Aegean: Νέες πτήσεις προς Μαδρίτη, Βιέννη, Μιλάνο

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
NAFTEMPORIKI.GR
Δευτέρα, 14 Σεπτεμβρίου 2009 17:06

Nέες πτήσεις προς Μαδρίτη, Βιέννη και Μιλάνο εγκαινιάζει η Aegean
Συγκεκριμένα, εγκαινιάζει πτήσεις από Θεσσαλονίκη προς το αεροδρόμιο Μαλπένσα του Μιλάνου. Τα δρομολόγια θα εκτελούνται απευθείας τρεις φορές την εβδομάδα.
Επίσης, από την 1η Δεκεμβρίου, ξεκινά μία καθημερινή πτήση προς και από τη Μαδρίτη. Το αεροπλάνο θα απογειώνεται από την Αθήνα στις 09:15 το πρωί και θα επιστρέφει από το αεροδρόμιο Μπαράχας της Μαδρίτης στις 12.50.
Οι πτήσεις θα εκτελούνται με τα ΑIRBUS A320/321 168 & 195 θέσεων αντίστοιχα, η καμπίνα των οποίων είναι άνετα διαμορφωμένη σε Οικονομική και Διακεκριμένη Θέση ενώ παρέχει και σύστημα in-flight entertainment. Το ωράριο είναι έτσι σχεδιασμένο ώστε να προσφέρει και ανταποκρίσεις από την υπόλοιπη Ελλάδα.
Παράλληλα από τις 10 Δεκεμβρίου η Aegean προσθέτει στο δίκτυό της και τη Βιέννη. Πιο συγκεκριμένα θα συνδέει την Αθήνα με την Βιέννη με πέντε πτήσεις την εβδομάδα. Οι πτήσεις θα καλύπτονται με τα AIRBUS A320 168 θέσεων.
Ο κ. Δημήτρης Γερογιάννης, Διευθύνων Σύμβουλος δήλωσε: «Παρά το γεγονός ότι οι συνθήκες στην ευρωπαϊκή αγορά αερομεταφορών εξακολουθούν να είναι δύσκολες, παραμένουμε προσωμένοι στην υλοποίηση των στρατηγικών μας στόχων».

πηγη: www.naftemporiki.gr
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Για να δούμε, θα μας κάνει καμιά καλή τιμή η Aegean για Βιέννη την άνοιξη που σκοπεύω να πάω; :cool:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αντί να αυξήσουν λίγο τις συχνότητες στα υπάρχοντα δρομολόγια ωστε να τα κάνουν στοιχειωδώς βολικά, πάνε και προσθέτουν προορισμούς με 3 και με 5 συχνότητες την εβδομάδα... Ίσα για να λένε ότι πετάνε και εκεί...
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Αντί να αυξήσουν λίγο τις συχνότητες στα υπάρχοντα δρομολόγια ωστε να τα κάνουν στοιχειωδώς βολικά, πάνε και προσθέτουν προορισμούς με 3 και με 5 συχνότητες την εβδομάδα... Ίσα για να λένε ότι πετάνε και εκεί...
Δεν νομίζω ότι πράττουν άσχημα ;)

Άλλωστε, πιστεύω τα δρομολόγια που ήδη κάνει η Aegean είναι αρκετά βολικά από/προς Ελλάδα.
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
η μαδριτη ειναι καθημερινη και, αν εχει και καμια καλη προσφορουλα (όπως συνηθίζει στους νέους προορισμούς), νομιζω θα δελεαστουν αρκετοι...

μια χαρα μας τα παει τελευταια η aegean, εχω να πω εγω...

κανενα παραπονο (θα μας παει και χιθροου τι αλλο θελουμε ;))
 

greeklad

Member
Μηνύματα
172
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Λογική κίνηση μια που με την Skyeurope εκτός παιχνιδιού και την ΟΑ να σκέφτεται να κόψει τις πτήσεις προς Μαδρίτη θα δημιουργηθεί κενό. Αντε και πτήσεις προς Πράγα και Βουδαπέστη.
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Πάντως πτήση για Βιέννη είχε εξαγγελθεί και το Μαϊο που μας πέρασε.Ανέβηκε στο site της Aegean κανονικά από όπου και έκλεισα αμέσως με 230 ευρώ τα δύο άτομα πήγαινέ έλα από Αθήνα και μια εβδομάδα ακριβώς πριν την πτήση με ειδοποίησαν οτι ο προορισμός ακυρώθηκε τελικά για εμπορικούς λόγους και μου έκλεισαν εισιτήρια με Austrian.Εγώ βέβαια το ταξιδάκι μου δεν το έχασα ούτε επιβαρύνθηκα κάτι βεβαίως βεβαίως!.Ελπίζω τελικά να πετάξουν προς Βιέννη θα είναι μάλλον και σε πολυ καλές τιμές για έγκαιρες κρατήσεις.Για να δούμε τι θα γίνει..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.199
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom