Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Όταν κάτι δεν το έχουμε δει με τα μάτια μας δεν σημαίνει οτι δεν υπάρχει. Όποιος θέλει πιστεύει, όποιος δεν θέλει, δεν πειράζει. Δεν θα προσπαθώ να αποδεικνύω οτι δεν είμαι ελέφαντας....
View attachment 388124
Ναι βρε, δεκτό, πόσο μάλλον που επισημαίνεις ότι το έχεις κάνει κιόλας. Δεν είναι όμως κάτι που συνηθίζεται στα τραπεζικά προϊόντα. (Αναφέρθηκες και στις δύο πρόσθετες κάρτες στα χαρακτηριστικά, που αφορά όμως κάτι διαφορετικό, οπότε αυξήθηκαν οι επιφυλάξεις).
Α, εφόσον με αίτηση σου χορήγησαν νέα κάρτα χωρίς να επηρεαστεί η παλιά, μήπως πήρες κανονικά τους πόντους της νέας κάρτας;
 
Last edited:

deerhunter

Member
Μηνύματα
66
Likes
13
Οι δύο κάρτες είναι δύο διαφορετικές κάρτες, που ανήκουν σε ένα άτομο με δικό του λογαριασμό miles & bonus, έχουν εκδοθεί απο τη τράπεζα, μετά απο αίτηση η κάθε μία ξεχωριστά, και μετά την έκδοση της premium (η άλλη προϋπήρχε) η κάρτα "κρεμάστηκε" αυτόματα στο λογαριασμό miles & bonus και εμφανίστηκαν τα κουπόνια της. Αυτή τη στιγμή τις βλέπω μπροστά μου.

Όταν κάτι δεν το έχουμε δει με τα μάτια μας δεν σημαίνει οτι δεν υπάρχει. Όποιος θέλει πιστεύει, όποιος δεν θέλει, δεν πειράζει. Δεν θα προσπαθώ να αποδεικνύω οτι δεν είμαι ελέφαντας....
View attachment 388124
καλησπέρα είσαι θεούλης . Πολλοί με παλιές κάρτες είχαμε την απορία!
εάν μας πεις κιόλας οτί δεν έχεις και συνδρομή!!!!!!!?????
φαντάζομαι πήρες τους 8000 πόντους!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Α, εφόσον με αίτηση σου χορήγησαν νέα κάρτα χωρίς να επηρεαστεί η παλιά, μήπως πήρες κανονικά τους πόντους της νέας κάρτας;
Όχι πόντους, μίλια. 8000 μίλια αναβάθμισης & εξαργύρωσης παίρνεις.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
εάν μας πεις κιόλας οτί δεν έχεις και συνδρομή!!!!!!!?????
Ότι ορίζει η κάρτα παίρνεις και πληρώνεις. Εννοείται οτι έχει συνδρομή η καινούργια....Η παλιά ως είχε, χωρίς.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Και δεν θέλω να παρεξηγείσαι ή να με παρεξηγείς, όπως εγώ μετέφερα μία ανακριβή πληροφορία, που βασίζεται στη συνήθη πρακτική και όχι την εμπειρία, έτσι θα μπορούσες κι εσύ να είχες μεταφέρεις κάτι, δεν προέκυπτε ότι ήδη γνώριζες δια εμπειρίας (αύξησε λίγο και τις επιφυλάξεις μου αυτό για τις πρόσθετες κάρτες που έγραψες). Κουβέντα κάνουμε. Κατά τα άλλα νομίζω είσαι η πρώτη που μεταφέρεις μία πολύ σημαντική πληροφόρηση για την έκδοση της νέας κάρτας και είμαστε πολλοί οι ενδιαφερόμενοι εδώ. Σε ευχαριστούμε!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Και δεν θέλω να παρεξηγείσαι ή να με παρεξηγείς, όπως εγώ μετέφερα μία ανακριβή πληροφορία, που βασίζεται στη συνήθη πρακτική και όχι την εμπειρία, έτσι θα μπορούσες κι εσύ να είχες μεταφέρεις κάτι, δεν προέκυπτε ότι ήδη γνώριζες δια εμπειρίας (αύξησε λίγο και τις επιφυλάξεις μου αυτό για τις πρόσθετες κάρτες που έγραψες). Κουβέντα κάνουμε. Κατά τα άλλα νομίζω είσαι η πρώτη που μεταφέρεις μία πολύ σημαντική πληροφόρηση για την έκδοση της νέας κάρτας και είμαστε πολλοί οι ενδιαφερόμενοι εδώ. Σε ευχαριστούμε!
Εξαρχής αναφέρω κάτι με βάση προσωπικές εμπειρίες. Νόμιζα οτι ήταν εμφανές αυτό. Αν δεν έγινε αντιληπτό απο τα λεγόμενα μου, οκ. Δεν θα το κρατήσω και μανιάτικο, αλίμονο.
 

MaryK

Member
Μηνύματα
7
Likes
6
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Και εγώ προσπαθησα να βγαλω την νεα κάρτα ενώ ειχα την παλια και ενώ ο υπλαληλος εκανε τη διαδικασία της αιτησης σε λίγες ήμερες από τα κεντρικα την απερριψαν επειδη δεν μπορει ειπαν καποιος να εχει δυο. Μαλιστα επειδη εχω πολυ καλή σχέση με την τραπεζα επεμενα αλλα τιποτα δυστυχώς.
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Έχει έρθει σε κανέναν αντικατάσταση καρτας aegean χωρίς να το ζητησει; ήρθε mail σε φιλο που ουσιαστικά αναγράφει για αντικατάσταση και δεν αναφέρει πουθενά να επιλέξεις αν τη θες η οχι. Περιμένω να δω στην επιστολή πέραν της συνδρομής τι θα λέει για τους όρους αν τυχόν αναγράφει ότι συνεχίζεις με τους ίδιους (πέραν της συνδρομής) οπότε να μείνει η απαλλαγή με το 2000€/ετος. Αλλα αν όντως επιλέγεις ετσι που το αναγράφει θα τη πατήσουν πολλοί και θα βρεθούν με 40-80αρια χρέωση χωρίς να το καταλάβουν
 

Attachments

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Έχει έρθει σε κανέναν αντικατάσταση καρτας aegean χωρίς να το ζητησει; ήρθε mail σε φιλο που ουσιαστικά αναγράφει για αντικατάσταση και δεν αναφέρει πουθενά να επιλέξεις αν τη θες η οχι. Περιμένω να δω στην επιστολή πέραν της συνδρομής τι θα λέει για τους όρους αν τυχόν αναγράφει ότι συνεχίζεις με τους ίδιους (πέραν της συνδρομής) οπότε να μείνει η απαλλαγή με το 2000€/ετος. Αλλα αν όντως επιλέγεις ετσι που το αναγράφει θα τη πατήσουν πολλοί και θα βρεθούν με 40-80αρια χρέωση χωρίς να το καταλάβουν
Ομολογω οτι εκανα οικειοθελως την αντικατασταση για να τσιμπησω και τα 3000 μιλια, τα οποια δεν δινει η υποχρεωτικη αντικαταταση. Το εβλεπα να ρχεται σε λιγους μηνες που εληγε η παλια.
Δεν εχω καμια εγγραφη ενημερωση για συνδρομη, δεν υπεγραψα νεους ορους.
Να δουμε.
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Ομολογω οτι εκανα οικειοθελως την αντικατασταση για να τσιμπησω και τα 3000 μιλια, τα οποια δεν δινει η υποχρεωτικη αντικαταταση. Το εβλεπα να ρχεται σε λιγους μηνες που εληγε η παλια.
Δεν εχω καμια εγγραφη ενημερωση για συνδρομη, δεν υπεγραψα νεους ορους.
Να δουμε.
Στην επιστολή όμως τι σου έγραφε εσένα μαζί με τη νέα κάρτα; όσον αφορά τους όρους; γιατί αν συνεχίζεις με τους ιδίους πέραν της συνδρομής θα έχεις και την απαλλαγή
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.701
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom