ κλπ. Αρχές 90 η κατάσταση ήταν εκρηκτική ναι, κι όταν δεν έπαιζαν οι ομάδες.
Ναι ε? Ίσως δεν θυμάμαι καλά
Αλλά Θεσσαλονίκη δεν θυμάμαι να ήταν όπως τα τελευταία χρονια
 

turms

Member
Μηνύματα
2.089
Likes
2.903
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Κακο παιχνιδι πολλά φαουλ πολλες κάρτες και 3 κοκκινες και γκολ στο τελευταιο λεπτο που μας γλυτωσε απο παραταση και πεναλτι.. ο Παναθηναϊκός σηκωσε την κουπα και σωζει την χρονιά με τον Αρη να βλέπω να μπαινει σε μια περιοδο εσωστρεφειας..


Δεν λειψαν και τα παρατραγουδα οπου ο προεδρος του Αρη και καποιοι παιχτες του εδωσαν ρεσιταλ "ποδοσφαιρικου πολιτισμου"

Τελικός Κυπέλλου: «Ντου» στην Φραπάρ από τον πάγκο του Άρη - Αποχώρησε με αστυνομία! (vid)
Οποιαδήποτε ομάδα κ αν ήταν χαμένη στο σημερινό το ματς.τα ίδια θα βλέπαμε.
Δεν νομίζω ότι αν σήμερα αντί του Άρη ήτανε καποιος εκ των άλλων δεν θα κάνανε τα ίδια.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.759
Likes
51.000
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ναι ε? Ίσως δεν θυμάμαι καλά
Αλλά Θεσσαλονίκη δεν θυμάμαι να ήταν όπως τα τελευταία χρονια
Εγώ που πήγαινα εκδρομές και Θεσσαλονίκη ήταν τρόμος, έμπαιναν χουλιγκάνοι στα ξενοδοχεία κι έδερναν τους ρεσεψιονίστ για να τους "ρωτήσουν" αν υπάρχουν Αθηναίοι, ξύλο με ρόπαλα έπεφτε από τα Μάλγαρα, στο Φ4 της θεσσαλονίκης κατέστρεψαν αυτοκίνητα και ξυλοκόπησαν γυναίκες και παιδιά επειδή κέρδισε ο Παναθηναϊκός το 2002, στα γήπεδα έπεφταν τσιμέντα, το 91 θυμάμαι που έκαψαν ζωντανούς κάτι ΠΑΟΚτσήδες που είχαν πάει για τον τελικό του Κυπέλλου μπάσκετ
Τότε που έκαψαν ζωντανούς δυο οπαδούς του ΠΑΟΚ...

στο Φ4 του ΣΕΦ που ήρθε ο ΠΑΟΚ τα μαχαιρώματα εκατέρωθεν ξεκίνησαν 3 μέρες πριν το ματς, ντου σε συνδέσμους γίνεται συστηματικά (σε μέρες εκτός ματς) από τη δεκαετία του 80 με ιπτάμενα νεράτζια με ξυραφάκια, στο σχολείο μου μπήκαν μέσα μπράβοι το 1988 να δείρουν έναν πιτσιρικά που είχε βρίσει οργανωμένο από άλλη πόλη κλπ κλπ. Το πρόβλημα πάει τουλάχιστον 15-20 χρόνια πριν το 2003-2004.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.089
Likes
2.903
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Στις εκδρομές τα είχα ζήσει κ εγώ αυτά κ παρόμοια.
Αλλά πάντα ήταν πριν κ μετά τον αγώνα

Στο Βερολίνο εξάγουμε πολιτισμό πάλι.
Αν κ στα γερμανικά νέα δεν λένε καθαρα ότι είναι οπαδοίκ ποιοι...ίσως λένε είναι οπαδοί
Τουλάχιστον ως τώρα
Η πλάκα είναι ότι την Παρασκευή έβλεπες ολυμπιακούς παναθηναϊκόυς μαζί σε μερικά μέσα κ καμαρώνουμε
Κάνανε οι Τούρκοι ντου να μπούνε χωρίς εισιτήρια?
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.568
Likes
8.677
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Δεν ήμουν σπίτι και δεν είδα τον τελικό και δεν μπορώ σήμερα να βρω ούτε τα highlights. Έλεος! Μονο το γκολ έχω δει. Μου φαίνεται απίστευτο ότι η αστεία άμυνα του Παναθηναϊκου δεν έφαγε γκολ. Το λες και θαύμα.

Θέλω να γράψω 2 λόγια για την φετινή χρονιά του Παναθηναϊκου σε όσα ματς είδα τουλάχιστον. Πίστευα ότι λόγω των αστείων αμυντικών δεν θα καταφέρει να πάρει τίποτα. Πρέπει να ήμουν από τους λίγους που όταν έμαθα ότι θα φύγει ο Γιοβανοβιτς και θα ρθει ο Τεριμ χάρηκε γιατί ήλπιζα ότι με το που θα δει την άμυνα θα πάθει σοκ και θα φέρει παίχτες της προκοπής. Τελικά όντως έφερε. Χειρότερους! Ήθελε προσπάθεια για να το καταφέρει αυτό κι όμως το έκανε! Μπράβο του! Η διοίκηση έχει αποδείξει πολλές φορές πλέον ότι δεν το κατέχει το άθλημα και μέχρι να έρθουν κάποιοι σχετικοί δεν βλέπω να αλλάζουν πολλά πράγματα.

Σχετικά με το άδειο γήπεδο στον τελικό, καλά κάνουν και δεν αφήνουν κόσμο να πάει. Απόδειξη ο πρόεδρος του Άρη που είπε ότι αν υπήρχε κόσμος στο γήπεδο θα είχε μπει μέσα. Το οπαδιλικι στην Ελλάδα έχει περάσει σαν μαγκιά ενώ είναι κατάντια. Είτε είναι πάμπλουτοι ιδιοκτήτες που κάνουν καφρικες δηλώσεις, είτε αθλητές που φωτογραφιζονται σε συνδέσμους με ρόπαλα και λοστους, είτε μεγαλοδημοσιογραφοι που πετάνε μπουκάλια σε διαιτητές και μετά δηλώνουν ότι προτιμούν τον χουλιγκανισμο στα γήπεδα και όχι στη δημοσιογραφια, είτε πολιτικοί που παίρνουν τηλέφωνο στις εκπομπές του Τσουκαλά, είτε μεγαλοδικηγοροι που φτύνουν και απειλούν. Όσο επικρατεί αυτή η κατάσταση στην Ελλάδα να μην κάνουν τελικό με κόσμο ποτέ!
 

el de abajo

Member
Μηνύματα
204
Likes
594
Εγώ που πήγαινα εκδρομές και Θεσσαλονίκη ήταν τρόμος, έμπαιναν χουλιγκάνοι στα ξενοδοχεία κι έδερναν τους ρεσεψιονίστ για να τους "ρωτήσουν" αν υπάρχουν Αθηναίοι, ξύλο με ρόπαλα έπεφτε από τα Μάλγαρα, στο Φ4 της θεσσαλονίκης κατέστρεψαν αυτοκίνητα και ξυλοκόπησαν γυναίκες και παιδιά επειδή κέρδισε ο Παναθηναϊκός το 2002, στα γήπεδα έπεφταν τσιμέντα, το 91 θυμάμαι που έκαψαν ζωντανούς κάτι ΠΑΟΚτσήδες που είχαν πάει για τον τελικό του Κυπέλλου μπάσκετ
Τότε που έκαψαν ζωντανούς δυο οπαδούς του ΠΑΟΚ...

στο Φ4 του ΣΕΦ που ήρθε ο ΠΑΟΚ τα μαχαιρώματα εκατέρωθεν ξεκίνησαν 3 μέρες πριν το ματς, ντου σε συνδέσμους γίνεται συστηματικά (σε μέρες εκτός ματς) από τη δεκαετία του 80 με ιπτάμενα νεράτζια με ξυραφάκια, στο σχολείο μου μπήκαν μέσα μπράβοι το 1988 να δείρουν έναν πιτσιρικά που είχε βρίσει οργανωμένο από άλλη πόλη κλπ κλπ. Το πρόβλημα πάει τουλάχιστον 15-20 χρόνια πριν το 2003-2004.
Σε εκείνον τον τελικό το τι πέτρα φάγαμε στον ηλεκτρικό δεν περιγράφεται...επίσης μετά τον τελικό όταν κατεβήκαμε στην Βικτώρια κάτι ΄καλόπαιδα΄ (και πάντως όχι Πανιώνιοι) ψάχνανε για φίλους του ΠΑΟΚ...και φυσικά έγινε ΤΟ έγκλημα που πέρασε τότε τελείως στα ψιλά με την μολότοφ στον αυτοκίνητο των παιδιών...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.729
Μέλη
39.001
Νεότερο μέλος
Maria Kremm

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom